Legia Warszawa – Lesan Halinów 3:1

sobota, 30 Wrzesień, 2017

Wygrywamy na inaugurację sezonu przed własną publicznością z Lesanem Halinów 3:1 (25:15, 22:25, 25:20, 25:21). Po pierwszym, dość łatwo wygranym secie, legioniści musieli trochę się „zmęczyć”, aby zdobyć komplet punktów. Podopieczni Daniela Kołodziejczyka stanęli na wysokości zadania i mimo porażki w drugim secie zdołali zainkasować trzy punkty!

Relacja live tekstowa ze spotkania – tutaj.

Fotorelacja ze spotkania autorstwa Magdaleny Jacko do obejrzenia – tutaj!

 

Początek spotkania to gra błędów na zagrywce obu drużyn. Jednak pierwsze piłki należały do gości z Halinowa. Po dwóch skutecznych atakach udało im się wyjść na prowadzenie (3:5). Dalsza część seta to pokaz mocy Legii, która zaczęła odrabiać straty, uskrzydlona dobrą grą w bloku Piotra Świerżewskiego. Od tego momentu gra naszych siatkarzy, w tej partii, wyglądała bardzo dobrze. Po skutecznym ataku Mateusza Majcherka wyszliśmy na pięciopunktowe prowadzenie (14:9). Nieskuteczna gra naszych przeciwników coraz bardziej się nawarstwiała. Błąd na zagrywce Lesanu przy stanie 18:11, dał nam już spokój do końca tej odsłony. Ostatni akord tego seta należał, po raz kolejny, do dobrze spisującego się w dniu dzisiejszym Majcherka i wygrywamy 25:15.

Pierwsze piłki w drugim secie należały do Halinowa. Goście skutecznie wykańczali swoje ataki, co dało im dwupunktowe prowadzenie, które zostało jednak szybko zniwelowane przez naszych siatkarzy. Gra punkt za punkt trwała do stanu po 12, kiedy to w zespole zaczęły pojawiać się błędy. W Legii doszło do zmian. Na parkiecie pojawili się Kamil Szewczyk, Mariusz Godlewski i Mateusz Hes. Zawodnicy Lesanu skutecznie wykorzystali nasz zastój w grze, powiększając przewagę do czterech punktów (16:20). Dobrą zmianę dał Hes, lecz niestety przewaga gości nie topniała, a partia skończyła się wynikiem 22:25.

Trzeci set, tak jak i poprzednie, rozpoczął się od bardzo wyrównanej gry. Legioniści szybko chcieli zmazać plamę, po drugiej odsłonie. Bardzo dobrze spisywał się Paweł Kaczorowski, który wyprowadził Legię na trzypunktowe prowadzenie (10:7). Dalsza część seta to popis gry ze środka Daniela Rosy. Jego ataki doprowadziły do stanu 22:16. Set zakończył się skutecznym blokiem Świerżewskiego (25:20).

Ostatnia odsłona meczu to od początku do samego końca dominacja naszej drużyny. Goście, nie wytrzymali presji i „oddali punkty za darmo”. Po kilku pomyłkach Legia wyszła już na prowadzenie 11:6. Legioniści utrzymując tę przewagę kontrolowali przebieg spotkania. Atak Igora Stelmaszczyka dał piłkę meczową (24:17). Zawodnicy z Halinowa dopiero jakby w tym momencie obudzili się z letargu i udało im się odrobić aż cztery punkty, ale na niewiele to się zdało i legioniści wygrali tego seta 25:21.

W tym dniu, na trybunach pojawiła się grupa kibiców, która przez całe spotkanie głośno dopingowała naszą drużynę. Po meczu legioniści wraz z nimi cieszyli się z pierwszej wygranej w sezonie, wspólnie śpiewając przyśpiewki. Za tydzień gramy mecz w Augustowie, ale już dziś pragniemy Was zaprosić na mecz z Czołg AZS UW Warszawa, który odbędzie się 11 października!

legiavshalinów (3) 

Powiedzieli po meczu:

Daniel Kołodziejczyk (trener): Cieszy wygrana 3:1, chociaż ten set stracony pozostawia trochę niedosytu. Tak, naprawdę zagraliśmy dobrze, a nawet bardzo dobrze, tylko pierwszego seta. W każdym kolejnym pojawiły się mankamenty, które powodowały, że nawiązaliśmy równorzędną walkę z drużyna z Halinowa, a mogliśmy rozstrzygnąć to spokojnie, na 3:0. Wszystkie pozostałe sety powinny wyglądać jak ten pierwszy. Zwycięstwo jednak cieszy i z wiarą czekamy na kolejny mecz z Augustowem.

Piotr Świerżewski (środkowy): Z mojej perspektywy to był taki szczególny mecz, bo w poprzednim sezonie występowałem w Halinowie, więc chciałem pokazać się jak najlepiej. Myślę, że jeszcze musimy dużo trenować, dużo wylać potu na treningach, aby wyglądało to jak powinno. Jesteśmy na dobrej drodze! 

legiavshalinów (48) 

1 kolejka 2017/2018, Warszawa, 30 września, godz. 17.00

Legia Warszawa – Lesan Halinów 3:1 (25:15, 22:25, 25:20, 25:21)

Legia: 1. Świerżewski, 2. Rosa, 3. Kaczorowski, 4. Stępień, 5. Stelmaszczyk, 9. Majcherek – 8. Bujniak (L)
Rezerwowi: 6. Hes, 7. Staniszewski, 10. Szewczyk, 12. Belczyk, 13. Godlewski, 17. Słowiński (L)
Trener: Daniel Kołodziejczyk

Lesan: 3. Bartnik, 5. Burczak, 9. Morawski, 10. Grot, 11. Jadacki, 13. Włostowski – 8. Ostaszewski (L)
Rezerwowi: 1. Mulik, 2. Wielogórski, 12. Guła, 14. Gawryś, 15. Pawłowski, 7. Kurek (L)
Trener: Krzysztof Januszewski

 

Pozostałe wyniki 1 kolejki spotkań:

MUKS Huragan Wołomin Energa NET Ostrołęka  2:3 (26:28, 25:20, 28:26, 19:25, 11:15)
BAS Białystok Czołg AZS Uniwersytet Warszawski  3:0 (25:21, 25:18, 25:18)
AZS UWM Olsztyn UKS Centrum Augustów  3:2 (18:25, 25:23, 26:28, 25:21, 15:12)
KS Metro Warszawa KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski  3:1 (32:30, 15:25, 25:16, 27:25)
UMKS MOS Wola Warszawa pauzuje

 

Autor: Paweł Filipowicz, Fot. Magdalena Jacko, Vid. Grzegorz Samoraj