Zapowiedź meczu Legia Warszawa – Energa Net Ostrołęka

piątek, 19 Styczeń, 2018

W najbliższą niedzielę, 21 stycznia, o godzinie 17.00 siatkarze Legii rozegrają swój 3 mecz w przeciągu 9 dni, a 4 w tym roku. Przeciwnikiem będzie wicelider tabeli – Energa Net Ostrołęka, a spotkanie odbędzie się w hali przy ul. Niegocińskiej 2. Zwycięstwo w tym spotkaniu da legionistom podium po 17 kolejce. Zapraszamy wszystkich kibiców!

 

_DSC5031

 

Początek 2018 roku w wykonaniu legionistów jest bardzo udany. W 3 rozegranych spotkaniach zdobyli 9 punktów, oddając tylko 2 sety na 11 rozegranych. Można powiedzieć, ze rywale nie z najwyższej półki, ale z takim rywalami tez trzeba potrafić wygrywać, a najlepiej za 3 punkty jak zrobili to Wojskowi. Warto zwrócić uwagę, że te trzy spotkania z Czołgiem 3:1, Huraganem 3:0 i ostatni z MOS-em 3:1, w których legioniści zdobyli 9 punktów to wynik bardzo dobry jeżeli porównamy do tych 3 spotkań z początku sezonu. Wygrane po 3:2 z Czołgiem i MOS-em oraz porażka w tym samym stosunku z Huraganem, to była strata 4 punktów, które legioniści powinni mieć na swoim koncie. Gdzie by była Legia teraz, gdyby na jesieni uzyskała te same wyniki co teraz ? Nie ma co patrzeć wstecz, trzeba walczyć, bo cel jakim jest awans jest jak najbardziej realny.

Zawodnicy, po letniej rewolucji kadrowej, rozumieją się coraz lepiej na parkiecie i zaczynają łapać swoją nominalną formę, co pokazało ostatnie spotkanie w Derbach Warszawy. Legioniści imponowali urozmaiconą grą w ataku, skuteczną zagrywką, dobrym blokiem, a przede wszystkim byli bardziej ruchliwy od swoich rywali. Jest jeszcze jedna widoczna zmiana w drużynie! Było to już kolejne spotkanie, po którym legioniści wspólnie cieszyli się w kółeczku na środku parkietu. Widać, że drużyna zaczyna łapać formę i stanowić jedność.

Wspomniane pojedynek z MOS-em miało dodatkowy smaczek, a mianowicie było to spotkanie derbowe o prymat w Warszawie na poziomie II ligi. Dla legionistów to już piąte takie spotkanie i piąte zwycięskie. Do ogłoszenia Legii, drugim po Onico Warszawa najlepszym klubem w Warszawie brakuje tylko spotkania z KS Metro, które już za 1,5 miesiąca.

Weryfikacja formy siatkarzy Legii już w najbliższą niedzielę, a przeciwnikiem będzie wicelider tabeli Energa Net Ostrołęka. Spotkanie zostanie rozegrane na własnym parkiecie przy żywiołowym dopingu stołecznych kibiców, którzy niejednokrotnie już porwali swoim śpiewem legionistów do jeszcze lepszej gry. Siatkarze Legii dobrze czują się we własnej hali, w której występują dopiero od tego sezonu. Na 7 rozegranych spotkań, wygrali 5 z nich, a obie porażki ponieśli po zaciętej walce do końca 2:3. W ostatnim spotkaniu rozegranym przy ul. Niegocińskiej 2 Wojskowi pewnie pokonali zawodników Huraganu Wołomin 3:0 (25:21, 25:16, 25:20). Gdyby legionistom udałoby się powtórzyć taki wynik, to po 17 kolejce spotkań awansowali by na 2 miejsce w tabeli! Tracą obecnie tylko 1 punkt w tabeli do wicelidera z Ostrołęki i trzeciego Centrum Augustów, który nie dopisze sobie żadnych punktów w tej kolejce ponieważ pauzuje.

 

 

Najbliższy rywal na pewno łatwo skóry nie sprzeda, a jego celem na to spotkanie będzie zwycięstwo. Zawodnicy z Ostrołęki są wiceliderem Grupy 2 z 31 punktami na koncie. Do liderującego BAS-u Białystok tracą 5 punktów. Ostrołęczanie bardzo dobrze radzą sobie na wyjazdach, w których na 8 spotkań wygrali 6 z nich. W ostatniej kolejce podejmowali u siebie AZS UWM Olsztyn, który odprawili z kwitkiem wygrywając 3:0 (25:19, 25:16, 25:12). W pierwszym spotkaniu pomiędzy Energą Net a Legią rozgrywanym w Ostrołęce, gospodarze nie byli zbyt gościnni dla legionistów, pokonując ich 3:0 (25:17, 25:20, 30:28). Czas na rewanż! Spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco. Wojskowi mają w zasięgu podium, ale ostrołęczanie łatwo go nie oddadzą! Jest o co walczyć!

 

Zapraszamy wszystkich kibiców na niedzielne spotkanie Legii Warszawa przeciwko zespołowi Energi Net Ostrołęka! Pojedynek rozpocznie się o godz. 17.00 w hali sportowej przy ul. Niegocińskiej 2 w Warszawie! Wypełnijmy halę na maksa! Wspólnie wskoczmy na podium!!!

 

Pozostałe spotkania 17 kolejki:

KS Lesan Halinów – Czołg AZS Uniwersytet Warszawski

KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski – MUKS Huragan Wołomin

KS Metro Warszawa – UMKS MOS Wola Warszawa

AZS UWM Olsztyn – BAS Białystok

UKS Centrum Augustów – pauzuje

 

_DSC5120

 

Autor: BryMar; Fot.&Vid. Grzegorz Samoraj