Drugi turniej rozstawieniowy Kinder+Sport za nami!

wtorek, 20 Luty, 2018

W niedzielę, 18 lutego, w Błoniu odbył się drugi turniej rozstawieniowy z cyklu Kinder+Sport. W tym tygodniu zawodnicy Akademii rywalizowali w kategoriach dwójek (rocznik 2007) oraz trójek (rocznik 2006).

 

DSC08597x

 

Fotorelacja z turnieju dostępna – tutaj!

 

Już o godzinie 9.30 do gry przystąpili młodsi chłopcy. Akademia wystawiła w tej kategorii dwie drużyny. Legia I miała za cel wygranie większości meczów i awans do Złotej Ligi. Zadanie wykonali niemal perfekcyjnie ponieważ zdarzyła się im tylko jedna porażka z drużyną Perły Złotokłos I. Pozostałe mecze zawodnicy Akademii wygrali dość spokojnie i bez większych problemów. Gwardia Legionowo II, MKS MDK Wawa III, Zawkrze Mława II nie potrafiły sposobu na drużynę Akademii.

Skład: Kuba Gołąbek, Antek Jeż i Wojtek Pągowski

 

Legia II to chłopcy z rocznika 2008, którzy ten rok i grę w Kinderach traktują jako poligon doświadczalny. Niestety nie potrafili uporać się ze starszymi kolegami z różnych klubów przegrywając dwa pierwsze spotkania. Trzeci mecz odbył się z drużyną Gwardii Legionowo III. Chłopcy zagrali na pełnym luzie, nie popełniając żadnego błędu w polu serwisowym. Każdy z zawodników miał szanse zagrać w tym meczu i każdy dał z siebie wszystko, a zespół Gwardii przegrał 15:12. Uskrzydleni Legioniści ostatni mecz zagrali z drużyną MOS-u Wola. Początek rozpoczął się bardzo korzystnie dla Legii i wyszli na prowadzenie 6:2. Jednakże zawodnicy z MOS-u wykorzystali swoje doświadczenie oraz przewagę fizyczną i wygrali mecz 15:8.

Skład: Alex Pawlik, Michał Pawłowski i Sebastian Dębski

  DSC08588x

 

Po dwójkach przyszedł czas na trójki. Do tych rozgrywek przystąpiła jedna drużyna Legii. Chłopcy stawiali czoła drużynom ISKRY Warszawa I, MDK Warszawa II, Żuromin II, Czarni Radom VI i Czarni Radom V. Dwa pierwsze mecze to pojedynki z drużynami Radomia. Legioniści pokazali, że osłabienie w postaci choroby Antka Zielińskiego nie wpłynęło na nich źle i wygrali gładko z Czarnymi VI i V. Kolejny mecz z MDK-iem II był najcięższym w grupie. Po słabym początku drużyna Akademii obudziła się ostatecznie wygrywając 21:17. Czwartym spotkaniem był mecz z Żurominem. W tym meczu legioniści od początku kontrolowali przebieg gry ostatecznie wygrywając 21:13. Ostatni mecz z drużyną ISKRY I rozpoczął się od prowadzenia Legii 8:0 i 10:3. Janek Wasiak poprowadził zespół do wygranej w tym meczu swoimi świetnymi zagrywkami. Zespół podobnie jak drużyna czwórek tydzień temu zgarnął komplet wygranych i w marcu zagra w Złotej Lidze. Z pewnością staje się jednym z głównych faworytów do medalu Mistrzostw Mazowsza.

Skład: Janek Wasiak, Piotrek Plewa, Ignacy Ziółkowski i Bartek Łukanowski

 

Trenerzy: Jakub Skowroński oraz Robert Wójtowicz

 

Pozostaje chylić głowę przed chłopcami za świetną walkę i wygraną. Z niecierpliwością czekamy na marzec. Gratulacje!

 

Autor: Ewa Kwiatkowska