Legioniści z Akademii również rozpoczęli rozgrywki Kinder+Sport

wtorek, 24 Październik, 2017

W niedzielę, 22 października, dzień po dziewczętach, w turnieju eliminacyjnym rozgrywek Kinder+Sport rozgrywanym w Lesznowoli, wystartowali także legioniści z Akademii w kategorii czwórek chłopców. Organizatorem rozgrywek jest Mazowiecko-Warszawski Związek Piłki Siatkowej.

IMG_0226

 

Podobnie jak u dziewcząt, w rozgrywkach uczestniczą chłopcy z województwa mazowieckiego. W kategorii czwórek mogą występować chłopcy z roczników – 2005 i młodsi. Każdy zgłoszony zespół powinien składać się z czterech zawodników plus dwóch rezerwowych. Akademię Legii reprezentowali – Patryk Mystkowski, Marcin Klebaniuk, Michał Zając, Mateusz Sadowski i Filip Maniewski, pod czujnym okiem trenera Jakuba Skowrońskiego.

Legioniści trafili do bardzo ciężkiej grupy z zespołami MOS Wola II, MOS Wola IV, Czarni Radom I i Czarni Radom III. Legioniści dzielnie walczyli, ale niestety nie udało się wygrać grupy.

O podsumowanie udziału legionistów w turnieju poprosiliśmy trenera chłopców: – Zaczęliśmy od meczu z Czarnymi Radom III, który okazał się być naszym najlepszym meczem – mówi trener Jakub Skowroński. – Po bardzo ładnej grze wygraliśmy 25:18. Później zmierzyliśmy się z dwoma zespołami MOS-u Wola, którzy byli poza naszym zasięgiem. Na koniec nasza czwórka zagrała z zespołem Czarnych Radom I. Niestety po zaciętym początku zespół z Radomia uzyskał przewagę, której nie oddał do końca meczu. Ostatecznie turniej zakończyliśmy z 1 wygraną i 3 porażkami. Była to jednak dobra lekcja i na następny turniej wrócimy silniejsi! – podsumował trener.

Już 18 listopada, nasza reprezentacja Akademii Legii w kategorii czwórek chłopców zmierzy się na pierwszym turnieju rozstawieniowym z cyklu Kinder+Sport z zespołami Wołomina I oraz ponownie Czarnymi Radom I i II.

Chłopaki, powodzenia!