Zapowiedź meczu: Legia – Lesan

czwartek, 28 Wrzesień, 2017

Już w najbliższą sobotę, 30 września, o godz. 17.00 rozpoczynamy rywalizację w nowym sezonie 2017/2018 w rozgrywkach II ligi grupy 2. W pierwszym spotkaniu siatkarze Legii Warszawa zmierzą się z zespołem Lesanu Halinów. Nowy trener, nowi zawodnicy, nowa hala, więc cel może być tylko jeden… walka o awans!

 

06 - legia vs lesan halinów

 

Sezon 2016/2017 był dla legionistów najlepszym od czasów reaktywacji sekcji, lecz zajęli dopiero 4 miejsce. W rundzie zasadniczej siatkarze Legii rozegrali 22 spotkania, z czego wygrali 14. Czyli na 3 rozegrane mecze 2-krotnie byli górą. Rozegrali 91 setów z czego wygrali 51. Zdobyli łącznie 2056 punktów i stracili 2028 punktów, co daje średnio 93,5 pkt/mecz zdobytych oraz 92,2 pkt/mecz straconych. Można powiedzieć, że statystyki mieli na plus, ale nie dały one awansu.

Aby zwiększyć swoje szanse w nowym sezonie Zarząd Sekcji Siatkówki Legii Warszawa zdecydował się zaryzykować i dokonał wielu zmian. Po pierwsze, trenera Pawła Rzepińskiego zastąpił na tym stanowisku Daniel Kołodziejczyk, który przez ostatnie 2 lata prowadził zespół rywala z drugoligowych parkietów – Huragan Wołomin. Następnie dokonano znacznych zmian w kadrze zespołu. Odeszło 7 zawodników, z czego 3 w trakcie rozgrywek. A na ich miejsce zakontraktowano 6 nowych. Podsumowanie zmian kadrowych w drużynie opublikujemy już wkrótce. Wydaje się, że kadra została znacząco wzmocniona, ale czy tak będzie pokażą już spotkania. Przy tak wielu zmianach w zespole potrzeba czasu aby zawodnicy się zgrali i zaczęli rozumieć się bez słów. W tym sezonie zawodnicy obiecują walkę o każdą piłkę, o każdy metr parkietu. Cel ? AWANS!

 

 

Zeszły sezon pod względem kibicowskim nie należał do najbardziej udanych. Frekwencja na spotkaniach domowych nie powalała. Dość często powtarzano, że to kwestia hali i jej lokalizacji. Słuchając głosów kibiców, Zarząd Sekcji postanowił zmienić halę na ten sezon. W tegorocznych rozgrywkach siatkarze Legii rozgrywać będą swoje spotkania w nowej hali Kompleksu Sportowego (przy Szkole Podstawowej nr. 271) przy ul. Niegocińskiej 2 na Mokotowie. Obiekt, poza zdecydowanie lepszą lokalizacją z łatwiejszym dostępem transportem miejskim, może pomieścić ok. 370 widzów. A trybuny, w odróżnieniu od poprzedniej hali przy ul. Naddnieprzańskiej, ulokowane są wzdłuż boiska, a nie na jego końcu.

W poprzednim sezonie legioniści potykali się z zespołem Lesanu Halinów dwukrotnie, wygrywając oba spotkania, na wyjeździe 3:1 (25:23, 33:31, 18:25, 25:19) i u siebie 3:0 (33:31, 28:26, 25:22). Szczególnie ten drugi mecz zapadł wielu osobom w pamięci. Było to ostatnie spotkanie rozgrywane przez siatkarzy Legii w 2016 roku. Lecz zapamiętane zostało ze względu na ciągły doping licznie zebranych wówczas kibiców. Dwukrotnie, kiedy naszym siatkarzom nie szło i tracili zbyt dużo punktów, kibice intonowali „Nie poddawaj się, ukochana ma, nie poddawaj się, Legio Warszawa!!”. Wówczas w siatkarzy wstępowały nowe siły, odrabiając kilkupunktowe straty do zespołu Lesanu i wygrywając te sety. To jest fakt! Miejmy nadzieję, że w tym sezonie będzie lepiej i taki doping jaki był w tamtym spotkaniu będzie standardem na każdym spotkaniu.

W międzynarodowym turnieju City Volley Cup 2017 rozgrywanym w ostatni weekend siatkarze Legii pokonali 3:0 (25:20, 25:23, 25:22) … zawodników Lesanu Halinów. W tym spotkaniu Legia była zdecydowanie lepszym zespołem, a zwycięstwo praktycznie nie było zagrożone od początku spotkania. Trzymamy kciuki, aby taki sam przebieg i takim samym wynikiem zakończył się sobotni pojedynek!

 

1dzieńcvc2017 (1)

 

Krótko podsumowując, nowy trener i zawodnicy, cel: AWANS!!! Nowa hala = kibice ?! Czas powiedzieć „sprawdzam”!! Czy rzeczywiście lokalizacja poprzedniej hali miała wpływ na frekwencję na trybunach? Przekonamy się już na najbliższym spotkaniu!

Sobota, 30 września, godz. 17.00, ul. Niegocińska 2, Legia Warszawa – Lesan Halinów!!

 

Autor: BryMar; Fot. Magdalena Jacko, Anna Okolus