Akademia Legii na turnieju MDK

poniedziałek, 5 Luty, 2018

W sobotę, 3 lutego, reprezentanci Akademii Siatkówki Legii Warszawa wzięli udział w czwartym z cyklu turniejów organizowanych przez klub ISKRA Warszawa we współpracy z MDK Warszawa. Turniej odbył się w hali MDK.

W turnieju wystąpiły 2 drużyny reprezentujące Akademię Legii. Legia I w składzie Kuba Gołąbek, Piotr Plewa, Janek Wasiak, Bartek Łukanowski pod opieką trenera Roberta Wójtowicza rywalizowała w I lidze, natomiast w II lidze – Legia II w składzie Tycjan Matysiak, Ignacy Ziółkowski, Mikołaj Michalak, Tomek Zakrzewski, Antek Jeż i pod okiem trenera Kuby Skowrońskiego.

Każda z lig liczyła 6 zespołów. System rozgrywania meczów to każdy z każdym, 1 set do 25 punktów. Legia I zaczęła od dwóch zwycięstw w swojej lidze. Następne dwa mecze były z kategorii tych „o śmierć i życie”, ponieważ chłopcy mierzyli się z zespołami Metra I i Metra II. Mecz z Metrem I był niezwykle zacięty, a walka toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie to legioniści pokazali, że praca na obozie potrafi przynieść skutki i przełamali niemoc do drużyny KS Metra pokonując ich 25:22. Kolejny mecz z Metrem II okazał się trudniejszy. Mimo ciężkiej walki i równie dobrej gry jak w meczu z Metrem I, niestety chłopcy ulegli rywalom. Duży wpływ na to mogła mieć kontuzja palca Jakuba Gołąbka, która zdecydowanie osłabiła zespół. Kto wie czy gdyby nie kontuzja, to chłopcy by nie wygrali tego meczu. W ostatnim pojedynku legioniści pokonali drużynę ISKRY, zajmując ostatecznie na koniec turnieju 3 miejsce w I lidze, ustępując jedynie małymi punktami. Za miesiąc ponownie szansa na wygranie I ligi.

Legii II rozpoczęła turniej od pojedynku z drużyną Żyrardowa I. Po zaciętym meczu i grze na przewagi chłopcy ulegli 26:24. Szybko jednak zrewanżowali się rywalom z Żyrardowa i pokonali ich trzeci zespół 25:13. Kolejnym przeciwnikiem był MDK II. Po zaciętym początku oraz serii błędów własnych w końcówce, wygrali gospodarze turnieju 25:19. Czwartym pojedynkiem była rywalizacja z Żyrardowem II. Nasi chłopcy bardzo dobrze radzili sobie w polu zagrywki, ostatecznie pokonując rywali 25:21. Przed ostatnim meczem bilans wynosił 2 wygrane i 2 przegrane. Ostatnim rywalem miał być MDK I czyli faworyt 2 ligi. Początek i druga faza seta zdecydowanie należała do gospodarzy turnieju co potwierdzał wynik 17:9. Można powiedzieć, że wówczas nastąpił siatkarski cud i legioniści doprowadzili do wyniku 19:19. Końcówka punkt za punkt i nerwowe bardzo długie akcje przyniosły wiele emocji bo to nasi chłopcy zwyciężyli 25:23 i jako jedyni w 2 lidze pokonali zespół MDK-u. Ostatecznie Legia II podzieliła los Legii I i również zajęła 3 miejsce w swojej lidze, przegrywając 2 miejsce małymi punktami.

Trenerzy Akademii jednak nie mogą narzekać, ponieważ zarówno pierwszy jak i drugi zespół pokonał faworytów swoich grup, pokazując przy tym świetną grę i elementy wypracowane na obozie. Pozostaje jednak niedosyt bo można było zająć wyższe miejsce w swoich grupach. Jednak jak mówi przysłowie „co się odwlecze to nie uciecze”.  Kolejny turniej już w marcu…