Legionistki z Akademii rozpoczęły rozgrywki Kinder+Sport

poniedziałek, 23 Październik, 2017

W miniony weekend, 21 października legionistki na co dzień trenujące w Akademii Siatkówki Legii Warszawa wzięły udział w pierwszym turnieju rozgrywek Kinder+Sport w kategorii czwórek dziewcząt. Organizatorem rozgrywek jest Mazowiecko-Warszawski Związek Piłki Siatkowej.

 

Turniej 2

W rozgrywkach uczestniczą dziewczęta z województwa mazowieckiego. W kategorii czwórek mogą występować dziewczęta z roczników – 2005 i młodsze. Każdy zgłoszony zespół powinien składać się z czterech zawodniczek plus dwie rezerwowe. Akademię Legii reprezentowały – Kania Kinga (kapitan), Antas Urszula, Polak Maja, Malinowska Hanna, Rafałko Zuzanna oraz Kowalczyk Aleksandra, pod czujnym okiem trenerki Urszuli Borowczyk.

W pierwszym spotkaniu turnieju legionistki zmierzyły się z bardzo wymagającym przeciwnikiem – drużyną Krótka Mysiadło, która będąc faworytem grupy triumfowała w tym pojedynku. Pomimo przegranej, dziewczęta nie poddały się i podjęły zacięta walkę z drużynami GLKS Nadarzyn oraz Sparty Warszawa, z którą ostatecznie nieznacznie przegrały. Najkorzystniejszym wynikiem zakończył się mecz z gospodarzami turnieju Lesznowola, który legionistki wygrały do 11. Podczas turnieju dziewczynki trenujące w Akademii wykazały się ambicją i walecznością, co dobrze rokuje na następne turnieje.

Już 18 listopada reprezentantki legijnej Akademii wystąpią w pierwszym turnieju rozstawieniowym z cyklu Kinder+Sport czwórek dziewcząt. W grupie B za rywalki będą miały zawodniczki Beta Błonie oraz Olimp Mińsk.

Dziewczyny, powodzenia!

 

Turniej 3Turniej 1