Zapowiedź meczu: AZS UWM Olsztyn – Legia Warszawa

piątek, 23 Marzec, 2018

Play-off czas zacząć! W najbliższą sobotę, 24 marca, o godzinie 17.00 w Olsztynie siatkarze Legii rozpoczną swoje zmagania o awans do I ligi! Pierwszym rywalem, który staje na drodze do celu jest zespół AZS UWM Olsztyn. Let’s get ready… to rumble! Zapraszamy wszystkich kibiców!

 

legia-olsztyn (10)

 

Na zakończenie rundy zasadniczej sezonu 2016/2017 legioniści wywalczyli 5 miejsce w tabeli i do fazy play-off przystępowali jako drużyna z drugiej czwórki. Rywalem z którym zmierzyli się w I rundzie był zespół … AZS UWM Olsztyn, który zajął 4 miejsce. Jak widać w tym sezonie role się odwróciły. Jako, że zespół z Olsztyna był rozstawiony to pierwsze spotkanie rozgrywane było w Warszawie. Kibice, którzy tego dnia przybyli na halę sportową mogli obejrzeć kawał dobrej siatkówki. Spotkanie dostarczyło wiele emocji, a mecz obfitował w efektowne zagrania i długie wymiany ciosów. Do spotkania legioniści przystąpili osłabieni brakiem … trenera Pawła Rzepińskiego, którego w tej roli zastąpił jego imiennik Paweł Kaczorowski. Debiut w tej roli należy uznać za udany, gdyż to siatkarze Legii Warszawa pokonali gości z Olsztyna 3:1 (21:25, 25:20, 25:18, 25:20) i to oni przed spotkaniem rewanżowym w Olsztynie byli w komfortowej sytuacji. Stołeczni zawodnicy zaczęli spotkanie mocno skoncentrowani oraz z rządzą sprawienia niespodzianki i zainkasowania 3 punktów w Twierdzy Olsztyn. W sezonie 2016/2017 nikt nie pokonał olsztynian, którzy w 11 spotkaniach domowych odnieśli 11 zwycięstw! Wojskowym do awansu potrzebne były tylko 2 wygrane sety. Podopieczni Pawła Kaczorowskiego, zastępującego ponownie trenera Pawła Rzepińskiego, sprawili ogromną sensację i jako pierwsi w sezonie 2017/2018 wygrali z Akademikami na ich parkiecie i to 3:1 (26:24, 19:25, 25:21, 25:21). Siatkarze Legii Warszawa w obu tych spotkaniach prezentowali się zdecydowanie lepiej i zasłużenie odnieśli oba te zwycięstwa i to oni zagrali w II rundzie play-off mierząc się z zespołem UMKS MOS Wola Warszawa. W porównaniu do wcześniejszych spotkań z rundy zasadniczej w poczynaniach legionistów w obu spotkaniach z AZS UWM Olsztyn można było zaobserwować pewną zmianę – radość z gry i ze zdobywanych punktów. W końcu widać było, że stołecznym zawodnikom gra sprawia przyjemność, że cieszą się zdobywanymi punktami i motywują nawzajem po nieudanych akcjach. Wspólna radość i taniec zwycięstwa w kółeczku po ostatniej akcji meczu nie miały wówczas miejsca od dawna. Trzymajmy kciuki aby ta chęć i radość z gry była widoczna i w tym roku.

 

 

W tym sezonie w rundzie zasadniczej siatkarze obu drużyn potykali się ze sobą dwukrotnie. W pierwszym spotkaniu, rozgrywanym w Olsztynie, górą byli legioniści, którzy odnieśli zdecydowane zwycięstwo 3:0 (25:22, 25:22, 27:25), będąc drużyną skuteczniejszą. Wojskowi mają patent na olsztynian na ich terenie, skąd przywieźli cenne 3 punkty!! W drugim spotkaniu rozgrywanym w Warszawie, olsztynianie zrewanżowali się stołecznym siatkarzom, wywożąc cenne 2 punkty. Te 2 stracone punkty po porażce 2:3 (22:25, 22:25, 25:18, 25:21, 13:15) mogłyby dać legionistom podium na koniec rundy zasadniczej. Jednak los zadecydował o powtórce sprzed roku i oby wyniki sprzed roku również zostały powtórzone.

Sobotni pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie. Głodni rewanżu za zeszły rok gospodarze na pewno łatwo nie ustąpią pola drużynie, która wyprzedziła ich w tabeli na koniec rundy zasadniczej. Gospodarze bardzo dobrze prezentują się we własnej hali, może nie aż tak jak w zeszłym sezonie gdzie na 12 spotkań zanotowali tylko jedną porażkę i to z Legią Warszawa. W tym sezonie na 10 rozegranych spotkań, 8 zakończyło się zwycięstwem akademików. Natomiast legioniści z 10 spotkań wyjazdowych wygrali tylko 4 spotkania. Należy jednak pamiętać, że spotkania nie wygrywają statystyki i liczby. Tak czy inaczej w sobotę w Olsztynie będzie się działo!!!

 

legiavsolsztyn (29)

 

Zapraszamy wszystkich kibiców na sobotnie spotkanie Legii Warszawa przeciwko zespołowi AZS UWM Olsztyn! Pojedynek rozpocznie się o godz. 17.00 w hali sportowej ul. prof. R. Prawocheńskiego 7 w Olsztynie! Zwycięstwo przybliży legionistów do celu!! Cała Legia Zawsze Razem!

 

Pozostałe spotkania I rundy fazy play-off:

MUKS Huragan Wołomin – BAS Białystok

KS Metro Warszawa – Net Ostrołęka

UMKS MOS Wola Warszawa – UKS Centrum Augustów

 

Turniej o utrzymanie odbędzie się w dniach 6-7 kwietnia i wezmą w nim udział zespoły KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski, Czołg AZS Uniwersytet Warszawski i KS Lesan Halinów.

 

olsztynvslegia (48)

 

Autor: BryMar; Fot. Magdalena Jacko; Vid. Grzegorz Samoraj