Aktualności 2016/2017

czwartek, 22 Czerwiec, 2017

2015/2016 Aktualności

reklama na koszulkach mała zostań wolontariuszem 1procent strona

2015/2016 Aktualności

1 | 2 | 3

Spotkania z MOS-em i AZS UWM-em najlepszymi spotkaniami sezonu

Legia Warszawa w sezonie 2016/2017 rozegrała 22 spotkania w rundzie zasadniczej oraz 4 spotkania w fazie play-off. Wiele z tych spotkań było zacięte, łatwe, wygrane lub przegrane. Osoby związane z Sekcją Siatkówki oraz zawodników poprosiliśmy o wytypowanie meczu sezonu, oraz najgorszego, najbardziej zaskakującego, najtrudniejszego, najłatwiejszego spotkania oraz przeciwnika sezonu. Dzisiaj przedstawimy wybór meczu sezonu.

Miasto Stołeczne Warszawa

Podsumowanie statystyczne rundy zasadniczej

Szukając odpowiedzi na pytanie czy był to dobry sezon czy nie, należy spojrzeć na to dwojako – od strony realizacji celu oraz od strony statystycznej. Cel, jakim był awans do 1 ligi, nie udało się zrealizować. Ale czy był to całkowicie nieudany sezon ? Czy zdobyte doświadczenie w dwóch poprzednich sezonach po reaktywacji sekcji przyniosło jakiś efekt ?

Zawodnicy o zakończonym sezonie

Poprosiliśmy zawodników występujących w Legii Warszawa o podsumowanie zakończonego sezonu 2016/2017. Zobaczcie co powiedzieli i jak ocenili ten rok. Oczywiście kolejność alfabetyczna.

Uroczyste zakończenie sezonu Akademii

W niedzielę w restauracji „Volley Bajka” na warszawskim Ursynowie odbyła się minigala, podczas której podsumowano działalność Akademii Siatkówki Legii Warszawa oraz opowiedziano o planach sekcji na najbliższe miesiące. W budynku Areny Ursynów obecni byli m.in.: prezes „Wojskowych” Karolina Szewczyk, wiceprezes Michał Trybusz, zawodnicy Mariusz Godlewski i Daniel Rosa oraz trener młodych siatkarzy Robert Wójtowicz.

Podsumowań nadszedł czas

Przerwa między sezonami to zawsze czas analiz i podsumowań, wyciągania wniosków, zmian, a następnie planów na kolejny sezon. Kibice sportów zespołowych w tym okresie emocjonują się zmianami w klubach. Kto zostanie, a kto odejdzie? Czy trener zostanie na kolejny sezon, czy nie ? I tak samo jest w siatkówce!

Edward Skorek kończy dzisiaj 74 lata!

W dniu dzisiejszym swoje 74 urodziny obchodzi legenda polskiej i legijnej siatkówki Edward Skorek. Kapitanowi mistrzów olimpijskich z Montrealu i mistrzów świata z Meksyku składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, radości, realizacji swoich planów i marzeń oraz samych pogodnych dni życzy zarząd Sekcji Siatkówki Legii Warszawa oraz wszyscy jej zawodnicy i osoby związane z siatkarską Legią! 100 (L)at!!!

Zwiększona liczba miejsc na obóz letni w Puławach

Akademia Siatkówki Legia Warszawa, jak co roku, organizuje letni obóz sportowo rekreacyjny, dla swoich podopiecznych oraz dzieci, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z siatkówką. W związku z dużą liczbą chętnych, postanowiliśmy zwiększyć liczbę miejsc na obóz w Puławach!!! Zapisy przyjmujemy do końca czerwca!

Urodziny Mariusza Godlewskiego

9 czerwca swoje 29. urodziny obchodzi kapitan siatkarskiej Legii Warszawa oraz najdłużej reprezentujący nasz klub zawodnik – Mariusz Godlewski. 100 (L)at!

Akademia Legii szósta w Mistrzostwach Mazowsza!

W ostatnią sobotę odbyły się finały Mistrzostw Mazowsza Kinder+ Sport. W turnieju finałowym wystąpiło 12 drużyn z 71 drużyn startujących z całego Mazowsza. Dzięki bardzo dobrej grze w turniejach eliminacyjnych, do ścisłej 12 awansowała z 6 miejsca legijna „Dwójka” trenująca na co dzień w piaseczyńskich szkółkach Akademii Siatkówki Legii Warszawa.

