MOS Wola Warszawa – Legia Warszawa 1:3

środa, 17 Styczeń, 2018

W kolejnych Derbach Warszawy siatkarze Legii wygrali na „wyjeździe” z zespołem MOS Wola Warszawa 3:1 (26:16, 25:13, 22:25, 25:23) i dopisują sobie kolejne 3 punkty. Było to już 5 spotkanie derbowe w tym sezonie i 5 zwycięstwo nad stołecznymi drużynami! Brawo drużyna!

 

siatka mos wola-legia-39

Pełna fotorelacja ze spotkania autorstwa Anny Okolus do obejrzenia – tutaj!

 

Dość nietypowo, bo w środku tygodnia, rozegrana została 16 kolejka spotkań II ligi. Jest to niezbyt korzystny termin, szczególnie w kontekście drużyn na tym poziomie rozgrywek, gdzie zawodnicy nie są w stanie utrzymać się tylko z gry w siatkówkę. No, ale jak każą grać to legioniści grają. I to jak?! Nie zważając na termin Wojskowi przystąpili do spotkania w pełnym składzie, i zmotywowani aby po zakończeniu tak prestiżowego spotkania to oni mogli dopisać sobie 3 punkty. Spotkanie rozgrywane na Woli przyciągnęło sporą liczbę kibiców, w tym także wierną grupę kibiców Legii, którzy dopingowali swoich zawodników przez całe spotkanie.  

Pojedynek lepiej rozpoczęli legioniści, którzy dość szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie (4:7), które sukcesywnie powiększali (12:18). Prezentowali się dużo lepiej od zawodników MOS-u, żwawiej się poruszali i wykazali się większą skutecznością, szczególnie za sprawą Mateusza Majcherka i Pawła Kaczorowskiego. Gospodarze nie potrafili sobie poradzić z grą gości, w wyniku czego trener Wójcik dokonał aż 5 zmian w składzie. Na niewiele jednak to się zdało i pierwszego seta wygrali zdecydowanie legioniści 25:16.

Drugi set to jeszcze większa dominacja siatkarzy Legii Warszawa. Skutecznie punktowali Paweł Sęk i ponownie Kaczorowski, a na środku siatki dobrze spisywał się Piotr Świerżewski. Trener Kołodziejczyk widząc, że nikt im już nie zabierze wygranej w tej partii wprowadził na parkiet rezerwowych Igora Stelmaszczyka, Mateusza Hesa, Kamila Szewczyka i Mariusza Godlewskiego. W końcówce dzieła zniszczenia dokończyli Wojskowi, którzy wygrali seta 25:13.

W trzecim secie obudzili się gospodarze, którzy od początku tej partii byli mocno zmotywowani aby wyrwać jeszcze jakieś punkty rywalom. Początek był bardzo wyrównany, a gra toczyła się punkt za punkt aż do stanu 11:9 dla MOS-u. Wówczas w grze legionistów coś się zacięło i stracili 4 punkty w jednym ustawieniu. Pomimo szalonej pogoni w końcówce tego seta, wypracowana przewaga zawodników z Woli utrzymała się już do końca, wygrywając 25:22.

Najbardziej wyrównanym setem był czwarty, który miał zdecydować czy legioniści wyjadą z Woli z 3, 2 czy 1 punktem. Gospodarze nie chcieli łatwo oddać pełnej puli punktów i to oni od początku tej partii osiągnęli niewielką przewagę (7:4). Gra w dalszej części toczyła się praktycznie punkt za punkt, a końcówka seta zapowiadała się bardzo emocjonująco, szczególnie że legioniści doprowadzili do remisu 21:21. Końcówka należała do zawodników Legii, którzy lepiej poradzili sobie z nerwami, a skuteczny atak Sęka zakończył 4 seta wygraną 25:23. Po ostatniej piłce siatkarze Legii cieszyli się wspólnie na środku boiska ze zdobycia 3 punktów, a na koniec tradycyjnie podziękowali kibicom za ich głośny i ciągły doping.

Zwycięstwo z MOS-em było już 3 zwycięstwem i to za 3 punkty odniesionych w 2018 roku! Weryfikacja formy przyjdzie już w najbliższą niedzielę, 21 stycznia, o godz. 17.00, kiedy na Niegocińską przyjedzie wicelider tabeli Energa Net Ostrołęka. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!

siatka mos wola-legia-32

 

16 kolejka 2017/2018, Warszawa, 17 stycznia, godz. 17.00

MOS Wola Warszawa – Legia Warszawa 1:3 (16:25, 13:25, 25:22, 23:25)

Legia Warszawa: 1. Świerżewski, 3. Kaczorowski, 4. Stępień, 9. Majcherek, 12. Belczyk, 14. Sęk – 8. Bujniak (L)
Rezerwowi: 2. Rosa, 5. Stelmaszczyk, 6. Hes, 7. Staniszewski, 10. Szewczyk, 13. Godlewski, 17. Słowiński (L)
Trener: Daniel Kołodziejczyk

MOS Wola Warszawa: 4. Bączek, 7. Pacholczak, 9. Grzymała, 11. Prokopczuk, 13. Berwald, 18. Malangiewicz  – 3. Drzazga (L)
Rezerwowi: 1. Kulik, 5. Gawron, 6. Borowski, 8. Trzciałkowski, 12. Gromelski, 14. Gawrzydek, 20. Golis (L)
Trener: Krzysztof Wójcik

 

siatka mos wola-legia-64 

Autor: BryMar; fot. Anna Okolus