KS Metro Warszawa – Legia Warszawa 3:0

sobota, 3 Marzec, 2018

Niestety nie udało się Legii Warszawa przerwać serii meczów bez zwycięstwa. W sobotnim derbowym pojedynku legioniści gładko ulegli zespołowi KS Metro Warszawa 3:0. Była to już czwarta z rzędu porażka zespołu Daniela Kołodziejczyka.

siatka- ks metro-legia 3-0-23

Fotorelacja ze spotkania autorstwa Anny Okolus do obejrzenia – tutaj oraz Magdaleny Jacko do obejrzenia – tutaj!

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki pod siatką, która trwała do wyniku 7:7. Od tego momentu, lepiej na parkiecie zaczęli prezentować się gospodarze, którzy dzięki atakom Mateusza Janikowskiego oraz Bartłomieja Stępnia wyszli na czteropunktowe prowadzenie (14:10). Przewaga uzyskana przez zawodników Metra w środkowej fazie seta została utrzymana do końca partii. W decydującym o losach seta fragmencie, legioniści za sprawą Igora Stelmaszczyka i Tomasz Belczyka odrobili część strat, jednak nie uchroniło to naszego zespołu od porażki 25:22.

Druga odsłona meczu to popisowa gra Janikowskiego oraz Pawła Mikołajczaka, którzy bardzo szybko wyprowadzili swój zespół na pięciopunktowe prowadzenie (7:2). Legioniści, nie potrafili znaleźć recepty na dobrze dysponowany duet, który co chwilę sprawiał problemy zawodnikom trenera Kołodziejczyka. „Wojskowi” przede wszystkim za sprawą Daniela Rosy próbowali odpowiadać rywalowi, ale to było za mało by nawiązać równorzędną walkę. Ostatecznie po bloku Bartłomieja Gizy, Metro wygrało seta 25:20.

Trzecia partia miała początkowo zupełnie inny przebieg niż dwie pierwsze odsłony. Legioniści dobrze weszli w seta i w pewnym momencie, po ataku Stelmaszczyka, uzyskali nieznaczne prowadzenie (6:4). Niestety po kolejnych akcjach, Metro najpierw doprowadziło do wyrównania (9:9), a następnie sukcesywnie powiększało prowadzenie, które bardzo szybko urosło do czterech punktów (17:13). Dobrze dysponowani gospodarze do końca partii kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i to oni ostatecznie mogli cieszyć się ze zwycięstwa w secie (25:19) oraz całym meczu.

siatka- ks metro-legia 3-0-28

Rozczarowania wynikiem nie krył po meczu, szkoleniowiec legionistów, Daniel Kołodziejczyk. – Metro zagrało dzisiaj bardzo dobry mecz. Stawialiśmy czoła, lecz Paweł Mikołajczak miał dzisiaj „dzień konia”. To nas jednak nie tłumaczy, w sytuacji, gdy przeciwko jednemu zawodnikowi nie potrafimy ustawić skutecznego bloku oraz skutecznie zorganizować się w obronie. Na usprawiedliwienie mogę jedynie dodać, że w ostatnich tygodniach treningi są bardzo intensywne i mają one dobrze nas przygotować do fazy play-off. Jednak taki wynik z drużyną walczącą o utrzymanie nie powinien się zdarzyć, za co chciałbym kibiców przeprosić. Mam nadzieję, że w następnym spotkani z Międzyrzeczem Podlaskim drużyna się zrehabilituje i wygra za trzy punkty.

Legia Warszawa zajmuje obecnie czwarte miejsce w rozgrywkach. W ostatniej kolejce, która rozegrana zostanie za dwa tygodnie (17.03), nasz zespół podejmie KS MOSiR Huragan Międzyrzecz Podlaski. Początek meczu w hali przy ulicy Niegocińskiej 2, zaplanowano na godzinę 15:00.