Niegocińska 2 nowym domem siatkarzy Legii

środa, 20 Wrzesień, 2017

Siatkarze warszawskiej Legii, w nadchodzącym sezonie, swoje domowe spotkania rozgrywać będą na nowej hali sportowej przy ulicy Niegocińskiej 2, która mieści się przy Szkole Podstawowej nr 271 na Mokotowie.

 

 

W sezonie 2016/2017 legioniści swoje spotkania rozgrywali w hali przy ulicy Naddnieprzańskiej 2/4. Spotkania te nie cieszyły się zbyt dużą popularnością wśród kibiców, a jako główne powody wymieniano lokalizację i układ trybun. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kibiców, Zarząd Sekcji Siatkówki Legii Warszawa postanowił zmienić miejsce rozgrywania spotkań domowych. Po przeciągających się w czasie sprawach formalno-administracyjnych, miło jest nam ogłosić, że nowym „domem” siatkarzy Legii będzie Hala Sportowa przy ul. Niegocińskiej 2 w Szkole Podstawowej 271 na Mokotowie, która po blisko 15 latach została w końcu ukończona i oddana do użytku. Można tam uprawiać wiele różnych dyscyplin sportowych, takich jak koszykówka, siatkówka czy piłka nożna. Obiekt, poza zdecydowanie lepszą lokalizacją z łatwiejszym dostępem transportem miejskim, może pomieścić ok. 370 widzów. A trybuny, w odróżnieniu od poprzedniej hali przy ul. Naddnieprzańskiej, ulokowane są wzdłuż boiska, a nie na jego końcu.

 

hala-5

Do hali można dojechać autobusami linii 189, 317, 401, 402, N01, N33 oraz Metrem (Służew) które oddalone jest od obiektu o ok. 1,3 kilometra.

 

hala

Nie pozostaje nam nic innego jak serdecznie zaprosić wszystkich kibiców siatkówki i Legii Warszawa na nasze pierwsze spotkanie domowe z Lesanem Halinów w I kolejce sezonu 2017/2018, które zostanie rozegrane na nowej hali sportowej 30 września 2017 roku. Cel siatkarzy na ten sezon ? AWANS do I ligi! Przyjdźcie i wspólnie wywalczmy ten awans na boisku i trybunach!

 

 

Autor: Dariusz Oleś; Fot. Anna Okolus; Vid. Grzegorz Samoraj