Mikołajkowy Turniej Akademii

czwartek, 14 Grudzień, 2017

W dniach 09-10.12 odbyły się turnieje Mikołajkowe organizowane przez trenerów Akademii Siatkówki Legii Warszawa. W sobotę rozgrywki odbywały się w SP przy ulicy Kameralnej w Józefosławiu, a w niedzielę przeniosły się na halę przy stadionie miejskim GOSIR Piaseczno.

IMG_9725

Pierwszego dnia miały miejsce zawody dla chłopców i dziewcząt z roczników 2003-2005. U dziewcząt gra toczyła się w dwóch pięcioosobowych zespołach, systemem każdy z każdym, a do finałów przechodziły cztery najlepsze drużyny z dwóch grup. Ostatecznie w półfinałach zmierzyły się drużyny Sparty i UKS 307 oraz Legii Warszawa i Strumienie. Po zaciętych meczach do finału awansowały drużyny Sparty i Legii, a w meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny UKS 307 i Strumienie. W finale zwycięska okazała się Sparta nieznacznie pokonując Legię. W meczu o trzecie miejsce zwyciężyła dwójka z Strumieni.

Chłopcy mierzyli się w siedmiu grupach i na podstawie grup trenerzy robili tabelę końcową – system był taki sam jak w turnieju rozstawieniowym Kinder+Sport. Podium zdominowała Legia Warszawa, która zdobyła zarówno medal złoty jak i srebrny. Brąz przypadł drużynie UKS 307, a czwarte miejsce drużynie PTS Płońsk I. Po wielu godzinach gry zawodnicy dostali mikołajkowe słodkości. Trenerzy naszej Akademii byli bardzo zadowoleni – drużyny Legii wywalczyły trzy z sześciu możliwych medali.

Następnego dnia do rywalizacji przystąpili najmłodsi adepci siatkówki w rywalizacji „rzucanek”. Chłopcy i dziewczynki z roczników 2007 i młodsi rywalizowali ze sobą w grupach. Ostatecznie u dziewcząt zwyciężyła drużyna Strumienie, a srebro, brąz i czwarte miejsce przypadło dla dwójek Legii Warszawa. U chłopców gra była zacięta, a podium zdominowały dwójki z UKS 307, które zgarnęły złoto i srebro. Brąz i czwarte miejsce przypadło Legii Warszawa. Po zakończeniu tego turnieju do rywalizacji przystąpiły dzieci z roczników 07 i starsi w kategorii normalnej gry. U dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się dwie Maje – Polak i Ciosek, które zgarnęły złoto. Drugie miejsce zajęła drużyna UKS 307, a trzecie dwójka Legii Warszawa. W rywalizacji chłopców podium ponownie zdominowała Legia Warszawa. Złoto przypadło dla dwójki reprezentującej Akademię w Piasecznie, a srebro dla dwóch chłopców z Akademii w Piasecznie i jednego z Akademii z Pragi. Trzecie miejsce zajęła drużyna UKS 307.

Jak widać szanse na zdobycie medali miały dzieci z niemal każdego rocznika za co należy pochwalić trenerów Akademii Legii, którzy zorganizowali dwudniowe zawody, aby młodzi zawodnicy mogli jak najwięcej grać i rywalizować. Ostatecznie z osiemnastu możliwych miejsc na podium Legia zdobyła dziesięć. A więc więcej niż 50% podium było obsadzone przez zawodników Naszej Akademii. Chapeau bas!