Zapowiedź meczu: Huragan Wołomin – Legia Warszawa

piątek, 13 Październik, 2017

Ten tydzień jest bardzo intensywny dla siatkarzy Legii Warszawa, którzy od soboty do soboty rozegrają w sumie 3 spotkania. Już w najbliższą sobotę, 14 października, o godz. 19.00 podopieczni Daniela Kołodziejczyka zmierzą się na wyjeździe w … Wołominie z miejscowym MUKS Huragan. Będzie to kolejny krok do I ligi!

 

Legia - Huragan 24

W trzech pierwszych spotkaniach sezonu trener Daniel Kołodziejczyk desygnował na parkiet tych samych zawodników w wyjściowym składzie. Wydaje się wielce prawdopodobne, że wykrystalizowało się już podstawowe zestawienie. Tak więc, dwóch środkowych bloku to „stary” Daniel Rosa oraz „nowy” Piotr Świerżewski. Kolejni nowi zawodnicy w podstawowym zestawieniu to rozgrywający Maciej Stępień, libero Patryk Bujniak, atakujący Igor Stelmaszczyk oraz przyjmujący Mateusz Majcherek. Drugim przyjmującym w pierwszej szóstce jest Paweł Kaczorowski, który reprezentuje barwy „Wojskowych” trzeci sezon. Obecna kadra legionistów to mieszanka młodości z rutyną, która ma dać upragniony awans do I ligi!

W trzech pierwszych spotkaniach legioniści zdobyli 6 punktów, które dają im obecnie 4 miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce legioniści pokonali po zaciętej walce w Derbach Warszawy zawodników Czołgu AZS Uniwersytet Warszawski 3:2 (17:25, 25:15, 24:26, 25:19, 15:7). Mecz w wykonaniu legionistów był bardzo nierówny. Wygrane sety pokazywały pełną dominację siatkarzy Legii i dały dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami. Zespół potrzebuje jeszcze dużo pracy, głównie nad zgraniem się zawodników. Natomiast wywalczone 2 punkty w Derbach Warszawy należy szanować! Spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami!

Najbliższy rywal siatkarzy Legii, w dotychczasowych 3 kolejkach zgromadził na swoim koncie zaledwie 1 punkt. Nie oznacza to że Huragan Wołomin jest słabym zespołem. Wystarczy spojrzeć z kim już grał – Energa Ostrołęka, BAS Białystok i AZS UWM Olsztyn. A 1 zdobyty punkt miał miejsce w pierwszej kolejce w spotkaniu z Energą, który wołominianie przegrali u siebie 2:3 (26:28, 25:20, 28:26, 19:25, 11:15). W ostatniej kolejce zawodnicy Huraganu zmierzyli się w Olsztynie z miejscowym AZS UWM. Spotkanie wygrali gospodarze 3:0 (25:17, 25:22, 25:19). W zespole Huraganu w tym sezonie występuje 3 zawodników, którzy w poprzednich rozgrywkach reprezentowali barwy Legii, to przyjmujący Jakub Koc i Mateusz Grodzicki oraz libero Olgierd Cybulski.

Potyczki z Huraganem nie należą do najłatwiejszych. W zeszłym sezonie legioniści wygrali co prawda dwukrotnie, ale szczególnie pierwsze spotkanie w Wołominie było bardzo zacięte. Po 5-setowym pojedynku górą byli legioniści, którzy wygrali 3:2 (25:22, 28:30, 14:25, 25:23, 15:12). W spotkaniu rewanżowym legioniści nie dali już żadnych szans rywalowi i wygrali 3:0 (25:20, 25:21, 25:14). W sobotnim spotkaniu dodatkowym smaczkiem będzie to, że w poprzednich 2 sezonach zespół z Wołomina prowadził … obecny trener Legii Daniel Kołodziejczyk, dla którego będzie to powrót na stare śmieci. Poza wymienionymi powyżej 3 zawodnikami, należy wymienić jeszcze trenera Tomasza Rosę, środkowych Roberta Kępke i Michała Zackiewicza, atakującego Kacpra Buczka, libero Mateusza Koncewicza oraz przyjmujących Radosława Szymańskiego i Marcina Chmielewskiego, oni wszyscy w przeszłości reprezentowali barwy Legii Warszawa. Z przymrużeniem oka można powiedzieć, że będzie to pojedynek Legia kontra … była Legia. Trzymamy kciuki, żeby górą w tym pojedynku byli aktualni siatkarze Legii Warszawa!

W 4 kolejce sezonu 2017/2018, w sobotę, 14 października o godz. 19.00 Legia Warszawa zmierzy się z Huraganem Wołomin! Spotkanie rozegrane zostanie w Hali OSiR Huragan przy ul. Korsaka 4 w Wołominie. Serdecznie zapraszamy!

 

Legia - Huragan 11

 

Autor: BryMar, fot. Magdalena Jacko