Legia Warszawa – Energa Net Ostrołęka 0:3

niedziela, 21 Styczeń, 2018

Nie udało się siatkarzom warszawskiej Legii przedłużyć passy zwycięstw do czterech meczów. W spotkaniu, które mogło dać „Wojskowym” nawet drugie miejsce w grupie, dużo lepszy okazał się zespół Energy Net Ostrołęka, który wygrał gładko, 3:0.

siatka- legia-energa net ostroleka-14

 

Fotorelacja ze spotkania autorstwa Anny Okolus do obejrzenie – tutaj!

 

Tylko początek pierwszego seta ułożył się dobrze dla drużyny Daniela Kołodziejczyka. Po dwóch blokach i asie serwisowym Pawła Kaczorowskiego, legioniści wyszli na prowadzenie 7:4. Trzypunktowa przewaga utrzymała się przez kilka następnych wymian, po czym do zdecydowanych ataków ruszyli goście. Najpierw dzięki mocnej zagrywce niewymuszone błędy Daniela Rosy i Kaczorowskiego doprowadziły do remisu a chwilę później skuteczny Kamil Guzewicz i Patryk Szwaradzki wyprowadzili zespół trenera Mateusza Mielnika na prowadzenie (14:11). Przewagę uzyskaną w środkowej części seta, zawodnicy z Ostrołęki powiększali z wymiany na wymianę, głównie za sprawą bardzo słabej dyspozycji gospodarzy. Błędy w ataku Mateusza Majcherka oraz Pawła Sęka, oraz słabe przyjęcie po zagrywce Dominika Zalewskiego przyczyniły się do wysokiej porażki legionistów 16:25.

W drugiej odsłonie rozpędzeni goście kontynuowali swoją dobrą grę pod siatką. Bardzo szybko Energa wyszła na prowadzenie za sprawą kolejnych niewymuszonych błędów Sęka i Majcherka oraz skutecznych ataków Szwaradzkiego (9:6). „Wojskowi” dzięki zrywowi Kaczorowskiego, co prawda zmniejszyli przewagę gości do jednego punktu (13:14), lecz to było wszystko, na co pozwolili rywale. Kolejne wymiany, to popis gry blokiem Szwaradzkiego, który do spółki z Guzewiczem byli przeszkodą, z którą warszawiacy nie mogli dać sobie rady. W efekcie set został przez Legię przegrany w identycznych rozmiarach co pierwsza część spotkania.

Trzecia partia nie zmieniła obrazu gry. Energa po raz kolejny bardzo szybko wyszła na prowadzenie dzięki dobrze dysponowanemu Guzewiczowi (4:1), co skutecznie zniechęciło legionistów do podjęcia walki. W pewnym momencie, po asie serwisowym Michała Tomczaka i ataku Szwaradzkiego nerwy puściły Majcherkowi, który upomniany został czerwoną kartką, co skutkowało tym, iż gospodarze będący w beznadziejnej sytuacji stracili kolejny punkt (8:16). W ostatnim fragmencie tego jednostronnego pojedynku, goście w dalszym ciągu bardzo poważnie podchodzili do swoich zadań, dzięki czemu wynik seta był jeszcze bardziej bolesny. Po asie serwisowym Guzewicza i ataku Jakuba Macyry wicelider grupy wygrał 25:15.

Legia po tym meczu zajmuje w dalszym ciągu czwarte miejsce w grupie B. Na następny mecz drużyna uda się do Białegostoku, gdzie w sobotę zagra z liderującym w rozgrywkach BAS-em. Początek spotkania o godzinie 17:00.

siatka- legia-energa net ostroleka-23

 

17 kolejka 2017/2018, Warszawa, 21 stycznia, godz. 17.00

Legia Warszawa – Energa Net Ostrołęka 0:3 (16:25, 16:25, 15:25)

Legia Warszawa: 2. Rosa, 3. Kaczorowski, 4. Stępień, 9. Majcherek, 12. Belczyk, 14. Sęk oraz 8. Bujniak (L)
Rezerwowi: 1. Świerżewski, 5. Stelmaszczyk, 6. Hes, 7. Staniszewski, 10. Szewczyk, 13. Godlewski, 17. Słowiński (L)
Trener: Daniel Kołodziejczyk

Energa Net Ostrołęka: 2. Zalewski, 5. Macyra, 6. Obuchowicz, 7. Tomczak, 12. Szwaradzki, 15. Guzewicz oraz 4. Kowalczyk (L),
Rezerwowi: 8. Wojtkowski, 9. Piasta, 10. Zdrojewski, 14. Stojke, 16. Nurczyński (L)
Trener: Mateusz Mielnik

 

Autor: Dariusz Oleś, fot. Anna Okolus