Kolejne sukcesy młodych legionistów na turnieju Kinder+Sport!

wtorek, 13 Luty, 2018

W ostatni weekend, 10-11 lutego, w Pomiechówku oraz Błoniu odbył się kolejny turniej z cyklu Kinder+Sport. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców z Akademii Siatkówki Legii Warszawa spisała się bardzo dobrze. Zapraszamy na relację z obu turniejowych dni.

 

image1

 

DZIEŃ PIERWSZY

W sobotę, 10 lutego, drużyna dziewcząt rozegrała turniej fazy zasadniczej w kategorii czwórek. W Pomiechówku legionistki rozegrały trzy mecze, z których dwa zakończyły się ich zwycięstwem. Grały równo, były cały czas skupione i co najważniejsze czerpały radość z gry. Na szczególną pochwałę zasłużyły Kinga Kania i Hania Malinowska, które wykazały się wysoką skutecznością w ataku oraz Ula Antas i Gabrysia Sasim, które były liderkami w polu serwisowym. Aleksandra Kowalczyk dawała bardzo dobre zmiany i w momentach „przestoju” napędzała grę całej drużyny. – W dalszym ciągu będziemy pracować nad poprawą naszych słabości, ale gra naszych zawodniczek jest obiecująca i wróży sukcesy w przyszłości – podsumowała udział w turnieju Ula Borowczyk, trenerka dziewcząt.

 

image2

 

DZIEŃ DRUGI

Następnego dnia, w Błoniu, drużyna chłopców również mierzyła się w kategorii czwórek. Pierwszy mecz rozegrali z drużyną Siedlec I. Spotkanie rozpoczęli nerwowo – popełniając wiele błędów, szczególnie w polu serwisowym. Słaba gra kosztowała ich utratę seta. W drugim secie walka toczyła się punkt za punkt. W końcówce przydarzyła się seria błędów, a na tablicy widniał już wynik 14:13 dla drużyny z Siedlec. Przeciwnicy nie wykorzystali jedynej piłki meczowej w tym pojedynku i zepsuli zagrywkę. Przy wyniku 14:14 w polu serwisowym Legii pojawił się Filip Maniewski i swoją kąśliwą zagrywką zdobył 2 punkty doprowadzając do remisu w całym meczu. Tie-break to spokojna i opanowana gra czwórki legionistów i pewna wygrana 11:5. Cały mecz skończył się wynikiem 2:1 dla Legii. Drugim meczem w grupie był pojedynek Siedlec I z Celestynowem I, który zakończył się wynikiem 2:0 dla Celestynowa. Oznaczało to, że pojedynek z zwycięską drużyną będzie decydował o pierwszym miejscu w grupie. Legioniści zdecydowanie lepiej grali w polu zagrywki, ale także zaprezentowali to co ćwiczyli na obozie. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Legii. Po dwóch ligowych turniejach bilans 4 wygrane i 1 porażka może napawać optymizmem i pokazuje, że legioniści robią coraz większy postęp i mają apetyt na zajęcie bardzo wysokiego miejsca. Trenera cieszy fakt, że drużyna reprezentowała taką grę jaką szlifowali podczas tygodniowego obozu w Pomiechówku.

Skład: Patryk Mystkowski, Filip Maniewski, Tymek Klebaniuk, Michał Zając, Wojtek Danielewicz, Mateusz Sadowski.

Trener: Jakub Skowroński

 

IMG_0138

 

Autor: Ewa Kwiatkowska