Mateusz Majcherek w Legii Warszawa

środa, 9 Sierpień, 2017

Mateusz Majcherek został drugim wzmocnieniem Legii Warszawa przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018. 26-letni przyjmujący, który ostatnio występował w zespole KS Metro Warszawa, wzmocni rywalizację na tej pozycji.

Mateusz Majcherek jest wychowankiem KS Metro Warszawa. Swoją przygodę z rozgrywkami seniorów rozpoczął w drugoligowym zespole KPS-u Siedlce, następnie przez rok grał w pierwszoligowym Jokerze Piła. Kolejnym przystankiem w karierze był zespół Avii Świdnik z którym wywalczył awans na zaplecze PlusLigi. Wystawiany na pozycji libero zrezygnował z gry w Świdniku. Wrócił do macierzystego klubu KS Metro, które wówczas nawiązało współpracę z AZS-em Politechniką Warszawską w kontekście rozgrywek Młodej Ligi. W sezonie 2013/2014 miał okazję pograć w tych rozgrywkach. W trakcie ostatnich 3 sezonów pełnił funkcję grającego trenera KS Metro. Przed rozpoczęciem rozgrywek 2017/2018 postanowił podjąć nowe wyzwanie i przeniósł do Legii Warszawa, której głównym celem na ten sezon jest awans do 1 ligi.

mateuszmajcherek (1)

– Na pewno bardzo miło będzie występować z eLką na koszulce. Pamiętam pierwszą reaktywację siatkarskiej Legii parę lat temu. Wielu z nas mówiło, że fajnie byłoby zagrać w barwach Legii i to w swoim mieście! – powiedział Mateusz Majcherek, nowy przyjmujący Legii Warszawa. Mateusz, witamy i życzymy sukcesów!

mateuszmajcherek (3)

Autor: BryMar, Fot. Magdalena Jacko, Vid. Grzegorz Samoraj