Zapowiedź meczu: KS Metro Warszawa – Legia Warszawa

piątek, 2 Marzec, 2018

W najbliższą sobotę, 3 marca, siatkarze Legii zmierzą się w kolejnych Derbach Warszawy z zespołem KS Metro. Spotkanie 21 kolejki II ligi grupy 2 rozegrane zostanie w hali sportowej przy ul. Dereniowej 48, a start pojedynku zaplanowany jest na godz. 20.00. Zapraszamy wszystkich kibiców!

 

legiavsmetrowwa (4)

Ostatnie spotkanie podopieczni trenera Daniela Kołodziejczyka rozegrali, 10 lutego, a przeciwnikiem był zespół AZS UWM Olsztyn. W spotkaniu rozgrywanym w Warszawie w hali przy ul. Niegocińskiej 2, lepsi okazali się goście, którzy po zaciętym spotkaniu pokonali legionistów 2:3. – Przed każdym meczem nasz plan taktyczny zakłada wyjście na parkiet w celu zdobycia trzech punktów. Nie inaczej było w tym przypadku, zwłaszcza że w pierwszej rundzie w Olsztynie wygraliśmy z AZS 3-0. Wiedziałem jednak, że czekało nas trudne spotkanie, gdyż olsztynianie są wartościowymi zawodnikami, co udowodnili m.in. pokonując u siebie siatkarzy z Białegostoku. Gdy nasz zespół nie zaangażował się do końca w początkową fazę rywalizacji, napędziło to rywali. Akademikom zdecydowanie siadła zagrywka i odrzucili nas od siatki, co spowodowało, że trudno nam się grało. Mimo dużych chęci nie pozwolili nam na rozwinięcie skrzydeł, kontrolując pierwsze dwa sety pojedynku. Zmiany na dwóch pozycjach na trzeci set ożywiły według mnie naszą grę, która zaczęła się lepiej układać zarówno w polu serwisowym, jak i w ataku. Wróciliśmy do gry, wyrównując stan spotkania. Potem przyszedł bardzo nerwowy tie-break, którego końcówkę zepsuliśmy. Po części była to z pewnością kwestia stresu, drżenia ręki, przez którą oponenci zyskali przewagę. Każdy trener powie zresztą, że popełnianie błędów w końcówce jest swoistym morderstwem dla drużyny, ponieważ wówczas siada morale, a przeciwnik się napędza. Zamiast trzech punktów lub przynajmniej dwóch, które – patrząc na przebieg całego meczu – mogliśmy zainkasować i dzięki którym bylibyśmy zadowoleni, zostaliśmy z jednym, który w żadnej mierze nas nie satysfakcjonuje, zwłaszcza że tych „oczek” potrzebowaliśmy, a teraz jeszcze dodatkowo pauzujemy – tak mecz na gorąco podsumował trener Kołodziejczyk w rozmowie z portalem legionisci.com. Wojskowi mieli 3 tygodnie przerwy, w których skupili się na treningu i pracy nad wyeliminowaniem błędów, które zadecydowały o uzyskanych wynikach w ostatnich pojedynkach. Czy ten czas został dobrze spożytkowany przekonamy się już w najbliższą sobotę w spotkaniu przeciwko KS Metro Warszawa.

 

 

Legioniści, pomimo pauzy w ostatniej kolejce nadal zajmują 4 miejsce w tabeli, gwarantujące lepszą pozycję wyjściową w I rundzie fazy play-off. Wyniki spotkań 20 kolejki były wybitnie sprzyjające warszawskiemu zespołowi. Zwycięstwo UMKS MOS Warszawa nad trzecim w tabeli UKS Centrum Augustów, daje cały czas szansę legionistom na zajęcie 3 miejsca na koniec rundy zasadniczej. Ogromny ścisk panuje wśród zespołów walczących o czołową ósemkę. Między 9-tym MOS-em a 5-tym Huraganem Wołomin różnica punktów wynosi zaledwie 2 punkty. Duży wpływ na taką sytuację mają wyniki ostatniej kolejki. AZS UWM Olsztyn pokonał 3:0 najbliższego rywala wojskowych – KS Metro. BAS Białystok pokonał 3:1 Huragan Międzyrzec Podlaski. Wszystkie te potknięcia rywali wykorzystał zespół Huraganu Wołomin, który po zwycięstwie 3:0 z Czołgiem AZS Uniwersytet Warszawski wskoczył na 5 miejsce w tabeli. Sytuacja jest niezwykle ciekawa, a najbliższe 2 kolejki będą decydujące dla końcowego układu tabeli. Zapowiada się emocjonująco.

Najbliższy przeciwnik legionistów KS Metro Warszawa zajmuje obecnie 8 miejsce w tabeli z 27 punktami. W pierwszym spotkaniu rozgrywanym przy ul. Niegocińskiej 2 legioniści spokojnie zwyciężyli 3:1 po bardzo ciekawym widowisku. Pomimo to, nie można zlekceważyć tego zespołu. Zawodnicy KS Metro już od dawna zapowiadają rewanż na legionistach, a do tego meczu przygotowują się szczególnie. Jak wiadomo, prawie każda drużyna grająca przeciwko zespołowi Legii czuje większą mobilizację i chęć pokazania się z jak najlepszej strony akurat w tym pojedynku. Dodatkowo, będzie to mecz derbowy o prymat w Warszawie, więc walka i emocje gwarantowane.

Cel na to spotkanie ? Nie może być inaczej, jak 3 punkty!!! A jaki cel dla kibiców Legii ? Derbowe spotkanie wyjazdowe!! Pokażmy kto rządzi w Wawie i wspólnie wywalczmy 3 punkty!!!

 

legiavsmetrowwa (32)

 

Zapraszamy wszystkich kibiców na sobotnie spotkanie Legii Warszawa przeciwko zespołowi KS Metro Warszawa! Pojedynek rozpocznie się o godz. 20.00 w hali sportowej przy ul. Dereniowej 48 w Warszawie. Cena biletu na mecz wynosi 10 PLN. Bilety będzie można zakupić przy wejściu na halę, w sobotę od godz. 19.00.

 

Pozostałe spotkania 21 kolejki:

Czołg AZS Uniwersytet Warszawski  – UMKS MOS Wola Warszawa

UKS Centrum Augustów – NET Ostrołęka

KS Lesan Halinów – BAS Białystok

KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski – AZS UWM Olsztyn

MUKS Huragan Wołomin  – pauzuje

 

legiavsmetrowwa (50)

Autor: BryMar; Fot. Magdalena Jacko; Vid. Grzegorz Samoraj