Zapowiedź meczu: NET Ostrołęka – Legia Warszawa

czwartek, 26 Październik, 2017

W 6 kolejce spotkań siatkarze Legii Warszawa rozegrają kolejne spotkanie wyjazdowe. Tym razem udadzą się do Ostrołęki, gdzie zmierzą się z pretendentem do awansu do 1 ligi – NET Ostrołęka. Mecz odbędzie się w sobotę 28 października o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Do trzech razy sztuka, aby tym razem było zwycięstwo!

Legia - Energa 49

5 kolejek spotkań już za nami! Start rozgrywek w wykonaniu siatkarzy Legii nie jest może rewelacyjny, ale też nie jest najgorszy. Na 5 rozegranych spotkań legioniści odnieśli 3 zwycięstwa i 2 porażki po 2:3 i tylko na wyjazdach. Co prawda, dotychczasowi przeciwnicy nie należeli do najwyższej półki, ale wiadomo jak działa nazwa „Legia Warszawa” na drużyny przeciwne niezależnie czy jest to piłka nożna, koszykówka czy siatkówki i czy jest to ekstraklasa czy II liga. Nazwa klubu oraz historia wywołują w przeciwnikach dodatkowe pokłady zaangażowania i chęci pokazania się. Dlatego niejednokrotnie łatwiej grało się legionistom przeciw drużynom, które uważane były za faworytów spotkania. Miejmy nadzieję, że tak będzie w sobotę i po spotkaniu nasz bilans spotkań wyjazdowych będzie lepszy.

Siatkarze Legii w dotychczasowych 5-ciu rozegranych spotkaniach 4-krotnie kończyli je wynikiem 3:2, w tym tylko dwukrotnie na swoją korzyść. Oba te „korzystne wyniki” miały miejsce w Derbach Warszawy rozgrywanych w hali przy ul. Niegocińskiej z zespołami Czołgu AZS Uniwersytet Warszawski oraz UMKS MOS Wola Warszawa. Szczególnie ten ostatni pojedynek miał dodatkowy smaczek, ponieważ drużyna MOS-u jest zwycięzcą grupy z poprzedniego sezonu oraz to ta drużyna wyeliminowała legionistów z walki o awans do I ligi w II rundzie fazy play-off sezonu 2016/2017. Ostatnie spotkanie było bardzo nierówne w wykonaniu siatkarzy Legii. Wygrane sety legionistów, w których prowadzenie nie było praktycznie zagrożone, przeplatane były z setami, gdzie pomimo, że prowadzili to tracili przewagę a w rezultacie to goście kończyli zwycięsko sety, doprowadzając do tie-breaka. Decydujący o losach derbów tie-break należał do Legii, która od początku seta nie dała złudzeń, komu należy się zwycięstwo w tej rywalizacji. „Wojskowi” wygrali to spotkanie 3:2 (25:20, 20:25, 25:19, 20:25, 15:11), ale zdobyli tylko 2 pkt zamiast 3.

Najbliższy przeciwnik legionistów rozegrał jak dotąd 4 spotkania, pauzując w 3 kolejce spotkań. W dotychczasowych spotkaniach zanotowali 3 wygrane i jedną porażkę co daje im w sumie 7 punktów i 6 miejsce w tabeli, tuż za Legią, która ma rozegrane jedno spotkanie więcej. W ostatniej kolejce siatkarze z Ostrołęki przegrali w Olsztynie z miejscowym AZS UWM 1:3 (26:28, 25:22, 20:25, 20:25). W spotkaniu tym nie zaprezentowali się z najlepszej strony i trzymamy kciuki aby w pojedynku z Legią nie odnaleźli jeszcze swojej najwyższej formy.

W poprzednim sezonie dwukrotnie górą w konfrontacji obu drużyn byli zawodnicy Energi. W pierwszym spotkaniu rozgrywanym w Warszawie legioniści przegrali 1:3 (25:22, 19:25, 21:25, 24:26), a w rewanżu po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu padł wynik 3:2 (25:15, 21:25, 31:29, 21:25, 15:12) dla gospodarzy.    

Reprezentowanie takiego klubu jak Legia Warszawa, to duża presja i wysokie wymagania kibiców. Na boisku trzeba walczyć do końca i nie ma znaczenia czy gra się ze słabym czy najlepszym zespołem ligi, od Legii wymaga się tylko jednego… 3 punktów! I tak też jest tym razem!!! 3 punkty w Ostrołęce dla Legii, Panowie!!!

Legia - Energa 39

 

Sobota, godz. 18.00, Hala Widowiskowo-sportowa im. Arkadiusza Gołasia, Ostrołęka

NET Ostrołęka – Legia Warszawa

Zapraszamy!

 

Autor: BryMar, fot. Magdalena Jacko