Zapowiedź meczu: Legia Warszawa – KS Metro Warszawa

czwartek, 23 Listopad, 2017

W sobotę, 25 listopada, siatkarze Legii Warszawa w spotkaniu domowym zmierzą się w Derbach Warszawy z KS Metro Warszawa. Pojedynek rozpocznie się o godz. 17.00 w hali Kompleksu Sportowego przy ul. Niegocińskiej 2. Stawką meczu jest siatkarski prymat w Warszawie!!

 

Legia - Metro 11

 

W sezonie 2017/2018 w rozgrywkach II ligi Grupy 2 występują 4 zespoły z Warszawy – Czołg AZS Uniwersytet Warszawski, MOS Wola, KS Metro i Legia. Oczywiście, zdecydowanie najlepszym zespołem siatkarskim w Warszawie chwili obecnej jest występujące w PlusLidze – Onico Warszawa. Przy braku przedstawiciela stołecznego miasta w rozgrywkach I ligi mężczyzn, to dodatkowym smaczkiem derbowych pojedynków w II lidze jest walka o prymat i 2 miejsce w siatkarskiej Warszawie. W dotychczasowych derbowych spotkaniach, legioniści wygrali z Czołgiem i MOS-em po 3:2 u siebie w hali, trzeci pojedynek derbowy z Metrem również odbędzie się w hali przy ul. Niegocińskiej 2. Natomiast zespół Metra w dotychczasowych derbowych spotkaniach wyjazdowych wygrał z Czołgiem 3:0 i MOS-em 3:2. Najbliższe spotkanie zadecyduje, który z zespołów – Legia czy Metro będzie liderem siatkarskiej Warszawy poniżej rozgrywek PlusLigi. W tej rywalizacji, na pewno korzystnym wynikiem dla Legii będzie tylko zwycięstwo za 3 pkt. Przy zwycięstwie 3:2, trzeba będzie policzyć małe punkty. Pozostałe możliwe wyniki będą korzystne dla drużyny Metra. Wiadomo więc o co walczyć będą zawodnicy obu drużyn w tym spotkaniu!

Legioniści w ostatniej kolejce spotkań pauzowali. Mieli, więc o jeden tydzień więcej aby na spokojnie przygotować się do najbliższego pojedynku. Ostatnim rozegranym spotkaniem, był wyjazd do Olsztyna i pojedynek z miejscowym AZS UWM. Po bardzo dobrej grze, legioniście nie dali najmniejszych szans gospodarzowi i wygrali 3:0 (25:22, 25:22, 27:25). Była to pierwsza porażka olsztynian w tym sezonie we własnej hali. Warto wspomnieć, że w całym zeszłym sezonie, tylko legionistom udało się zdobyć Twierdzę Olsztyn, która „padła” dopiero w kolejnym 12 pojedynku. Jak widać siatkarze Legii mają patent na spotkania rozgrywane w Olsztynie.

 

Legia - Metro 51

 

Najbliższy przeciwnik Wojskowych plasuje się na 3 miejscu w tabeli z 17 zdobytymi punktami. Z dotychczas 9-ciu rozegranych spotkań zawodnicy Metra wygrali 6 z nich. W meczach wyjazdowych prezentują się dość dobrze, gdyż na 4 rozegrane spotkania odnieśli 3 zwycięstwa. W ostatniej kolejce spotkań zespół Metra zmierzył się z poprzednim rywalem legionistów – AZS-em UWM Olsztyn. W meczu rozegranym w Warszawie gościom udało się urwać tylko jeden set i w rezultacie pojedynek zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1 (18:25, 25:21, 25:22, 25:15). Zespół KS Metro prowadzony przez Wojciecha Szczuckiego to drużyna mocna i 3 miejsce w tabeli to nie przypadek. Pomimo osłabienia, jakim na pewno było przejście rozgrywającego Macieja Stępnia i przyjmującego (grającego trenera w sezonie 2016/2017) Mateusza Majcherka… właśnie do Legii Warszawa, spisują się bardzo dobrze w tym sezonie.

