Zapowiedź meczu: Legia Warszawa – BAS Białystok

środa, 1 Listopad, 2017

W spotkaniu 7 kolejki, siatkarze Legii Warszawa podejmować będą na swoim parkiecie zawodników BAS-u Białystok. Pojedynek odbędzie się w hali Kompleksu Sportowego przy ul. Niegocińskiej 2 w sobotę, 4 listopada, a start o godz. 17.00. W dotychczas rozegranych spotkaniach domowych legioniści nie ponieśli jeszcze porażki. Czy passa zostanie potrzymana? Przekonajcie się sami! Zapraszamy!

 

Legia - BAS 57

 

W 3 rozegranych spotkaniach domowych legioniści odnieśli 3 zwycięstwa! Prawdę mówiąc nie byli to przeciwnicy, którzy zaliczani są do grona faworytów grupy, lecz są to drużyny, które przy ul. Niegocińskiej 2 w spotkaniach z legionistami pokazali kawał dobrej siatkówki. „Wojskowi” pokonali u siebie Lesan Halinów 3:1, Czołg AZS Uniwersytet Warszawski 3:2 oraz drużynę MOS-u Wola Warszawa 3:2. Prawdziwą odpowiedź, czy nowa hala spotkań przynosi szczęście siatkarzom Legii i czy ma szansę stać się dużym „wzmocnieniem” drużyny, da odpowiedź najbliższe spotkanie z zespołem BAS Białystok. Pokonanie pretendenta do awansu z Grupy 2 będzie na pewno dużym krokiem wprzód do upragnionego celu, ale także podtrzymana zostanie passa zwycięstw we własnej hali. Jak dużą wartością może być własna hala, przekonali się zawodnicy AZS UWM Olsztyn, którzy w poprzednim sezonie w całej rundzie zasadniczej nie ponieśli żadnej porażki we własnej hali. W ich przypadku ściany pomagały gospodarzom, ale nie pomogły w starciu z legionistami, którzy w spotkaniach I rundy play-off pokonali ich dwukrotnie po 3:1. Czy także legionistom pomagają ściany przy ul. Niegocińskiej 2 ? Przekonamy się już w sobotę!

W ostatniej kolejce siatkarze Legii ponieśli porażkę w spotkaniu wyjazdowym z NET-em Ostrołęka. Mecz od początku należał do gospodarzy. Siatkarze NET-u dość szybko wypracowali sobie przewagę, którą w dalszej części tylko powiększali. Bez większego problemu wygrali pierwsze dwa sety do 17 i 20. Najbardziej wyrównany był set numer trzy, w którym legioniści doprowadzili do gry na przewagi, ale to siatkarze z Ostrołęki przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrali 30:28, a w całym spotkaniu 3:0. Gra legionistów w tym spotkaniu falowała, dobre zagrania przeplatane były błędami. Trener Kołodziejczyk rotował składem z nadzieją, że może coś się odmieni, ale niestety rezerwowi, którzy trochę w tym spotkaniu pograli, nie potrafili odwrócić losów meczu.

 

 

BAS Białystok w tym sezonie wymieniany jest w roli faworyta do awansu do I ligi. Skład z niewielkimi zmianami został utrzymany, a dodatkowo wzmocniony. Po stronie strat na pewno trzeba uznać odejście Patryka Bujniaka do… Legii Warszawa. Po 6 kolejkach zespół BAS-u zajmuje 2 lokatę w tabeli i do prowadzącego KS Metro traci tylko 1 punkt, mając jedno spotkanie mniej rozegrane. Białostocczanie odnieśli 4 zwycięstwa, w tym 3-krotnie po 3:0, a raz w spotkaniu ostatniej kolejki z AZS UWM Olsztyn oddali jednego seta – 3:1 (25:13, 25:21, 25:27, 25:16). Ponieśli jedną porażkę 2:3 na wyjeździe z poprzednim rywalem legionistów zespołem NET-u Ostrołęka.

Pojedynki z zespołem z Podlasia nigdy nie należały do najłatwiejszych. W poprzednim sezonie w obu spotkaniach górą byli siatkarze BAS-u. W pierwszym meczu rozgrywanym w Warszawie legioniści wyrwali tylko jednego seta i przegrali 1:3 (17:25, 25:18, 15:25, 22:25). W spotkaniu w Białymstoku gospodarze nie dali sobie urwać chociażby jednego seta i pewnie wygrali 3:0 (25:21, 27:25, 25:19).

Faworytem sobotniego spotkania są goście, ale siatkówka jest tak nieprzewidywalną dyscypliną, że przed rozpoczęciem spotkania, nikt nie może być pewnym w 100%. A może w tym spotkaniu „Wojskowi” w końcu zaskoczą i zagrają tak jak oczekują od nich kibice. Legioniści wystąpią w roli gospodarzy, a jak wiadomo we własnej hali to nawet ściany pomagają gospodarzom. Kolejnym wsparciem dla zawodników Legii mogą być kibice, którzy potrafią ponieść swoim dopingiem. A wiadomo kibice Legii Warszawa robią to najlepiej w całym kraju w piłce nożnej i koszykówce, a teraz pora na siatkówkę!

 

WSZYSCY NA SIATKĘ!!!


wszyscy na siatkę

 

Bilety w ceni 10 PLN (normalny) i 5 PLN (ulgowy) będą do nabycia w kasie przed rozpoczęciem spotkania.

 

Pozostałe spotkania 7 kolejki:

KS Metro Warszawa – NET Ostrołęka

KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski – UMKS MOS Wola Warszawa

KS Lesan Halinów – MUKS Huragan Wołomin

UKS Centrum Augustów – Czołg AZS Uniwersytet Warszawski

AZS UWM Olsztyn – pauzuje

 

Autor: BryMar, fot. Magdalena Jacko, vid. Grzegorz Samoraj