Zapowiedź meczu: Legia Warszawa – AZS UWM Olsztyn

środa, 11 Kwiecień, 2018

Dość nietypowo, bo już w najbliższy piątek, 13 kwietnia, siatkarze Legii Warszawa zmierzą się z zespołem AZS UWM Olsztyn. Stawką tego spotkania będzie AWANS do II rundy fazy play-off o awans do I ligi! Początek pojedynku zaplanowany jest na godz. 20.00 w hali sportowej przy ul. Niegocińskiej 2. Nie może Was zabraknąć!

 

azsuwmolsztynvslegia (31)

 

Rozgrywki rundy zasadniczej sezonu 2017/2018 legioniści zakończyli zgodnie z planem, czyli miejscem w pierwszej czwórce Grupy 2! Dzięki temu, podopieczni trenera Daniela Kołodziejczyka są rozstawieni w I rundzie fazy play-off i mają lepszy układ terminarza. Pierwsze spotkanie I rundy z AZS UWM Olsztyn rozgrywane było w Olsztynie, czyli na terenie drużyny, która zajęła niższe miejsce w tabeli. W przypadku gry do 2 zwycięstw, spotkanie decydujące o awansie lub trzecie dodatkowe, w przypadku remisu po dwóch spotkaniach, rozgrywane będzie w Warszawie. W pierwszym spotkaniu rozgrywanym 3 tygodnie temu w Olsztynie, dość nieoczekiwanie wygrali legioniści 3:0 (25:23, 25:18, 25:22). Sam fakt odniesienia zwycięstwa przez legionistów nie jest zaskakujący, gdyż to siatkarze z Warszawy byli faworytami, ale wynik i przewaga była już pewnym zaskoczeniem. Wojskowi przystąpili do spotkania bardzo skoncentrowani i zdeterminowani do odniesienia zwycięstwa. Pomimo wyrównanych początków setów, gdzie to gospodarze mieli przewagę to jednak legioniści odrabiali straty i przechylali szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Trener Kołodziejczyk był zadowolony z postawy swoich podopiecznych, którzy zagrali dobrze taktycznie i skutecznie na zagrywce, dzięki czemu odnieśli efektowne zwycięstwo 3:0 na bardzo trudnym terenie!

 

 

Legionistom do awansu brakuje już tylko jednego zwycięstwa, a najlepszą okazją do tego będzie oczywiście piątek, 13 kwietnia, o godz. 20.00. W przypadku, gdyby jednak rywale „postawili się” gospodarzom i po dwóch spotkaniach byłby remis, to o awansie do kolejnej rundy zadecyduje trzecie spotkanie, które rozegrane zostanie w sobotę o godz. 13.00 w hali przy ul. Niegocińskiej 2. Jedno jest pewne, piątkowe spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie! Spokojnie można stwierdzić, że emocji i walki w ten piątkowy wieczór nie zabraknie, a kibice, którzy wybiorą się na spotkanie aby na żywo śledzić poczynania siatkarzy obu drużyn, zobaczą kawał dobrej siatkówki.

Na zwycięzcę tej rywalizacji czeka lider Grupy 2 po rundzie zasadniczej zespół BAS-u Białystok, który w I rundzie dwukrotnie pokonał zespół Huraganu Wołomin w stosunku 3:0. Zwycięzca konfrontacji z BAS-em w II rundzie play-off awansuje do turnieju półfinałowego o awans do I ligi. Legioniści jeśli chcą awansować do I ligi, to najpierw w piątek muszą pokonać rywali z Olsztyna, a później 3-krotnie pokonać zawodników z Białegostoku. Na pewno nie będzie łatwo, ale wojskowi nie stoją na straconej pozycji. Siatkówka jest tak piękną i nieprzewidywalną grą, że wszystko jest możliwe, a byciem pewnym wygranej przed rozpoczęciem spotkania może być zgubne.

Cel na piątkowe spotkanie? Zwycięstwo i AWANS!!!

 

azsuwmolsztynvslegia (11)

 

Zapraszamy wszystkich kibiców na piątkowe spotkanie Legii Warszawa przeciwko zespołowi AZS UWM Olsztyn! Pojedynek rozpocznie się o godz. 20.00 w hali sportowej przy ul. Niegocińskiej 2 w Warszawie.

Ceny biletów na mecz wynoszą” normalny – 10 PLN oraz ulgowy – 5 PLN. Bilety będzie można zakupić przy wejściu na halę, w piątek od godz. 19.00. Zapraszamy!!

 

azsuwmolsztynvslegia (35)

 

Autor: BryMar; Fot. Magdalena Jacko; Vid. Grzegorz Samoraj