Zapowiedź meczu: Legia Warszawa – AZS UWM Olsztyn

piątek, 9 Luty, 2018

W sobotę, 10 lutego, siatkarze Legii Warszawa podejmować będą u siebie zespół AZS UWM Olsztyn. Pojedynek rozpocznie się o godz. 17.00 w hali Kompleksu Sportowego przy ul. Niegocińskiej 2. Po dwóch niezbyt udanych spotkaniach z mocnymi zespołami, czas na przełamanie!

 

olsztynvslegia (13)

 

Rozgrywki rundy zasadniczej zbliżają się ku końcowi. Do rozpoczęcia walki o awans w fazie play-off zostały już tylko 4 kolejki, przy czym legioniści będą jedną serię pauzować. Legia zmierzy się jeszcze z drużynami – AZS UWM Olsztyn (10 lutego, u siebie), KS Metro Warszawa (3 marca, wyjazd) i zakończy rundę spotkaniem z Huraganem Międzyrzec Podlaski u siebie 17 marca. A już 24 marca zacznie się faza play-off i kolejna, najważniejsza, batalia o awans do I ligi. System rozgrywek II ligi jest tak skonstruowany, że nawet drużyna z 8 miejsca w tabeli na koniec rundy zasadniczej ma realne szanse na wywalczenie awansu. Oczywiście jest to bardzo trudne zadanie, ale jak najbardziej realne. Zespoły, które zajmą miejsca od 1 do 4, mają preferencyjny terminarz spotkań, a rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Pierwsze spotkanie odbędzie się na parkiecie drużyny, która zajęła niższe miejsce w ligowej tabeli, a rewanż na parkiecie drużyny, która znalazła się w pierwszej czwórce. W II rundzie, zespoły rywalizować będą do trzech zwycięstw i podobnie jak w poprzedniej rundzie pierwsze spotkanie odbędzie się na parkiecie drużyny, która zajęła niższe miejsce w ligowej tabeli. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zagrają w turniejach półfinałowych i później finałowym, który na koniec maja wyłoni już 2 drużyny, które wywalczą awans do I ligi! Gdyby runda zasadnicza zakończyła się już dziś, pierwszym przeciwnikiem legionistów byłaby drużyna Huraganu Międzyrzec Podlaski. W II rundzie zwycięzca tej pary zagrałby ze zwycięzcą pojedynku BAS Białystok – Huragan Wołomin. Wygrana w II rundzie fazy play-off gwarantuje udział w turnieju półfinałowym. Czy legioniści liczą się w walce o awans ? Jak najbardziej!! Droga do I ligi będzie trudna i kręta, ale meta jest jak najbardziej realna!

 

olsztynvslegia (26)

 

W najbliższą sobotę siatkarze Legii rozegrają swoje kolejne spotkanie domowe, a przeciwnikiem będą akademicy z Olsztyna. Spotkanie to będzie dobrą okazją na przełamanie. Po dobrym starcie Nowego Roku, legioniści w 3 pierwszych spotkaniach zdobyli 9 punktów i gdy wydawało się, że stołeczni zawodnicy nabierają rozpędu na ich drodze stanęli siatkarze BAS-u Białystok (lider) i Energi Ostrołęka (wicelider). Bilans tych dwóch spotkań to… 0 punktów i setów po stronie Legii oraz 6 punktów i setów po stronie rywali. Najbliższe spotkanie będzie dobrą okazją na przełamanie i zdobycie jakże ważnych punktów przed końcem rundy zasadniczej. Tym bardziej, że legioniści mają patent na zawodników z Olsztyna. W całym zeszłym sezonie, tylko legionistom udało się zdobyć Twierdzę Olsztyn, która „padła” dopiero w kolejnym 12 pojedynku. W tym sezonie w pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami rozgrywanym w Olsztynie, po bardzo dobrej grze, legioniście nie dali najmniejszych szans gospodarzowi i wygrali 3:0 (25:22, 25:22, 27:25). Na powtórkę takiego wyniku liczą kibice!

 

 

Najbliższy rywal – AZS UWM Olsztyn zajmuje obecnie 7 miejsce w tabeli, ale na pewno sobotnie spotkanie nie będzie należało do najprostszych. Jak wiadomo, goście mierzyć się będą z zespołem o nazwie Legia Warszawa, a ta nazwa w każdej dyscyplinie sportowej wywołuje dodatkowe pokłady siły i motywacji u rywala. Ale dzięki temu, każde spotkanie legionistów dostarcza wiele emocji zebranym kibicom. Olsztynianie w ostatniej kolejce pauzowali, więc będą czuli większy głód piłki. Ostatnie spotkanie rozegrali 20 stycznia i był to domowy pojedynek z BAS-em Białystok, który dość nieoczekiwanie wygrali gospodarze 3:2 (25:16, 19:25, 25:18, 18:25, 15:13). Akademicy znacznie lepiej grają u siebie niż na wyjazdach. Z dotychczasowych 8 spotkań wyjazdowych wygrali 3 z nich i wszystkie po 5-cio setowych pojedynkach. Dlatego faworytem tego spotkania będzie warszawska Legia, która musi to jednak potwierdzić w sobotę na parkiecie!

 

Po 3 wygranych z rzędu za 3 pkt od początku 2018 roku przyszły 2 porażki z BAS-em i Energą. Czas na przełamanie! Już w najbliższą sobotę siatkarze warszawskiej Legii podejmować będą u siebie w hali przy ul. Niegocińskiej 2, zawodników AZS UWM Olsztyn. Start pojedynku o godz. 17.00! Bilety wstępu w cenie 5 (ulgowe) i 10 (normalne) złotych, dostępne będą przy wejściu do hali. Cel na spotkanie? Oczywiście 3pkt! Zapraszamy wszystkich kibiców! Połączmy siły i wspólnie wywalczmy 3 pkt!!!

 

olsztynvslegia (48)

 

Pozostałe spotkania 19 kolejki:

UKS Centrum Augustów – MUKS Huragan Wołomin

KS Lesan Halinów – UMKS MOS Wola Warszawa

KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski – NET Ostrołęka

KS Metro Warszawa – BAS Białystok

Czołg AZS Uniwersytet Warszawski – pauzuje

 

Autor: BryMar; fot. Magdalena Jacko; vid Grzegorz Samoraj