Net Ostrołęka – Legia Warszawa 3:0

sobota, 28 Październik, 2017

W spotkaniu 6 kolejki legioniści odnieśli swoją 3 porażkę w 3 spotkaniu wyjazdowym. Zawodnicy NET Ostrołęka nie dali żadnych szans „Wojskowym” i wygrali bez straty seta 3:0 (25:17, 25:20, 30:28). Siatkarze Legii podjęli równorzędną walkę tylko w 3-cim secie spotkania, ale na niewiele to się zdało.  Seria porażek wyjazdowych trwa.

_DSC5031

Fotogaleria ze spotkania autorstwa Grzegorza Samoraj do obejrzenia – tutaj!

Spotkanie od początku należało do gospodarzy, natomiast legioniści „zostali jeszcze w autokarze”. Siatkarze NET-u dość szybko wypracowali sobie przewagę, którą w dalszej części tylko powiększali. Wygrany pierwszy set przez ostrołęczan 25:17, nakręcił gospodarzy do jeszcze lepszej gry. Drugi set to również dominacja zawodników NET-u, którzy szybko wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca i wygrali drugiego seta pewnie 25:20. W tej części gry legioniści mieli kilka fajnych momentów, ale były to 2-3 akcje, a później NET znowu odskakiwał. Najbardziej wyrównany był set numer trzy, w którym legioniści doprowadzili do gry na przewagi. Wymiana punkt za punkt toczyła się praktycznie od początku tej części gry. Niestety, ale to siatkarze z Ostrołęki przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrali 30:28, a w całym spotkaniu 3:0. Trzeba szczerze przyznać, że NET nie bez powodów walczył w zeszłym sezonie w finałach fazy play-off o awans do I ligi, a także w tym sezonie wymieniana jest jako jeden z pretendentów do awansu. Gospodarze popełniali bardzo mało błędów, grali równo oraz widać było zgranie i zrozumienie u zawodników. Natomiast w przypadku legionistów gra falowała, dobre zagrania przeplatane były błędami. W dzisiejszym spotkaniu trener Kołodziejczyk rotował składem z nadzieją, że może coś się odmieni, ale niestety rezerwowi, którzy trochę w tym spotkaniu pograli, nie potrafili odmienić losów meczu.

Jak podsumował spotkanie trener Legii – Daniel Kołodziejczyk? – W pierwszej kolejności chciałbym przeprosić wszystkich kibiców i ludzi zaangażowanych w siatkówkę legijną za ten wynik – mówi trener legionistów. – 3:0 dla Netu, to dla nas niestety żaden wynik, który nie napawa optymizmem i nic dobrego nie można się w nim doszukiwać. Jeden set zaangażowany, ale tylko ten trzeci, ostatni, nie usprawiedliwia w żaden sposób spojrzenia na to co się działo w całym meczu. Jedyny mały pozytyw to taki, że w trzecim secie zagrali zmiennicy i wypadli naprawdę dobrze. Szkoda, przykro i mam nadzieję, że chłopaki zrozumieją swoje błędy i je poprawimy przed następnym spotkaniem. W pojedynku z Białymstokiem zrobimy wszystko aby zagrać dużo lepiej i zakończyć ten mecz z dużo lepszym rezultatem – zakończył Daniel Kołodziejczyk.

_DSC5307

Już w najbliższą sobotę, 4 listopada o godz. 17.00 w hali Kompleksu Sportowego przy ul. Niegocińskiej 2 legioniści podejmować będą kolejnego pretendenta do awansu zespół BAS-u Białystok. Jest to bardzo niewygodny rywal dla legionistów, z którym zawsze grało się bardzo ciężko. Trzeba wierzyć, że tym razem będzie jednak inaczej, a Niegocińska 2 pozostanie nie zdobyta. Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.