Obiecujący turniejowy weekend Kinder+Sport za nami

sobota, 24 Marzec, 2018

Kolejny weekend pełen emocji za nami. Zawodnicy oraz zawodniczki Akademii Siatkarskiej Legii Warszawa zmierzyli się w kolejnym turnieju ligowym w ramach rozgrywek Kinder+Sport. Zapraszamy na relacje z przebiegu obu dni.

 

IMG_0814

 

W sobotę, 17.03, żeńska drużyna Akademii rozegrała turniej w kategorii – czwórek. Po zaciętej grze dziewczęta odniosły dwa zwycięstwa – z Kobyłką I wynikiem 2:1 oraz z Polonezem Wyszków II wygrywając 2:0. Trzeci mecz zakończył się przegraną na przewagi z drużyną z Lesznowoli. Należy zaznaczyć, że zawodniczki Akademii nie poddawały się i walczyły pomimo niekorzystnego wyniku w trzecim meczu. Finalnie, pozwoliło im to zniwelować straty do przeciwniczek i zdobyć bardzo cenne punkty. Dziewczyny pokazały się z dobrej strony we wszystkich elementach z wyjątkiem zagrywki. Na największą pochwałę zasługuje Hanka Malinowska, która była liderką w ataku.

Drużyna: Kinga Kania, Urszula Antas, Hanna Malinowska oraz Gabriela Sasim

Trener: Ula Borowczyk

 

DSC08623

 

Fotorelacja z zawodów dostępna – tutaj!

 

Następnego dnia, w niedzielę 18.03, w Błoniu przyszedł czas na chłopców, w kategorii – dwójek i trójek. Do rywalizacji pierwszy przystąpił rocznik 2007. Drużyna Legii I walczyła o jak najwięcej wygranych, aby wciąż liczyć się w walce o medale Mistrzostw Mazowsza. Drużyna bardzo dobrze wywiązała się ze swojego zadania wygrywając pewnie najpierw z Zawkrze Mława III 15:6, potem z Zawkrzwe Mława IV 15:7, a następnie z Volley Żuromin II 15:11. Czwartym pojedynkiem był mecz z drużyną MOS-u Wola I. Zaczął się korzystnie dla warszawiaków z Woli. Od początku kontrolowali wynik spotkania i mieli po swojej stronie wynik 13:7. Kiedy wydawałoby się że legioniści będą musieli odnieść dotkliwą porażkę mecz dostarczył rodzicom i trenerom niesamowitych emocji. 7-punktowa seria zagrywek naszych chłopców doprowadziła do wyniku 14:13 i piłki meczowej dla Legii. Niestety dwa proste błędy spowodowane stresem i wizją pokonania MOS-u doprowadziły do porażki 16:14. Mecz ten pokazał, że legioniści są w stanie wygrać z każdym.

Równocześnie również grał drugi zespół wystawiony przez Akademię – Legia II, który wygrał dwa spośród czterech meczów. Należy jednak pamiętać, że zespół ten to chłopcy o rok młodsi od całej stawki, zbierający doświadczenie przed zawodami w przyszłym sezonie. W związku z tym należą się dla nich ogromne gratulacje!

Około południa do gry przystąpili zawodnicy z rocznika 2006 w kategorii trójek. Tutaj Legia wystawiła jeden zespół. Po turnieju w lutym i komplecie zwycięstw zespół Akademii był w bardzo korzystnej sytuacji i plasował się na podium rankingu. Legioniści  zmierzyli się z trzema zespołami, z którymi odnieśli zwycięstwa: PTS Płońsk I (21:14), UKS 307 I (28:26), RCS Radom IV (21:13). Spotkania te pokazały dobrą formę drużyny. Czwarty mecz z drużyną RCS Radom II zakończył się porażką. Drużyna z Radomia po zaciętym meczu pokonała Legię 21:19. Jednak zespół Akademii jest bardzo wysoko w tabeli i wciąż pozostaje w grze o medale Mistrzostw Mazowsza.

Kwiecień zapowiada się emocjonująco, ponieważ same zwycięstwa i brak porażek bardzo przybliżą nasze zespoły do awansu do finałów Mistrzostw Mazowsza. Trenerzy i zawodnicy zamierzają przepracować kwiecień „na podwójnym gazie”, aby za miesiąc cieszyć się z samych wygranych zarówno w kategorii dwójek, jak i trójek.

Legia 1 (rocznik 2007): Kuba Gołąbek, Antek Jeż i Rafał Nowak

Legia 2 (rocznik 2008): Michał Pawłowski, Aleks Pawlik, Sebastian Dębski

Legia 1 (rocznik 2006): Jan Wasiak, Piotr Plewa, Antek Zieliński, Bartek Limanowski, Szymon Ziółkowski

Trener: Robert Wójtowicz

 

IMAG0971

 

Autor: Ewa Kwiatkowska