Pracowity weekend Akademii

wtorek, 21 Listopad, 2017

Miniony weekend dla naszej młodzieży trenującej na co dzień w Akademii Siatkówki Legii Warszawa, był bardzo pracowity. Po tygodniach treningów przyszedł czas na sprawdzenie, jakie postępy czynią podopieczni, a jak najlepiej to sprawdzić ? Oczywiście mierząc się z innymi Akademiami podczas licznych turniejów. Czas na podsumowanie weekendu w wykonaniu Akademii.

18 i 19 listopada, był bardzo pracowity dla zawodniczek Akademii Legii, które wzięły udział w turnieju rozstawieniowym czwórek Kinder+Sport. Dziewczyny pod opieką trenerki Urszuli Borowczyk wystąpiły w składzie: Kinga Kania, Urszula Antas, Gabriela Sasim oraz Hanna Malinowska. W sobotę dziewczęta w Lesznowoli rozegrały 2 mecze – z Beta Błonie oraz z Olimpem Mińsk Mazowiecki. W pierwszym spotkaniu przeciwniczki zdominowały grę, co niestety skończyło się dość dotkliwą porażką. Na szczęście dziewczęta otrząsnęły się i w następnym meczu pokazały ambitną postawę, która zapewniła im zwycięstwo. Następnego dnia rozegrały 3 spotkania z zespołami: Olimp Węgrów 1, Nadarzyn 1 oraz Lesznowola 1. – Zawodniczki naszej akademii udowodniły, że są waleczne, dobrze zgrane oraz nigdy się nie poddają. Dwudniowy turniej rozstawił nas w drugiej z czterech lig mazowieckich, co uważam za ogromny sukces dziewcząt. Za miesiąc powalczymy o awans do pierwszej ligi – podsumowała Urszula Borowczyk, trenerka dziewcząt.

 


…….

18 listopada dwa zespoły chłopców wystartowały w kolejnym turnieju trójek organizowanym przez Iskrę Warszawa w Ursusie. Był to turniej z podziałem na ligi dokonanym na podstawie osiągniętych wyników przez zespoły w turnieju październikowego. Legijne drużyny pod czujnym okiem trenerów Kuby Skowrońskiego i Roberta Wójtowicza wystąpiły w składach, Legia I: Piotrek Plewa, Kuba Gołąbek, Janek Wasiak, oraz Legia II: Antek Jeż, Ignacy Ziółkowski, Mikołaj Michalak, Przemek Porczyński i Bartek Łukanowski. Drużyna Legii I grała w I lidze, a drużyna Legii II grała w II lidze. I liga była bardzo mocno obsadzona ale nasi chłopcy dzielnie walczyli, ostatecznie wygrywając 2 z 5 rozegranych meczy. W kluczowych momentach legionistom zabrakło koncentracji i troszkę szczęścia. Legia II podzieliła losy pierwszej drużyny również wygrywając 2 z 5 meczy. Legia II potraktowała ten turniej jako wprowadzenie do grania dla nowych adeptów siatkówki, którzy dołączyli do Akademii we wrześniu. Dwie wygrane pokazują, że jeszcze trochę treningu, zgrania i Legia II może powalczyć o awans do I ligi. – Ten turniej dla Akademii Legii jest dobrą okazją do ogrania chłopców przed najważniejszymi zawodami „Kinder” w związku z czym bardzo się cieszymy, że możemy brać udział w tym towarzyskim turnieju, który pozwala Nam przećwiczyć to co trenujemy trzy razy w tygodniu na treningach – podsumował Kuba Skowroński, trener chłopców.

…….

W niedzielę, 19 listopada trójka dziewcząt z Akademii wzięła udział w III Ogólnopolskim Turnieju Trójek dziewcząt organizowanym przez GLKS Nadarzyn. Legionistki zagrały w składzie: Maja Polak, Maja Ciosek, Oliwia Strzelecka pod okiem trenera Kuby Skowrońskiego. W turnieju wzięło udział 49 zespołów z całej Polski. W pierwszej fazie turnieju legionistki trafiły do bardzo silnej grupy z zespołami Ateny I, Nadarzyna I, Metra II, Żak Żyrardów I, Żelechów I, Wasilków I oraz Legionovia I. Po świetnym pierwszym meczu z drużyną Ateny I i wygranej 15:13 przyszła lekka dekoncentracja i 2 porażki, ale z bardzo silnymi zespołami Legionovii i Nadarzyna, które później walczyły o bardzo wysokie miejsca. W grupie legionistkom udało się jeszcze wygrać z Żakiem Żyrardów I. Ostatecznie 6 miejsce w grupie pozwoliło nam grać o miejsca 31-36. Na tym etapie rozgrywek, dziewczyny wygrały 4 z 5 meczów prezentując znacznie lepszą grę niż w grupie. – Ostatecznie nasza trójka zajęła 32 miejsce co można uznać za „fajny” wynik biorąc pod uwagę jak silnie obsadzony był to turniej. Cieszy przede wszystkim fakt, że dziewczyny miały szanse pograć na wysokim poziomie i złapać bezcenne doświadczenie, a seria 4 wygranych z rzędu w ładnym stylu pokazuje, że „z tej gliny można coś ulepić” – podsumował trener Kuba Skowroński.

  IMG_9540

 …….

W niedzielę, 19 listopada, czwórka chłopców z Akademii Legii wzięła udział w turnieju rozstawieniowym w ramach zawodów Kinder+Sport. Legioniści w składzie Filip Maniewski, Patryk Mystkowski, Michał Zając, Wojtek Danielewicz, Ignacy Ziółkowski, pod czujnym okiem trenera Roberta Wójtowicza, trafili do silnej grupy z zespołami Czarnych Radom I, Czarnych Radom II i Wołomin I. Chłopcy wygrali mecz z Czarnymi Radom II. W pozostałych dwóch meczach mimo dobrej gry zabrakło koncentracji i chłopaki przegrali „na własne życzenie”. – Turniej ten pozostawił sporo niedosytu jednak Panowie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Cieszy to, że w porównaniu do październikowego turnieju w Lesznowoli nasza drużyna zagrała znacznie lepiej – podsumował trener Robert Wójtowicz.

 …….

Po pracowitym weekendzie przyszła pora na nagrodę i trochę rozrywki. Najmłodsi zawodnicy z akademii udali się na mecz piłkarskiej Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze. Dzieci z wypiekami na twarzy oglądały zmagania piłkarzy, którzy nie zawiedli i wygrali spotkanie zapewniając sobie „fotel” lidera. Takie inicjatywy są bardzo cenne w kształtowaniu pozytywnych relacji miedzy trenerami a zawodnikami. Brawo!