Akademia Legii wyróżniona na Gali Sportu 2018 gminy Piaseczno

poniedziałek, 12 Luty, 2018

W piątek, 9 lutego 2018 roku w hali sportowej stadionu miejskiego w Piasecznie odbyła się gala podsumowująca rok sportowy 2017 Gminy Piaseczno. Akademia Siatkówki Legii Warszawa została wyróżniona w 4 kategoriach – drużyna, trener, działacz i sponsor! Brawo!

 

DSC_0221xx

 

Tradycyjnie, jak co roku Gmina Piaseczno organizuje wyjątkową Galę Sportu podsumowującą sportowe osiągnięcia reprezentantów gminy w roku poprzednim, którą otworzył Zdzisław Lis, Burmistrz Miasta i Gminy. Po wprowadzającej przemowie nastąpiło wręczanie nagród i wyróżnień w takich kategoriach jak: nadzieja sportowa, szkoła, kluby sportowe, działacz, zawodnik, sponsor oraz trener.

Wśród nagrodzonych znalazła się także Akademia Siatkówki Legii Warszawa oraz jej przedstawiciele i wychowankowie. Akademii zostały przyznane nagrody w kategoriach:

Drużyna – zespół „Trójek” w składzie: Janek Wasiak, Piotr Plewa, Antek Zieliński i Kuba Gołąbek, który w 2017 r. wywalczył 6 miejsce w Mistrzostwach Mazowsza!

TrenerRobert Wójtowicz, trener siatkówki i koordynator w Akademii Siatkówki Legii Warszawa.

DziałaczKarolina Szewczyk, prezes Sekcji oraz Akademii Siatkówki Legii Warszawa.

SponsorPiotr Gołąbek z firmy „Alaska” sponsorującej Sekcję oraz Akademię Siatkówki Legii Warszawa.

 

 

DSC_0104xx

 

Pełna fotorelacja z gali autorstwa Ewy Kwiatkowskiej do obejrzenia – tutaj!

 

Gala Sportu jak co roku została zorganizowana z wielką pompą, a liczba laureatów z roku na rok jest coraz bardziej imponująca. O samej gali opowiedział dyrektor GOSiR Piaseczno, mgr Marek Frącz – Tego typu impreza odbywa się niemal od 20 lat. Na uroczystość zapraszamy wszystkich laureatów, zawodników, działaczy sportowych, sponsorów, nauczycieli, uczniów również, a także przedstawicieli klubów sportowych, którzy w całym roku zdobyli najwięcej punktów w rankingu sportu młodzieżowego. Nagradzamy również nagrodami specjalnymi. Ten wieczór jest dla nas ważny, ponieważ GOSiR, gospodarz imprezy, właśnie w lutym, obchodzi swoje dwudzieste urodziny i wśród tych nagród specjalnych, wśród podziękowań od nas dla samorządowców, byłych zawodników, trenerów, działaczy, będą przygotowane upominki. W dzisiejszych obchodach weźmie udział grupa około 150 laureatów. Zawodnicy otrzymują statuetki, ale także talony na sprzęt sportowy, pozostali wyróżnieni otrzymują statuetki. Gospodarzem imprezy jest Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno pan Zdzisław Lis, który jest jednocześnie fundatorem tych wszystkich nagród. Myślę, że wśród gości oprócz przedstawicieli Miasta i Gminy Piaseczno jak zwykle pojawią się przedstawiciele starostwa powiatowego, a także przedstawiciele Polskiego Związku Lekkoatletyki, z którym współpracujemy zarówno inwestycyjnie, merytorycznie jak i organizacyjnie. Wśród grupy laureatów dominuje reprezentacja klubu sportowego Grawitacja, to jest taniec sportowy, którzy mają w swoich szeregach Mistrzów Polski, Europy, a nawet Mistrzów Świata w różnych kategoriach. Ramię w ramię z nimi idzie KS X Fight Piaseczno, klub zajmujący się szkoleniem w kickboxingu, oni również to zdobywcy takich tytułów jak Mistrz Polski Europy, Świata oraz Puchar Polski, Europy i Świata. Cała plejada gwiazd. Oprócz nich nominowani są m.in. szachiści, koszykarze, piłkarze, kolarze i siatkarze. A siatkówka bardzo pięknie się nam rozwija. Gmina stawia na różnorodność – zakończył Marek Frącz, dyrektor GOSiR Piaseczno. Organizatorom Gali należą się ogromne brawa i podziękowania za zorganizowanie tak wspaniałej uroczystości. Natomiast wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy owocnych wyników także w kolejnych latach!

Otrzymane liczne wyróżnienia Akademii Siatkówki Legii Warszawa pokazują, że obrany kierunek rozwoju siatkarskich szkółek Legii idzie w dobrą stronę. Nie pozostaje nic innego jak dalej podążać obranym już torem, a kto wie, może już w niedalekiej przyszłości doczekamy się legijnych wychowanków w drużynie seniorów Legii.

 

DSC_0228xx

 

Autor: Ewa Kwiatkowska, BryMar; fot. Ewa Kwiatkowska