Karolina Szewczyk: Pora na nasz awans!

Prezes Sekcji Siatkówki Legii Warszawa – Karolina Szewczyk po zakończeniu sezonu 2016/2017 udzieliła nam długiego wywiadu. Podsumowała właśnie zakończone rozgrywki seniorów, oceniła jaki progres wykonała Akademia Siatkówki, oraz opowiedziała o dalszych kierunkach rozwoju sekcji i nakreśliła cele na najbliższy sezon. Zapraszamy!!!

Urodziny Daniela Rosy

2 czerwca swoje 22. urodziny obchodzi środkowy Sekcji Siatkówki Legii Warszawa Daniel Rosa. 100 (L)at!

Robert Wójtowicz Koordynatorem Akademii Siatkówki Legii Warszawa

Robert Wójtowicz, trener w szkółkach Akademii Siatkówki Legii Warszawa w Piasecznie, został koordynatorem Akademii Siatkówki Legii Warszawa. Będzie odpowiedzialny za kompleksowy rozwój Akademii.

Turniej Akademii Siatkówki Legii Warszawa 2017

W sobotę i niedzielę, 20-21 maja, w hali przy ul. Naddnieprzańskiej 2/4 odbył się Turniej Akademii Siatkówki Legii Warszawa. Dzieci rywalizowały w dwójkach oraz w singlach w minisiatkówce oraz rzucance na czas po 15-20 minut. Poza podopiecznymi Akademii, w rozgrywkach wzięły udział dzieci trenujące w UKS Bemowskiej Szkole Sportu „IRZYK” oraz w UKS 307 Warszawa Mokotów.

Trenuj w czerwcu pod okiem najlepszej siatkarki Europy

Akademia Siatkówki Legia Warszawa przygotowała nie lada atrakcję na czerwiec dla swoich podopiecznych i nie tylko. Otóż, przez miesiąc treningi poprowadzi najlepsza siatkarka Europy z 2005 roku oraz dwukrotna mistrzyni Europy z 2003 i 2005 roku – Dorota Świeniewicz.

Cała Legia Zawsze Razem

W środę, 17 maja, adepci siatkówki na co dzień trenujący w Akademii Siatkówki Legia Warszawa w Piasecznie wspierali piłkarzy Legii Warszawa w trakcie arcyważnego pojedynku z Lechem Poznań w ramach 34 kolejki Lotto Ekstraklasy.

Akademia Siatkówki Legia Warszawa – nowa lokalizacja na Ochocie

Zapraszamy na zajęcia Akademii Siatkówki Legia Warszawa do nowego ośrodka treningowego na Ochocie! Zajęcia odbywać się będą pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów.

Letni obóz siatkarski Legii z najlepszą siatkarką Europy – ruszyły zapisy!

Profesjonalny trening siatkarski w znakomitej lokalizacji pod okiem – najlepszej siatkarki Europy 2005 oraz dwukrotnej mistrzyni Europy z 2003 i 2005 roku – Doroty Świeniewicz. Wiele dodatkowych atrakcji czeka na Państwa dzieci podczas letniego obozu siatkarskiego w Puławach.

Legionistki były o włos od awansu do mistrzostw Mazowsza

W ostatnią sobotę w Międzyborowie odbył się II turniej eliminacyjny dziewcząt Kinder+ Sport do mistrzostw Mazowsza. Startującym legionistkom, po bardzo dobrej grze, niewiele zabrakło do awansu do turnieju finałowego.

Legioniści z Akademii Siatkówki Legii Warszawa awansowali do finału Kinder+ Sport!

Legijna „Dwójka” trenująca na co dzień w piaseczyńskich szkółkach Akademii Siatkówki Legii Warszawa awansowała do finału Mistrzostw Mazowsza, które są jednocześnie eliminacjami Mistrzostw Polski.

Legia Warszawa z największą liczbą medali w historii mistrzostw Polski

Siatkarski sezon 2016/2017 w Polsce dobiega końca. Poznaliśmy już mistrza Polski męskiej ekstraklasy, którym został zespół ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonując w finale PGE Skrę Bełchatów. Do rozstrzygnięcia pozostały już tylko baraże o miejsca w poszczególnych klasach rozgrywkowych. Niedawno rozegrany finał mistrzostw Polski miał bardzo duże znaczenie dla zespołu warszawskiej Legii!

1 | 2 | 3

SEZONY:

2020/2021 2019/2020 2018/2019 2017/2018  2016/2017  2015/2016

wróć