Zapowiedź meczu: Czołg AZS UW – Legia Warszawa

czwartek, 4 Styczeń, 2018

W najbliższą niedzielę, 7 stycznia, siatkarze Legii rozegrają swój pierwszy mecz w 2018 roku. W ramach 14 kolejki zmierzą się w Derbach Warszawy z zespołem Czołgu AZS Uniwersytet Warszawski. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 w hali sportowej przy ul. Szturmowej 3 w Warszawie. Zapraszamy wszystkich kibiców!

 

legiavsczołg (28)

 

Od ostatniego spotkania rozegranego w 2017 roku minęło już ponad 2 tygodnie. Podopieczni trenera Daniela Kołodziejczyka, aby podtrzymać rytm meczowy w przerwie pomiędzy Świętami a Nowym Rokiem wystąpili w XVII Memoriale im. Jerzego Cudnego rozgrywanym w Wołominie. W pierwszym spotkaniu „Wojskowi” ulegli pierwszoligowemu KPS Siedlce 1:3, który w tym samym stosunku pokonał również gospodarzy – Huragan Wołomin i został zwycięzcą turnieju. O drugie miejsce zmierzyli się gospodarze z zespołem Legii Warszawa. Zawodnicy Huraganu nie dali rady legionistom i ulegli 1:3. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Legii wywalczyła drugie miejsce w turnieju oraz … przewagę psychologiczną przed ponownym pojedynkiem z zawodnikami z Wołomina tym razem w ramach 15 kolejki, już 13 stycznia w hali przy ul. Niegocińskiej 2. Będzie to pierwszy mecz domowy w 2018 roku! Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

W ostatnim spotkaniu 2017 roku siatkarze Legii zmierzyli się u siebie z zespołem UKS Centrum Augustów, czyli trzecią drużyną rozgrywek grupy 2. Ewentualne zwycięstwo „Wojskowych” mogło przybliżyć ich do trzeciego miejsca w ligowej tabeli. Niestety po wyrównanej i zaciętej walce lepsi okazali się goście, którzy wygrali 2:3 (25:18, 20:25, 23:25, 25:23, 12:15). Był to już 7(!) tie-break w tym sezonie. Bardzo poddenerwowany po spotkaniu był trener legionistów Daniel Kołodziejczyk, który w rozmowie z portalem legionisci.com tak podsumował spotkanie: – Naszą poważną przypadłość stanowią tie-breaki. Nasza gra cały czas faluje, nie potrafimy znaleźć równego tempa przez całe spotkanie i stąd wyniki, jakie osiągamy. Jest to swego rodzaju sinusoida, niezbyt korzystna dla nas. Męczymy się, tracimy punkty, a zdecydowanie powinniśmy zasługiwać na zwycięstwa z kompletem punktów. Mecz z Augustowem był bardzo słabym spotkaniem w naszym wykonaniu. Gospodarze wykorzystali naszą gorszą dyspozycję i wygrali 3:2 przy minimalnej – moim zdaniem – pomocy sędziów, przez co stary, 2017 rok kończymy porażką i w nie najlepszych humorach. Liczyliśmy na komplet punktów. Na wyjeździe w drugiej kolejce pierwszej rundy przegraliśmy 2:3 i już wtedy uważaliśmy, że nie był to dla nas korzystny wynik. Mieliśmy nadzieję, że gdy koledzy z UKS Centrum przyjadą do Warszawy, to się im zrewanżujemy, wygrywając za trzy punkty. Niestety, to ponownie zespół z Augustowa mógł cieszyć się ze zwycięstwa 3:2. Jest mi niezmiernie przykro i czuję żal – zakończył Daniel Kołodziejczyk, trener siatkarzy Legii Warszawa. Nie pozostaje nic innego jak dobrze zacząć Nowy Rok, a najlepiej od 3 punktów i to na wyjeździe w Derbach Warszawy!

 

 

Najbliższy przeciwnik legionistów Czołg AZS Uniwersytet Warszawski zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z 9 punktami. Pomimo to, nie można zlekceważyć tego zespołu. W poprzednim pojedynku obydwu zespołów rozgrywanym przy ul. Niegocińskiej po bardzo zaciętym spotkaniu legionistom udało się zdobyć tylko 2 punkty, wygrywając w tie-breaku 3:2 (17:25, 25:15, 24:26, 25:19, 15:7). Jak wiadomo, każda drużyna grająca przeciwko zespołowi Legii czuje większą mobilizację i chęć pokazania się z jak najlepszej strony akurat w tym pojedynku. Dodatkowo, będzie to spotkanie derbowe o prymat w Warszawie, więc spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie.

W poprzednim sezonie legioniści potykali się 2-krotnie z Akademikami. W obu spotkaniach padł ten sam wynik – 3:1 i oba zakończyły się zwycięstwem Wojskowych. Inny wynik niż zdecydowane zwycięstwo siatkarzy Legii Warszawy nie wchodzi w rachubę. Cel na to spotkanie ? Nie może być inaczej, jak 3 punkty!!! A jaki cel dla kibiców Legii ? Derbowe spotkanie wyjazdowe!! Pokażmy kto rządzi w Wawie i wspólnie wywalczmy 3 punkty!!!

 

legiavsczołg (3)

 

Zapraszamy wszystkich kibiców na niedzielne spotkanie Legii Warszawa przeciwko zespołowi Czołgu AZS Uniwersytet Warszawski! Pojedynek rozpocznie się o godz. 15.00 w hali sportowej przy ul. Szturmowej 3 w Warszawie.

 

Pozostałe spotkania 14 kolejki:

UMKS MOS Wola Warszawa – BAS Białystok
MUKS Huragan Wołomin – AZS UWM Olsztyn
UKS Centrum Augustów – KS Metro Warszawa
KS Lesan Halinów – KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski
NET Ostrołęka – pauzuje

 

legiavsczołg (24)

 

Autor: BryMar; Fot. Magdalena Jacko; Vid. Grzegorz Samoraj