Maciej Stępień zawodnikiem Legii Warszawa

czwartek, 10 Sierpień, 2017

Kolejnym nowym zawodnikiem w barwach Legii Warszawa w sezonie 2017/2018 będzie Maciej Stępień. 23-letni rozgrywający z przeszłością w PlusLidze przenosi się do Wojskowych z zespołu KS Metro Warszawa. Maćku, witam i życzymy sukcesów.

Maciej Stępień jest wychowankiem warszawskiego KS Metro, w którym trenował od 13 roku życia. Razem z zespołem wywalczył m.in.  trzecie miejsce Mistrzostw Polski Juniorów 2013 w Leżajsku, a sam został mianowany tytułem najlepszego rozgrywającego turnieju. M.in. dzięki bardzo dobrej postawie na turnieju finałowym został dostrzeżony przez przedstawicieli AZS Politechniki Warszawskiej, występującej w najwyższej klasie rozgrywkowej PlusLidze.

maciejstępień (1)

Stępień trafił do pierwszego zespołu Inżynierów prowadzonej przez Jakuba Bednaruka i zadebiutował w PlusLidze. W sezonie 2013/2014 był zmiennikiem reprezentanta Słowacji – Juraja Zaťko. Po zakończeniu sezonu zdecydował się poświęcić studiom medycznym i zrezygnował z gry w barwach Politechniki. Wrócił do II-ligowego KS Metro Warszawa, w którym występował do końca poprzednich rozgrywek, będąc głównym rozgrywającym zespołu prowadzonego przez również nowego zawodnika Legii Mateusza Majcherka.

maciejstępień (4)

– Legia na razie jest dla mnie bardzo dobrym klubem, z którym wiąże duże nadzieje – mówi nowy rozgrywający Legii, Maciej Stępień. – Stres i emocje na pewno przyjdą razem z pierwszym gwizdkiem ale nie obawiam się tego, wiem że pomagają one w osiąganiu sukcesów. Co do kibiców – faktycznie Legia słynie z bardzo dobrych relacji z kibicami, mam nadzieję że pomogą nam oni w tym sezonie.

Maćku, witamy i życzymy sukcesów!

Autor: BryMar; Fot. Magdalena Jacko; Vid. Grzegorz Samoraj