Spotkania z MOS-em i AZS UWM-em najlepszymi spotkaniami sezonu

czwartek, 22 Czerwiec, 2017

Legia Warszawa w sezonie 2016/2017 rozegrała 22 spotkania w rundzie zasadniczej oraz 4 spotkania w fazie play-off. Wiele z tych spotkań było zacięte, łatwe, wygrane lub przegrane. Osoby związane z Sekcją Siatkówki oraz zawodników poprosiliśmy o wytypowanie meczu sezonu, oraz najgorszego, najbardziej zaskakującego, najtrudniejszego, najłatwiejszego spotkania oraz przeciwnika sezonu. Dzisiaj przedstawimy wybór meczu sezonu.

legiavsmos (9)                                                                                       LEGIA – MOS Wola Warszawa 2:3 w II rundzie fazy play-off

W tej kategorii na podium znalazło się aż 6 spotkań. Pomimo to 14% głosujących miało duży problem ze wskazaniem tego jednego spotkania. Na ostatnim miejscu podium znalazły się 3 mecze, które uzyskały po 6% głosów. Pierwszym jest domowe spotkanie z Lesanem Halinów wygrane 3:0, który odbył się we własnej hali przy ciągłym dopingu Sekcyjnych Fanatyków. Spotkanie to można nazwać najlepszym meczem sezonu od strony kibicowskiej. Kolejnym spotkaniem, które otrzymało 6% głosów był pojedynek z zespołem Huraganu Wołomin rozgrywany na wyjeździe. Po bardzo zaciętej walce wygrali legioniści 2:3. Warto, wspomnieć, że w poprzednim sezonie zespół Huraganu wyjątkowo nie „leżał” stołecznym siatkarzom. Ostatnim spotkaniem z 6% głosów był rewanżowy pojedynek z zespołem AZS UWM II Olsztyn w I rundzie fazy play-off wygrany 1:3, który po bardzo skutecznej grze przypieczętował awans Legii Warszawa do kolejnej rundy. Co ciekawe, była to pierwsza porażka Olsztynian w tym sezonie we własnej hali! Na drugim miejscu podium z 14% głosów znalazł się wyjazdowy pojedynek z Energą Ostrołęka. Pomimo, że spotkanie wygrali gospodarze 3:2, „Wojskowi” zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i uwierzyli, że mogą nawiązać równorzędną walkę z najsilniejszymi drużynami grupy.

Mecz sezonu

Ciężko było wytypować jeden najlepszy mecz w sezonie i na pierwszym miejscu mamy 2 spotkania, które zebrały po 27% głosów. Chronologicznie, pierwszym jest spotkanie w I rundzie fazy play-off z AZS UWM II Olsztyn rozgrywane w Warszawie. Po bardzo dobrym widowisku, to ostatecznie legioniści wygrali 3:1 z wyżej notowanym rywalem. Drugim spotkaniem, które zajęło pierwsze miejsce w tej kategorii był pierwszy pojedynek w II rundzie fazy play-off z zespołem MOS Wola Warszawa. Legioniści w jednym z najlepszych swoich występów w tym sezonie ponieśli niestety porażkę 2:3. Spotkanie rozgrywane w hali przy Naddnieprzańskiej dostarczyło wiele emocji zgromadzonym licznie kibicom. Poziomu gry i dramaturgii spotkania nie powstydziłyby się zespoły występujące w PlusLidze.

legia-olsztyn (59)                                                                                          LEGIA – AZS UWM II Olsztyn 3:1 w I rundzie play-off

Już wkrótce przedstawimy, które ze spotkań zostało wytypowane jako najsłabsze w wykonaniu zawodników Legii.

Autor: BryMar