Podsumowań nadszedł czas

środa, 14 Czerwiec, 2017

Przerwa między sezonami to zawsze czas analiz i podsumowań, wyciągania wniosków, zmian, a następnie planów na kolejny sezon. Kibice sportów zespołowych w tym okresie emocjonują się zmianami w klubach. Kto zostanie, a kto odejdzie? Czy trener zostanie na kolejny sezon, czy nie ? I tak samo jest w siatkówce!

Legia - Lesan 96

Przypomnijmy, siatkarscy legioniści zakończyli sezon 2016/2017 na 4 miejscu w 2 Grupie w II Lidze, notując progres względem lat poprzednich. Z fazy play-off odpadli w 2 rundzie przegrywając dwukrotnie z liderem po rundzie zasadniczej – MOS Wola Warszawa. Jaki był to sezon ? O to zapytaliśmy ludzi związanych z legijną sekcją siatkówki oraz samych zawodników. Wszystkim zadaliśmy te same pytania, a odpowiedzi opublikujemy w kilku następnych częściach podsumowania. Przedstawimy w nich najlepszego siatkarza tego sezonu i jego odkrycie. Powiemy, który mecz był najtrudniejszy, najlepszy, najgorszy czy najłatwiejszy, a także wskażemy plusy i minusy właśnie zakończonych rozgrywek.

Nadszedł także czas analiz, przemyśleń oraz zmian. W zespole na pewno zajdą zmiany personalne. Trzon zespołu powinien pozostać bez zmian, ale to będzie pewne dopiero gdy zawodnicy podpiszą umowy na nowy sezon. Kadra wymaga wzmocnień, aby kontuzje czy niespodziewane odejścia zawodników nie stanowiły problemu ze skompletowaniem kadry na kolejny mecz. Już niedługo postaramy się poinformować, którzy zawodnicy na pewno zostają, a z którymi niestety się pożegnamy.

Zmiany obejmą nie tylko zespół seniorów występujący w rozgrywkach II ligi, ale także Akademię Siatkówki Legii Warszawa. O pierwszej i chyba jednej z najważniejszych zmian już informowaliśmy, otóż Robert Wójtowicz został koordynatorem Akademii. Trenerowi piaseczyńskich szkółek, który wraz z sekcją jest od początku po jej reaktywacji, powierzono obowiązki koordynatora. Co będzie należało do jego obowiązków oraz jakie cele zostały przed nim postawione znajdą Państwo na naszej stronie. W najbliższym czasie zamieścimy również rozmowę z nowo wybranym „szefem” Akademii.

Turniej 20

Nie chcąc zdradzać już na wstępie wszystkich naszych planów, zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz portali społecznościowych. Pomimo braku rozgrywek, ten okres zapowiada się bardzo gorąco i to nie ze względu na słoneczne lato!

zostań wolontariuszem(1)

Przypominamy, że cały czas trwa nabór na wolontariuszy na nowy sezon. Spełnij swoje marzenia bycia częścią Wielkiej Legijnej Rodziny, to jest naprawdę realne i proste! Wszystkich chętnych, którzy kochają Legię lub/i siatkówkę zapraszamy do kontaktu z nami. Odważ się i napisz do nas!

Autor: BryMar