Zapowiedź meczu: KS Huragan Międzyrzec Podlaski – Legia Warszawa

piątek, 1 Grudzień, 2017

W najbliższą sobotę, 2 grudnia, w ramach 11 kolejki siatkarze Legii rozegrają kolejne spotkanie wyjazdowe, które zakończy pierwszą serię spotkań rundy zasadniczej sezonu 2017/2018. Przeciwnikiem Wojskowych będzie zespół KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski, a spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w hali sportowej ZPO nr. 3 przy ul. Leśnej 2 w Międzyrzecu Podlaskim. Forma legionistów rośnie z meczu na mecz, więc celem w tym spotkaniu będą 3 punkty! Zapraszamy wszystkich kibiców!

 

legiavsmiedzyrzec (43)

 

Pierwsza seria spotkań dobiega końca, a już za tydzień zaczynamy spotkania rewanżowe rundy zasadniczej. Legioniści bardzo długo rozkręcali się aby złapać swój rytm. Nowy trener, wielu nowych zawodników, nowa hala to wszystko powodowało, że potrzebowali czasu aby się zgrać i grać tak jak trener Kołodziejczyk by chciał. Szkoda wielu straconych punktów z początku sezonu, bo na koniec rundy zasadniczej te punkty pomogłyby przy lepszym rozstawieniu Wojskowych. A tak faza play-off może być bardzo ciężka. Z drugiej strony, zespół, który chce walczyć o awans do I ligi, musi sobie poradzić z grupowymi rywalami, aby w półfinałach i finałach, gdzie zagrają najlepsze zespoły z pozostałych grup, nie był bez szans i mógł się liczyć w walce. Jak pokazały ostatnie spotkania forma legionistów idzie w górę. Łatwa wygrana w 8 kolejce z trudnym rywalem jakim jest AZS UWM Olsztyn i to na ich parkiecie 3:0 (25:22, 25:22, 27:25) pokazała, że nie ma co sezonu spisywać na straty. Pomimo pauzy w 9 kolejce spotkań, derbowy pojedynek z zespołem KS Metro pokazał, że legioniści zaskoczyli i ta gra zaczęła być spójna, a przede wszystkim skuteczna. Zwycięstwo nad lokalnym rywalem 3:1 (25:18, 16:25, 25:16, 25:20), który zajmuje wyższe miejsce w tabeli (jedno spotkanie więcej rozegrane) potwierdziło, że wygrana w Olsztynie nie była przypadkiem. Pokonanie Metra było 3 zwycięstwem legionistów w 3 pojedynku derbowym rozegranym w tym sezonie. Legioniści pokonali 3:2 Czołg AZS Uniwersytet Warszawski, 3:2 MOS Wola Warszawa oraz 3:1 KS Metro Warszawa. Można śmiało stwierdzić, że są Mistrzami Jesieni siatkarskiej Warszawy, na poziomie poniżej PlusLigi i oczywiście tuż za Onico Warszawa. W spotkaniu derbowym rozegranym w ostatnią sobotę, poza jednym setem, który trzeba jak najszybciej zapomnieć, praktycznie cały zespół rozegrał bardzo dobre zawody. Po takim spotkaniu, nie powinno się szczególnie kogoś wyróżniać, bo to cały zespół wygrywa i cały zespół przegrywa, ale widać było że zawodnicy, którzy przyszli przed sezonem z Metra mieli dodatkowe pokłady motywacji. Warto zaznaczyć, że w tym spotkaniu, sędziowie nie doliczyli się jednego dodatkowego zawodnika w szeregach Legii, który miał bardzo duży wkład w odniesieniu tego zwycięstwa. Był nim … kibice Legii!!! Po raz kolejny stworzyli oni niesamowitą atmosferę w trakcie całego spotkania. Głośny i żywiołowy doping niósł legionistów w kolejnych akcjach i motywował do jeszcze lepszej gry. Można było odnieść wrażenie, że zawodnicy gości nie potrafili poradzić sobie z takim dopingiem, a Wojskowi wręcz przeciwnie, nakręcali się z każdą kolejną udaną akcją.

 

 

Najbliższy przeciwnik legionistów KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski zajmuje obecnie 6 miejsce w tabeli i traci do piątej Legii tylko 2 punkty. W ostatniej kolejce zawodnicy Huraganu nieoczekiwanie pokonali na wyjeździe AZS UWM Olsztyn 3:1 (25:23, 25:22, 21:25, 25:21). Dzięki tej wygranej Huragan przeskoczył w tabeli akademików z Olsztyna i pnie się w górę. W dotychczasowych 9-ciu spotkaniach siatkarze z Międzyrzeca wygrali 5 z nich. Odnieśli 4 porażki i wszystkie w stosunku 1:3. W spotkaniach domowych zanotowali 3 zwycięstwa i 2 porażki z Czołgiem AZS Uniwersytet Warszawski oraz BAS-em Białystok. W poprzednim sezonie legioniści mierzyli się dwukrotnie z zawodnikami Huraganu Międzyrzec Podlaski i dwukrotnie wygrali. W pierwszym spotkaniu rozgrywanym w Międzyrzecu legioniści wygrali 3:1 (25:15, 25:22, 17:25, 25:17). W rewanżu znowu górą byli Wojskowi, którzy po bardzo zaciętym spotkaniu wygrali wówczas 3:2 (20:25, 25:21, 23:25, 25:16, 15:13). Cel na to spotkanie ? Nie może być inaczej, jak 3 punkty!!!

 

 

Zapraszamy wszystkich kibiców na sobotnie spotkanie Legii Warszawa przeciwko KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski! Pojedynek rozpocznie się o godz. 18.00 w hali sportowej ZPO nr. 3 przy ul. Leśnej 2 w Międzyrzecu Podlaskim.

 

Pozostałe spotkania 11 kolejki:

KS Lesan Halinów – AZS UWM Olsztyn

UKS Centrum Augustów – BAS Białystok

Czołg AZS Uniwersytet Warszawski – NET Ostrołęka

MUKS Huragan Wołomin – UMKS MOS Wola Warszawa

KS Metro Warszawa – pauzuje

 

legiavsmiedzyrzec (44)

 

Autor: BryMar; Fot. Magdalena Jacko; Vid. Grzegorz Samoraj