Zapowiedź meczu: Legia Warszawa – Centrum Augustów

piątek, 15 Grudzień, 2017

W najbliższą sobotę, 16 grudnia siatkarze Legii Warszawa rozegrają we własnej hali ostatnie spotkanie w 2017 roku! W ramach 13 kolejki przeciwnikiem Wojskowych będzie zespół UKS Centrum Augustów, a spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 w hali sportowej przy ul. Niegocińskiej 2. W trakcie spotkania prowadzona będzie świąteczna zbiórka żywności i środków czystości. Po raz ostatni w 2017 roku zapraszamy wszystkich kibiców!

 

augustówvslegia (55)

 

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęły się już na dobre w prawie każdym domu. Wystawy sklepowe w świątecznym klimacie udekorowane są już od połowy listopada. Brakuje tylko śniegu, aby atmosfera świąteczna udzieliła się już praktycznie każdemu. Ten czas to także czas dzielenia się i niesienia pomocy ludziom potrzebującym. Sekcja Siatkówki Legii Warszawa również w tym roku przyłącza się do tak szczytnej akcji. W ramach programu Szlachetnej Paczki wytypowaliśmy rodzinę, którą chcielibyśmy wspomóc i przekazać im trochę świątecznego uśmiechu. Pomimo, że koniec akcji Szlachetnej Paczki przypadł na poprzedni weekend, 9-10 grudnia, na naszą prośbę, ten termin dla „naszej” rodziny udało się przesunąć. Informację jakimi rzeczami można pomóc (żywność, chemia, odzież dla dzieci, itp.) i dla kogo zbieramy znajdą Państwo na naszej stronie oraz Facebooku i Twitterze. Zapraszamy jeszcze raz wszystkich chętnych do wspólnej pomocy tej rodzinie. Pamiętajcie: RAZEM WALCZYMY! RAZEM POMAGAMY!

 

augustówvslegia (9)

 

W ostatniej kolejce legioniści na wyjeździe zmierzyli się z zespołem KS Lesan Halinów. Decyzją trenera Daniela Kołodziejczyka, okazję wykazania się dostali zawodnicy na co dzień pełniący rolę zmienników. Zestawienie dość eksperymentalne oraz spora motywacja tych zawodników aby pokazać, że zasługują na miejsce w podstawowym składzie miało być receptą na 3 punkty i zwycięstwo na wyjeździe. Założenia trenera zostały zrealizowane i zawodnicy, którzy wybiegli w podstawowym zestawieniu, pokazali się z dobrej strony i wygrali z rywalem 3:1 (25:27, 25:21, 25:17, 25:21). Gospodarzom z Halinowa udało się wygrać tylko pierwszego seta, w którym to legioniści dopiero się docierali. Widać było, że w takim zestawieniu grają po raz pierwszy. Z każdą upływającą minuta gra wyglądała coraz lepiej, w rezultacie czego kolejne 3 sety należały już do siatkarzy Legii. Zdobyte 3 punkty pozwoliły przesunąć się na 4 miejsce w tabeli, wyprzedzając lokalnego rywala KS Metro Warszawa.

Najbliższy przeciwnik legionistów UKS Centrum Augustów zajmuje ostatnie miejsce…na podium z identyczną liczbą punktów co drugi w tabeli zespół Energi NET Ostrołęka. Augustowianie zdobyli 23 punkty w dotychczasowych 11 spotkaniach i o 3 punkty wyprzedzają legionistów. W ostatniej kolejce pewnie pokonali na swoim parkiecie zespół AZS UWM Olsztyn 3:1 (25:23, 24:26, 25:21, 25:18) będąc zdecydowanie lepszym zespołem. W dotychczasowych 4 spotkaniach wyjazdowych ponieśli tylko 1 porażkę i miało to miejsce w 1 kolejce sezonu 2017/2018 z… AZS UWM Olsztyn 3:2 (18:25, 25:23, 26:28, 25:21, 15:12). Poprzednie spotkanie legionistów z tym rywalem rozgrywane było w Augustowie, gdzie po bardzo zaciętym pojedynku górą byli gospodarze, którzy wygrali 3:2 (25:20, 15:25, 25:18, 35:37, 18:16). – Nie można być zadowolonym z wyniku po przegranym meczu, pomimo, że był to trudny przeciwnik i graliśmy na trudnym terenie. Przegrywamy po meczu walki. Nie było to najładniejsze spotkanie, ale takie… męskie zawody, gdzie każdy stara się wygrać nie tylko umiejętnościami ale i charakterem, którego jeszcze trochę nam zabrakło. 3:2 w tie-breaku, kończy się mecz na przewagi, zawsze szkoda bo wyjeżdżając stąd z 2 punktami byłoby lepiej niż z 1 punktem. Jednak ten 1 punkt trzeba szanować i mimo wszystko nie jest to taki zły wynik. Chcielibyśmy wygrywać, ale jak mamy przegrywać to chociaż po walce tak jak mieliśmy to dzisiaj – tak podsumował tamto spotkanie trener Daniel Kołodziejczyk.

Stawką sobotniego pojedynku nie będzie „tylko” kolejne zwycięstwo, ale możliwość wskoczenia na podium! Jeżeli legioniści zrealizują swój cel, jakim są 3 punkty, wówczas zrównają się punktami z zespołem z Augustowa. Jednak dzięki lepszemu bilansowi „małych punktów” wyprzedzą go i awansują na 3 miejsce w tabeli! Byłoby to bardzo dobre zakończenie 2017 roku! Siatkarze Legii niech nie szczędzą sił, a kibice rąk i gardeł, a 3 punkty zostaną w Warszawie!!!

 

augustówvslegia (18)

 

Zapraszamy wszystkich kibiców na ostatnie spotkanie siatkarzy Legii Warszawa w 2017 roku!! Pojedynek z zespołem UKS Centrum Augustów rozpocznie się o godz. 16.00 w hali Kompleksu Sportowego przy ul. Niegocińskiej 2. Pamiętajcie: RAZEM WALCZYMY! RAZEM POMAGAMY!

 

Pozostałe spotkania 13 kolejki:

KS Metro Warszawa – KS Lesan Halinów

AZS UWM Olsztyn – Czołg AZS Uniwersytet Warszawski

BAS Białystok – MUKS Huragan Wołomin

NET Ostrołęka – UMKS MOS Wola Warszawa

KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski – pauzuje

 

augustówvslegia (49)

 

Autor: BryMar; Fot. Magdalena Jacko