Zbiórka świąteczna na meczu z UKS Centrum Augustów

poniedziałek, 11 Grudzień, 2017

Przed, w trakcie oraz po zakończeniu spotkania z UKS Centrum Augustów, które odbędzie się w sobotę 16 grudnia o godz. 16.00 w hali Kompleksu Sportowego przy ul. Niegocińskiej 2, prowadzona będzie zbiórka świąteczna dla rodziny ze Szlachetnej Paczki.

 

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia powoli nabierają rozpędu. W tym czasie nie zapomnijmy o innych, którym los nie sprzyja i którzy mają trochę mniej od nas. Jest to też czas, kiedy możemy zrobić kolejny dobry uczynek. Sekcja Siatkówki Legii Warszawa wraz z naszą Akademią organizują zbiórkę świąteczną dla rodziny wybranej z licznego grona w akcji Szlachetna Paczka. Pomimo, że termin dostarczenia paczek to 9-10 grudnia, na naszą prośbę udało się ten termin wydłużyć do zakończenia naszego ostatniego spotkania w 2017 roku, czyli 16 grudnia. Chcielibyśmy gorąco poprosić wszystkich kibiców o wzięcie udziału w tej zbiórce. Nie zbieramy dla siebie, zbieramy dla rodziny, która naprawdę potrzebuje tej pomocy.

Wybraliśmy 5-osobową rodzinę (kod rodziny: MAZ-2916-565465). Pani Liliana (30 l.) mieszka z partnerem Damianem (29 l.) i trójką dzieci: Anielką (7 l.), Oliwką (5 l.) i Wiktorkiem (2 l.). Pani Liliana ma cały dom na swojej głowie. Pracuje jako sprzątaczka (1400 zł), zajmuje się domem i dziećmi. Kobieta jest obecnie w czwartej ciąży. Aniela w tym roku z dumą rozpoczęła naukę w pierwszej klasie, a Oliwka jest pełnym energii przedszkolakiem. Małym Wiktorkiem, podczas gdy mama jest w pracy, zajmuje się partner pani Liliany – ojciec dzieci. Jest on osobą niepełnosprawną ruchowo (w stopniu umiarkowanym). Z powodu urazu i przebytej operacji jedna noga pozostała krótsza. Przez to ma problemy ze znalezieniem stałej pracy i znajduje głównie dorywcze zajęcia. To na barkach Pani Liliany spoczywa utrzymanie rodziny i mimo, że rodzina jest w trudnej sytuacji starają się sobie radzić. Po odjęciu kosztów mieszkania i opłat (1120 zł) na życie zostaje 496 zł na osobę miesięcznie. Widać, że pani Liliana kocha swoje dzieci i tworzy im cudowny, ciepły dom wypełniony miłością. Dzieciaki są bardzo żywiołowe i uśmiechnięte. Wszędzie ich pełno i to wokół nich toczy się całe życie rodziny. Dziewczynki lubią się stroić, śpiewać i tańczyć. Wśród najważniejszych potrzeb pani Liliana wymienia rozkładaną kanapę do spania – obecna jest złamana i zapadnięta. Dla rodziny ważne są też kołdry i poduszki, ponieważ nie posiadają ich wcale oraz żywność – herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, mleko w kartonie.

 

A pozostałe rzeczy to:

– środki czystości;

– artykuły dziecięce: pieluchomajtki/pieluchy 4+, dziecięce kosmetyki dla Wiktorka, szczoteczki do zębów i pasty dla dziewczynek;

– odzież i obuwie – kurtki zimowe dziewczęce rozmiary 116 i 128, kombinezon zimowy chłopięcy rozm. 98-104, dziewczęce spodnie/getry/sukienki/bluzki rozm. 116-128, buty zimowe rozm. 31, 28 i 23;

– pomoce szkolne: zeszyty, farbki, papier kolorowy, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina;

– wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, ręczniki, poduszka, pościel i prześcieradła dla całej rodziny, używane szafki do kuchni, lampy do górnego światła, krzesło do biurka do nauki dla Anieli i lampka na biurko.

 

Dzieci napisały także list do Mikołaja co by chciały dostać pod choinkę:

– dziewczynki – barbie i poduszki z księżniczkami, sukienki (ucieszą się ze wszystkiego);

– Wiktorek – samochód straż pożarna.

 

WAŻNE! Rzeczy, które możemy podarować rodzinie nie muszą być nowe. Jeśli będą to rzeczy używane – niech będą zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku – jest jak prezent.

 

Jak wspomóc ? Otóż, oprócz zbiórki finansowej na zakup łóżka do spania i jego „wyposażenia”, jak wystarczy to także odzieży i obuwia dla dzieci, prowadzona będzie zbiórka żywności, chemii, materiałów czystości oraz także wspomnianej już odzieży i obuwia dla dzieci. Prosimy o przynoszenie tych rzeczy w miarę Państwa możliwości, za każdą paczkę, drobiazg będziemy wdzięczni, a na pewno dużo pomoże tej rodzinie i sprawi wiele radości. Z góry dziękujemy za wzięcie udziału w zbiórce.