Historie sekcji siatkówki Legii Warszawa i KS Metra Warszawa są ze sobą bardzo powiązane. Po pierwszym sezonie występów, po reaktywacji w 2004 roku, borykającą się sekcję siatkówki Legii Warszawa przejęło Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Grupa 1916”. Na czele zarządu stanął Łukasz Orłowski, który dzisiaj jest vice-prezesem zarządu KS Metro Warszawa. Trenerami drużyny byli Wojciech Szczucki, obecnie prezes zarządu i trener seniorów KS Metro, oraz Dariusz Kopaniak, obecnie dyrektor sportowy KS Metro. Kadrę zespołu seniorów stanowili wypożyczeni z klubu KS Metro młodzi zawodnicy. Dzięki temu w barwach Wojskowych, występujących w II lidze, pierwsze doświadczenia w piłce seniorskiej zbierali tacy zawodnicy, jak Andrzej Wrona, Karol Kłos czy Piotr Nowakowski, czyli późniejsi Mistrzowie Świata. Liczba wychowanków Metra, którzy występowali w Legii oscyluje spokojnie koło 20-30 nazwisk. Zresztą, zespół KS Metro słynie z bardzo dobrej pracy z młodzieżą. W obecnej kadrze Wojskowych, poza wymienią już dwójką zawodników, są jeszcze dwaj zawodnicy z przeszłością w tym klubie – Igor Stelmaszczyk i Kamil Szewczyk. Nawet obecny trener legionistów Daniel Kołodziejczyk wywodzi się z tego klubu. Tak czy inaczej, najbliższe spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco, nie tylko dla kibiców, ale także zawodników, trenerów i ludzi związanych z obydwoma klubami.

W poprzednim sezonie, można powiedzieć, że rywalizacja obu drużyn zakończyła się remisem. W pierwszym spotkaniu rozgrywanym na obiekcie legionistów, wygrali Wojskowi 3:2 (21:25, 22:25, 26:24, 25:17, 15:10). Natomiast w rewanżu lepsi byli znowu gospodarze, czyli tym razem zawodnicy KS Metra, którzy wygrali 3:2 (22:25, 25:19, 25:20, 16:25, 15:12). Oba te spotkania miały, wszystko to czym są Derby Warszawy. Walka od początku do końca spotkania, piękne akcje, ekwilibrystyczne obrony, długie wymiany, asy serwisowe, doping kibiców, błędy sędziowskie, nerwy i emocje zawodników, czerwone kartki, a w końcu 5-setowe pojedynki. A jak będzie tym razem ? Przekonamy się już w sobotę!

 

Legia - Metro 33

 

Bilety w cenie 10PLN/5PLN będą dostępne do nabycia przed rozpoczęciem spotkania!

 

Zapraszamy wszystkich kibiców na sobotnie Derby Warszawy w siatkówce mężczyzn. Zwycięzca pojedynku zapewni sobie prymat w Warszawie. Legijny doping, tak jak ma to miejsce w tym sezonie, jest dodatkowym zawodnikiem dla legionistów. Głośne śpiewy i wsparcie trybun niesie zawodników w ataku, oraz dodaje pewności w obronie. Wesprzyjmy ich także w tym, jakże ważnym meczu! Sobota, godz. 17.00, ul. Niegocińska 2! Zapraszamy!

 

 

!!!DERBY WARSZAWY!!!

Sobota, 25 listopada, godz. 17.00, Kompleks Sportowy, ul. Niegocińska 2

LEGIA WARSZAWA – KS Metro Warszawa

 

Legia - Metro 53

 

Pozostałe spotkania 10 kolejki:

UMKS MOS Wola Warszawa – Czołg AZS Uniwersytet Warszawski

NET Ostrołęka – UKS Centrum Augustów

BAS Białystok – KS Lesan Halinów

AZS UWM Olsztyn – KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski

MUKS Huragan Wołomin – pauzuje

 

Autor: BryMar; fot. Magdalena Jacko