Patryk Bujniak siatkarzem Legii Warszawa

wtorek, 25 Lipiec, 2017

Patryk Bujniak został nowym siatkarzem Legii Warszawa. 23-letni libero wraca do Legii po roku występów w zespole BAS-u Białystok. Bujniak został pierwszym wzmocnieniem drużyny przed sezonem 2017/2018. Patryk, witamy w drużynie!

Patryk Bujniak urodził się w Warszawie 28 listopada 1994 roku i występuje na pozycji libero. Przygodę z siatkówką rozpoczął w klubie MOS Wola Warszawa, w którym występował do sezonu 2015/2016 gdy trafił do Legii Warszawa. Po roku udanych występów przeszedł do wyżej notowanego BAS-u Białystok, gdzie szybko wywalczył pozycję pierwszego libero. Przed rozpoczęciem tego sezonu dostał propozycję powrotu na „stare śmieci”, z której z chęcią skorzystał.

patrykbujniak (1)

Będąc zadeklarowanym kibicem Legii Warszawa przyznaje, że nie mógł nie skorzystać z propozycji Legii. – Warszawa jest większym miastem i ma więcej do zaoferowania. Tutaj jest mój dom i czuje się tutaj zdecydowanie lepiej i swobodniej. Granie w Legii daje większe możliwości pozostania na dłużej i zrobienia awansu do 1 ligi – mówi Patryk Bujniak, nowy(stary) zawodnik „Wojskowych”. Zapytany o występy w barwach Legii – Rozpiera mnie duma, ale to taka jaką ciężko sobie wyobrazić. Po raz kolejny będę mógł zagrać mecz przy pełnych trybunach dopingujących kibiców. Coś wspaniałego!

patrykbujniak (2)

Nowemu zawodnikowi w barwach Wojskowych życzymy powodzenia!

Autor: BryMar; Fot. Magdalena Jacko; Vid. Grzegorz Samoraj