AZS UWM Olsztyn – Legia Warszawa 0:3

sobota, 24 Marzec, 2018

W pierwszym meczu I rundy play-off, rozgrywanym w Olsztynie, siatkarze Legii Warszawa pokonali gospodarzy – zawodników AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:23, 25:18, 25:22). W rywalizacji do 2 zwycięstw, legionistom brakuje już tylko jednej wygranej.

azsuwmolsztynvslegia (13)

Fotorelacja ze spotkania autorstwa Magdaleny Jacko do obejrzenia – tutaj!

Na pierwszy set obie drużyny wyszły bardzo skoncentrowane. Mecz rozpoczął się z dwupunktową przewagą drużyny z Warszawy, którą szybko zniwelowali gospodarze. Wymiana punkt za punkt trwała do stanu 10:9 dla Legii po ataku Igora Stelmaszczyka. W tym momencie gospodarze zdobyli 2 punkty z rzędu wysuwając się na prowadzenie 11:10. Legioniści wyrównali po kolejnym świetnym ataku Stelmaszczyka. Dzięki dobrej zagrywce Daniela Rosy wojskowi zdobyli kolejne 2 punkty m.in. stawiając bardzo efektowny potrójny blok. Gospodarze nie poddawali się i wykorzystali moment rozluźnienia warszawskiej drużyny zdobywając kolejną serię punktów. Przy remisie 20:20 po zagrywce Macieja Stępnia, ponownie fenomenalnie zadziałał blok Legii Warszawa – Mariusz Godlewski, Rosa i Stelmaszczyk w efektowny sposób zatrzymali atak gospodarzy. Kolejna akcja to kopia poprzedniej – zagrywka Stępnia i blok na gospodarzach. W ten sposób legioniści zdobyli kolejne cenne 2 punkty wysuwając się na prowadzenie 22:20. Siatkarze AZS-u pokazali wolę walki zdobywając pod rząd aż 3 punkty, dzięki czemu wyszli na jednopunktowe prowadzenie, które nie trwało długo i po błędzie ataku w siatkę ponownie był remis 23:23. Ostatnie akcje seta należały do legionistów, zagrywał Godlewski, a atak gospodarzy zatrzymał pojedynczym blokiem Stelmaszczyk, który również w następnej akcji mocnym atakiem zakończył set 25:23.

Druga partia ponownie rozpoczęła się serią punkt za punkt. Obie drużyny popełniały błędy, a w ich grę wkradła się nerwowością. Przy stanie 7:4 dla gospodarzy o czas poprosił trener Daniel Kołodziejczyk. Po powrocie na boisko legioniści odrobili starty doprowadzając do wyniku 8:7 dzięki świetnym obronom Patryka Bujniaka czy blokom Rosy i Stelmaszczyka. W kolejnej części seta to stołeczni siatkarze kontrolowali grę i nie pozwolili na zbyt wiele gospodarzom, w rezultacie ta partia zakończyła się wynikiem 25:18 dla Legii.

Trzeci set dynamiką i zaangażowaniem nie odbiegał od poprzednich partii, aż do 16-go punktu, gdy drużyna z Olsztyna nie oddawała prowadzenia, mając nawet przy stanie 14:9 przewagę 5 punktów nad legionistami. Duch walki nie opuścił zawodników z Warszawy i po mocnym ataku Godlewskiego drużyna ponownie zaczęła świetnie grać w każdym elemencie. Pojedynczy blok Tomasza Belczyka, as serwisowy Stępnia czy też mocne i dynamiczne ataki Mateusza Majcherka spowodowały, że akademicy nie tylko zaczęli tracić punkty, ale także zaczęli popełniać błędy własne. Przy stanie 24:22 dla Legii mecz przypieczętował silny atak Godlewskiego z prawego skrzydła i stołeczna drużyna mogła cieszyć się zwycięstwem w pierwszym meczu fazy play-off.

azsuwmolsztynvslegia (16)

Po meczu powiedzieli:

Daniel Kołodziejczyk (trener Legii): – Cieszy zwycięstwo 3:0 znowu bardzo podobny mecz do tego co robiliśmy z Międzyrzecem. Dobrze taktycznie chłopcy zrealizowali założenia, „czapa” nam siedziała, zagrywka nam siedziała. Szybkie zwycięstwa, ale łatwo nie było.

Igor Stelmaszczyk (atakujący Legii): -Dobry mecz. Cieszę się ze zwycięstwa bez straty seta, fajnie zagraliśmy jako drużyna. Na plus, mało błędów w kluczowych momentach. Z pozoru wynik pokazuje, że łatwy mecz, natomiast był to chyba najcięższy pojedynek trzy setowy w tym sezonie. Dużo blokowaliśmy, co z Międzyrzecem w ostatnim meczu rundy zasadniczej też uskuteczniliśmy. Mamy dwa tygodnie czasu, żeby się przygotować i postawić kropkę nad „i”.

Maciej Stępień (rozgrywający Legii): -Wydaje mi się, że mecz był naprawdę dobry w naszym wykonaniu. Na treningach naprawdę przepracowaliśmy te dwa tygodnie w bardzo dobrym stylu, każdy dawał z siebie 150% i wyglądało to tak jak powinno wyglądać – zarówno jeśli chodzi o aspekt sportowy jak i atmosfery w drużynie. Udało się to przełożyć dzisiaj. Chyba to nie było nasze 100%, bo wydaje mi się, że u siebie możemy pokazać jeszcze więcej, ale jak widać na dzisiaj wystarczyło na 3:0 i ze spokojnymi głowami podchodzimy teraz do myśli o rewanżu u nas. Mam nadzieję, że uda się zakończyć ten dwumecz kolejnym wynikiem 3:0 na naszą korzyść.