Zapowiedź meczu: AZS UWM II Olsztyn – Legia Warszawa

piątek, 10 Listopad, 2017

W najbliższą sobotę, 11 listopada, siatkarze Legii Warszawa udadzą się na kolejne spotkanie wyjazdowe, tym razem do Olsztynie, gdzie w Hali Sportowej przy ul. prof. R. Prawocheńskiego 7 zmierzą się z miejscowym AZS UWM. Start spotkania zaplanowany jest na godz. 17.00. Czas na pierwsze zwycięstwo wyjazdowe!

 

legia-olsztyn (19)

Początek sezonu w wykonaniu Wojskowych, nie zachwyca. Tak jak w grze legionistów dobre sety przeplatają się słabymi, tak zwycięstwa u siebie (poza ostatnim spotkaniem) są przeplatane porażkami na wyjazdach. W 3 rozegranych spotkaniach wyjazdowych, legioniści odnieśli 3 porażki. Co prawda z wyjazdów do Augustowa (3:2 dla UKS Centrum) oraz do Wołomina (3:2 dla Huraganu) stołeczni siatkarze przywieźli po 1 punkcie, tak z ostatniego wyjazdu do Ostrołęki (3:0 dla NET-u) ta sztuka się nie udała. Czas to zmienić i odnieść pierwsze zwycięstwo na wyjeździe! Legioniści powinni wiedzieć co zrobić, aby ten cel zrealizować! W poprzednim sezonie Legia Warszawa była jedynym zespołem, który pokonał olsztynian na ich terenie! Twierdza Olsztyn została zdobyta dopiero w 12-stym spotkaniu, wcześniej bilans spotkań prezentował się następująco – 11 rozegranych spotkań – 11 zwycięstw gospodarzy. Zwycięstwo legionistów w Olsztynie miało miejsce w spotkaniu rewanżowym I rundy fazy play-off o awans do I ligi. W obu spotkaniach legioniści pokonali Akademików po 3:1 i awansowali do kolejnej rundy, gdzie musieli uznać wyższość zespołu MOS Wola Warszawa. Legioniści w tym sezonie rozegrali już 7 spotkań, w których zdobyli łącznie 10 punktów, co daje dopiero 6 miejsce w tabeli. W ostatnim spotkaniu rozegranych w Warszawie przy ul. Niegocińskiej 2 siatkarze Legii po meczu walki ulegli zawodnikom BAS-u Białystok 2:3 (25:19, 19:25, 25:19, 12:25, 14:16). Była to pierwsza porażka w tym sezonie we własnej hali. Do zwycięstwa zabrakło niewiele, gdyby tylko legioniści wyeliminowali przestoje w grze, a prezentowana gra w całym spotkaniu była na jednym, niezmiennym poziomie, to seria zwycięstw domowych zostałaby podtrzymana.

 

 

Najbliższy przeciwnik Wojskowych plasuje się tuż przed nimi na 5 miejscu z 12 zdobytymi punktami. Z dotychczas rozegranych 6 spotkań olsztynianie wygrali 5 z nich. Jedyną porażkę ponieśli w pojedynku z, poprzednim rywalem legionistów, BAS-em Białystok 3:1 (25:13, 25:21, 25:27, 25:16) w 6 kolejce. W dotychczasowych 3 spotkaniach domowych odnieśli 3 zwycięstwa z UKS Centrum Augustów 3:2, z Huraganem Wołomin 3:0 i NET-em Ostrołęka 3:0. Czy Twierdza Olsztyn się odradza ? Przekonamy się już w sobotę.

 

legia-olsztyn (44)

Po jaki wynik jadą do Olsztyna legioniści ? – Olsztyn jest wyżej od nas w tabeli, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby ich ograć! Coraz lepiej nam się gra. Powalczymy, aby zdobyć punkty na wyjeździe! – mówi Patryk Bujniak, libero Legii. O to samo zapytaliśmy kapitana Legii Mariusza Godlewskiego, który w zeszłym sezonie poprowadził kolegów do zwycięstwa w spotkaniu w Olsztynie. – Ja osobiście lubię grać w Olsztynie, więc jak tylko trener da mi szansę, to będę starał się ją wykorzystać. Udowodniliśmy rok temu, że potrafimy tam grać, chociaż w rundzie zasadniczej przegraliśmy 3:1. Ale jak już doszło do play-off to my wygraliśmy w Olsztynie 3:1 i można powiedzieć, że AZS nie miał nic do powiedzenia. Będziemy się starać wygrać, nie mogę obiecać, że za 3 punkty, ale każda wygrana tam będzie na wagę złota!

 

Sobota, 11 listopada, godz. 17.00, Hala Sportowa, ul. prof. R. Prawocheńskiego 7 w Olsztynie

AZS UWM II Olsztyn – LEGIA WARSZAWA

Zapraszamy!!!

 

legia-olsztyn (51)

Pozostałe spotkania 8 kolejki:

MUKS Huragan Wołomin – UKS Centrum Augustów

UMKS MOS Wola Warszawa – KS Lesan Halinów

NET Ostrołęka – KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski

BAS Białystok – KS Metro Warszawa

Czołg AZS Uniwersytet Warszawski – pauzuje

 

Autor: BryMar; fot. Magdalena Jacko; vid Grzegorz Samoraj