Występy wychowanków Akademii Legii na licznych turniejach minisiatkówki

poniedziałek, 30 Październik, 2017

Październik każdego praktycznie roku to liczne turnieje minisiatkówki, w których biorą udział dzieci z różnych siatkarskich akademii, klubów czy stowarzyszeń. Wychowankowie Akademii Siatkówki Legii Warszawa wzięli aktywny udział w licznych turniejach w tym okresie. Zapraszamy na krótkie chronologiczne podsumowanie ostatnich 2 tygodni.

…………….

W sobotę, 21 października, dwie „trójki” chłopców z rocznika 2006 z Akademii Siatkówki Legii Warszawa wzięły udział w turnieju rozstawieniowym do cyklu rozgrywek organizowanych przez Iskrę Warszawa w Ursusie. Zawody przeznaczone są dla zawodników z rocznika 2006 i młodszych. Na turniej zgłosiło się 13 drużyn z 5 klubów – Legii Warszawa, Żak Żyrardów, Iskry Warszawa, UKS 307 oraz Metra Warszawa. Legioniści wystąpili w składzie – Legia I: Wasiak, Zieliński, Gołąbek oraz Legia II: Plewa, Łukanowski, Porczyński, Ziółkowski. Chłopcy, w trakcie zawodów, mogli liczyć na wsparcie i wskazówki swoich trenerów – Roberta Wójtowicza i Jakuba Skowrońskiego. Legia I wygrała 2 z 3 spotkań, natomiast Legia II wygrała 1 z 4 spotkań.

…………….

W kolejną sobotę, 28 października, chłopcy z Akademii Siatkarskiej Legia Warszawa wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki „Trójek” chłopców rozgrywanym w Płońsku. Legioniści wystawili 3 zespoły, które wywalczyły m.in. srebro i brąz!!

W turnieju wzięło udział 20 drużyn z 8 klubów: MOS Wola Warszawa, Legia Warszawa, UKS Plas Warszawa, KS Zawkrze Mława, KPS Siedlce, Sokół Żuromin, GOSiR Mrozy oraz gospodarze turnieju PTS Płońsk. Zespoły rozgrywały mecze w II fazach: I faza grupowa w systemie „każdy z każdym” oraz II faza finałowa wg. w/w systemu – mecze o miejsca.

Akademia Legii wystawiła na ten turniej 3 zespoły pod wodzą trenerów Roberta Wójtowicza i Jakuba Skowrońskiego. Legioniści wystąpili w składzie: Legia I – Janek Wasiak, Kuba Gołąbek i Antek Zieliński; Legia II – Piotr Plewa, Filip Maniewski, Mateusz Sadowski oraz Legia III – Michał Zając, Ignacy Ziółkowski, Tymek Klebaniuk i Bartek Łukanowski.

Pierwsza faza turnieju to gra w grupach, w których legioniści poradzili się bardzo dobrze. Dwa zespoły – Legia I i Legia II – wygrały wszystkie trzy mecze w swoich grupach i z pierwszych miejsc awansowały do strefy medalowej. Legia III, osłabiona brakiem kapitana Patryka Mystkowskiego, wygrała jeden mecz w grupie, co pozwoliło jej grać o miejsca 9-14. Dwa pierwsze zespoły w grupie strefy medalowej mierzyły się z MOS-em Wola I i gospodarzami- PTS Płońsk. Niestety drużyna MOS Wola I była najlepszą drużyną turnieju i ostatecznie to oni wygrali cały turniej. Drużyna gospodarzy przegrała wszystkie trzy mecze zajmując tym samym 4 miejsce. Oznaczało to, że legioniści mieli już zagwarantowane 2 medale – srebrny i brązowy, więc obie ekipy Legii musiały wyłonić między sobą kto zajmie drugie miejsce. Po zaciętym pojedynku i grze na przewagi wygrała Legia Warszawa II zajmując 2 miejsce, Legia Warszawa I tym razem musiała zadowolić się trzecim miejscem na „pudle”. Warto zaznaczyć również, że w dziesiątce turnieju znalazła się jeszcze drużyna Legia III, która wygrała wszystkie swoje mecze w drugiej fazie turnieju i zajęła 9 miejsce. Nagrodę indywidualną dostał zawodnik Legii I Warszawa – Janek Wasiak, który został wybrany najlepszym przyjmującym turnieju. Turniej zakończył się bardzo dużym sukcesem całej Akademii co tylko motywuje do dalszej pracy zarówno zawodników jak i trenerów ! Chłopaki, gratulacje!

20171028_091343

…………….

W dniach 28- 29 października legionistki z Akademii Siatkówki Legii Warszawa wzięły udział w Prasko-Północnym turnieju trójek siatkarskich dziewcząt. Legijna akademia wystawiła dwie drużyny w składzie Legia I: Maja Polak, Maja Ciosek, Oliwia Strzelecki i Gabriela Brama pod opieką trenerki Urszuli Borowczyk oraz Legia II: Lucy Danilova, Liwia Poninska, Alicja Miziołek i Zosia Kwiatkowska pod opieką trenerki Marii Mikuckiej. Dziewczęta dobrze czytały grę przeciwniczek i walczyły zacięcie z takimi zespołami jak MOS Wola Warszawa, czy Metro Warszawa. Bez względu na wynik pozostawały skupione i z pokorą wypełniały założenia taktyczne trenera. Niestety słaba zagrywka zemściła się na legionistkach i spowodowała, że zajęły ostatecznie miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. Oprócz rozgrywek siatkarskich podczas imprezy odbyły się również liczne konkursy, które angażowały nie tylko zawodniczki, ale również rodziców i trenerów. Warto wspomnieć, że jedną z konkurencji wygrała Maja Polak razem ze swoim tatą.

– Turniej na Pradze był pierwszym sprawdzianem dla legionistek w kategorii „trójek”. Przed nami kolejny turniej towarzyski w Nadarzynie (19.11), na którym z pewnością pokażemy się z jeszcze lepszej strony – podsumowała trener Urszula Borowczyk.