Owocny weekend wychowanków Akademii

wtorek, 5 Grudzień, 2017

Kolejny pracowity weekend mają za sobą trenerzy i wychowankowie Akademii Siatkówki Legii Warszawa. Drużyny dziewcząt oraz chłopców wzięli udział w turniejach rozgrywanych w ramach rozgrywek Kinder+Sport. Zapraszamy na relację.

 

W sobotę, 2 grudnia, zawodniczki Akademii Siatkówki Legia Warszawa rozegrały pierwszy turniej strefowy w ramach rozgrywek Kinder+Sport. Legia Warszawa 1, w składzie: Maja Polak, Maja Ciosek oraz Oliwia Strzelecki pod opieką trenerki Urszuli Borowczyk, rozegrały cztery mecze z drużynami z Nadarzyna, Lesznowoli, Grodziska Mazowieckiego oraz Warszawy. Po zaciętej walce zakończyły zmagania w grupie na 3 miejscu, wygrywając dwa mecze 21:13 i 21:18 oraz przegrywając na przewagi 22:24 i 20:22). Dziewczęta w każdym meczu walczyły do końca i nie dały przeciwniczkom stworzyć nad sobą przewagi, grały punkt za punkt. W dwóch wygranych spotkaniach czytały grę przeciwniczek i trzymały je silną zagrywką. W przegranych meczach zabrakło naprawdę niewiele do zwycięstwa. – Jestem dumna z naszych zawodniczek, ponieważ wyciągają wnioski ze swoich błędów, cieszą się grą i wspierają wzajemnie. – skomentowała Urszula Borowczyk.

 

24210264_1741170739289103_7135641706178922035_o

W turnieju wystąpiła też druga reprezentacja Akademii. Legia Warszawa 2 w składzie Alicja Miziołek, Liwia Ponińska oraz Lucy Danilova pod opieką trenerki Marii Mikuckiej rozegrały 3 spotkania z drużynami z Nadarzyna, Lesznowoli i Grodziska Mazowieckiego. Po dwóch zwycięstwach i jednej porażce zmagania zakończyły na 2 miejscu w grupie. Dziewczynki z każdym kolejnym punktem poprawiały swój poziom gry i realizowały założenia ćwiczone na treningach. Cieszy fakt, że najwięcej punktów zdobyły z zagrywki. – Jest duży potencjał w naszych zawodniczkach i mam nadzieje ze ciężka praca na treningach doprowadzi nas do sukcesu. – powiedziała po turnieju Maria Mikucka.

 

 

W niedzielę, 03.grudnia, do rywalizacji w turnieju rozstawieniowym zawodów z cyklu „Kinder” przystąpili chłopcy z Akademii Siatkówki Legia Warszawa. Nasi mali zawodnicy grali w dwóch kategoriach wiekowych – dwójki rocznik 2007 i trójki rocznik 2006. Trenerzy Akademii właśnie z tymi startami wiążą swoje nadzieje na sezon 2017/2018. Turniej rozgrywany był w Błoniach. Jako pierwsze do walki przystąpiły zespoły dwójek. Legia wystawiła w tej kategorii dwa zespoły. Legia Warszawa I miała do rozegrania w swojej grupie 4 mecze. 3 pewne zwycięstwa i 1 porażka na przewagi po straceniu trzech meczboli to wynik, który można uznać za duży sukces, ale pozostaje pewien niedosyt. Legia Warszawa II to zespół składający się z chłopców urodzonych w 2008 roku, którzy byli o rok młodsi od całej stawki. Chłopcy z drugiej drużyny co prawda przegrali wszystkie mecze w swojej grupie, ale zebrali bezcenne doświadczenie i momentami pokazali dobrą i skuteczną grę.

W kategorii trójek Legia wystawiła jedną drużynę składająca się z sześciu chłopaków. Nasz zespół trafił do bardzo silnej grupy z dwoma zespołami Czarnych Radom, Iskrą Warszawa I i MOS-em Warszawa. Panowie potwierdzili pokładane w nich nadzieje i bez większych problemów uporali się z Czarnymi Radom i Iskrą Warszawa. Ostatni mecz z MOS-em miał zadecydować, który zespół zajmie 1 miejsce zgarniając 4 zwycięstwa i pewne miejsce w 1 lidze w turnieju w lutym. Mecz był bardzo wyrównany, a walka z jednej jak i z drugiej strony stała na najwyższym poziomie. Końcówka meczu była bardzo zacięta i emocjonująca. Legia miała w górze 2 piłki meczowe, ale niestety MOS dzielnie się bronił i to ostatecznie oni wygrali 24:22. Trenerzy Akademii są jednak bardzo zadowoleni z wczorajszego startu swoich podopiecznych bo zarówno zespół dwójek jak i trójek pozostaje w walce o najwyższe cele w tym sezonie. A niedosyt jaki pozostał po niedzielnym turnieju dodatkowo motywuje zarówno trenerów jak i zawodników do ciężkiej pracy na treningach.

 

24301456_1744580198948157_8416757050719456954_n

Skład Trójki: Jan Wasiak, Piotr Plewa, Antek Zieliński, Bartek Łukanowski, Ignacy Ziółkowski, Mikołaj Michalak.

Skład dwójki I zespół: Kuba Gołąbek, Antek Jeż.

Skład dwójki II zespół: Alex Pawlik, Sebastian Dębski, Michał Pawłowski.

 

 

Autor: Ewa Kwiatkowska