Rewolucja kadrowa kluczem do awansu?

piątek, 29 Wrzesień, 2017

W sobotę o godzinie 17.00, w hali przy ulicy Niegocińskiej 2, nowy sezon, meczem z Lesanem Halinów, zainaugurują siatkarze warszawskiej Legii. O tym, że jest to bardzo ważny sezon dla sekcji, niech świadczy fakt, iż w okresie przygotowawczym przeprowadzono małą rewolucję w kadrze. Rewolucję, która ma dać Legii Warszawa upragniony awans na zaplecze Plus Ligi.

 

dzień2cvc2017 (7)

Po rozczarowującym poprzednim sezonie zarząd „Wojskowych” postanowił rozstać się z dotychczasowym trenerem pierwszego zespołu, Pawłem Rzepińskim. Jego miejsce zajął były szkoleniowiec Huraganu Wołomin, Daniel Kołodziejczyk. Były zawodnik Lechii Tomaszów Mazowiecki oraz AZS Biała Podlaska, oprócz prowadzenia zespołów klubowych (wspomniany Huragan oraz KS Metro Warszawa), może pochwalić się prowadzeniem kadr województwa mazowieckiego, z których na szerokie wody wpłynęli m.in. Karol Kłos i Bartłomiej Lemański.

Oprócz zmian na ławce trenerskiej nie obyło się bez roszad w samej drużynie. Już w trakcie poprzedniego sezonu z klubem rozstali się z przyjmujący Albert Pojawis oraz Jakub Koc, a także atakujący Kacper Buczek. W ich miejsce w trakcie rozgrywek przyszli środkowy Tomasz Belczyk oraz przyjmujący Damian Gawrych. Po sezonie podziękowano również czterem innym siatkarzom. Byli to: Mateusz Grodzicki (przyjmujący) Damian Gawrych (przyjmujący), Olgierd Cybulski (libero) i Marcin Górski (rozgrywający).

 

dzień2cvc2017 (20)

Do drużyny dołączyli natomiast zawodnicy, którzy mają być ważnymi ogniwami drużyny w walce o awans. Kadrę warszawskiej Legii wzmocnił przyjmujący Mateusz Hes, który wyleczył kontuzję kolana i jest gotowy na sto procent, by pomóc drużynie. Oprócz niego, umowy z klubem podpisali: libero Patryk Bujniak (wcześniej BAS Białystok), atakujący Igor Stelmaszczyk (Czołg AZS Uniwersytet Warszawski), rozgrywający Maciej Stępień (KS Metro) oraz przyjmujący Mateusz Majcherek (KS Metro). Po kilkunastu latach, gry poza klubem, wraca do Legii, Piotr Świerżewski, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy naszego pierwszego rywala z Halinowa. 32-letni środkowy, będzie najstarszym zawodnikiem warszawskiej Legii w nadchodzącym sezonie.

Zawodnicy przygotowania do sezonu rozpoczęli z początkiem sierpnia, od ćwiczeń na siłowni, rozpisanych przez trenera, po to, by w połowie miesiąca przenieść się do hali, gdzie zespół przygotowywał się pod kątem taktycznym. W międzyczasie Legia Warszawa wzięła udział w dwóch międzynarodowych turniejach, „Praga Płd Cup” oraz „City Volley Cup”, gdzie zajeli trzecie miejsca.

Jak już informowaliśmy, zmiany w sekcji związane były nie tylko z kadrą klubu, ale również z obiektem. Halę przy ulicy Naddnieprzańskiej, w której dotychczas Legia Warszawa rozgrywała swoje spotkania, zmieniono na nowocześniejszą halę na warszawskim Mokotowie, która mieści się przy ulicy Niegocińskiej 2 (Kompleks Sportowy przy Szkole Podstawowej nr 271). Nowy „dom” siatkarskiej Legii jest dużo lepiej skomunikowany, co ma na celu przyciągnąć większe grono kibiców, którzy będą wspierać drużynę w walce o upragniony awans – do czego serdecznie zapraszamy!

 

dzień2cvc2017 (40)

Sobota, 30 września, godz. 17.00, ul. Niegocińska 2

Legia Warszawa – Lesan Halinów

 

Autor: Dariusz Oleś, Fot. Magdalena Jacko