Akademia Legii szósta w Mistrzostwach Mazowsza!

wtorek, 6 Czerwiec, 2017

W ostatnią sobotę odbyły się finały Mistrzostw Mazowsza Kinder+ Sport. W turnieju finałowym wystąpiło 12 drużyn z 71 drużyn startujących z całego Mazowsza. Dzięki bardzo dobrej grze w turniejach eliminacyjnych, do ścisłej 12 awansowała z 6 miejsca legijna „Dwójka” trenująca na co dzień w piaseczyńskich szkółkach Akademii Siatkówki Legii Warszawa.

Chłopcy w składzie Janek Wasiak, Kuba Gołąbek i Antek Zieliński zagrali kolejne bardzo dobre zawody, pomimo że pierwszy z nich wystąpił od razu po wyleczeniu kontuzji (złamanie) ręki, bez żadnych treningów. Legioniści ostatecznie uplasowali się na 6 pozycji, rywalizując jak równy z równym z zawodnikami z „dużych” szkółek zajmujących się szkoleniem w piłce siatkowej nieprzerwanie od wielu lat.

20170603_093056

W pierwszym etapie turnieju, dwójki zostały podzielone na 4 grupy po 3 drużyny, z których do ścisłej ósemki awansowały po 2 drużyny. Legioniści przegrali z MOS Wola I 0:2 (9:15, 5:15) oraz pokonali Wołomin I 2:0 (16:14, 15:8), co wystarczyło do awansu. W kolejnej fazie zespoły zostały podzielone na 2 grupy po 4 drużyny. „Wojskowi” pokonali zespół Saska I 2:0 (16:14, 16:14) oraz ulegli po 0:2 Metro I (8:15, 4:15) i Plas I (8:15, 13:15). Zdobyte 4 punkty zakwalifikowały chłopców do walki z zespołem MOS Wola I o 5 miejsce na Mazowszu. Po bardzo zaciętym występie, legioniści ulegli 1:2 (8:15, 15:10, 6:11).

Chłopcy zagrali bardzo dobre mecze i niewiele brakowało żeby zająć 3 miejsce na Mazowszu – mówi Robert Wójtowicz, koordynator Akademii Siatkówki Legii Warszawa oraz trener w piaseczyńskich szkółkach akademii. – Ostatecznie zajęliśmy 6 miejsce na 71 startujących drużyn. Myślę, że jak na nasz drugi start w Kinder+ Sport to zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Niech świadczy o tym fakt, że zaskoczyliśmy swoją postawą wiele „starszych” akademii i wielu trenerów gratulowało nam tak udanego występu.

Wszystkim legionistom i legionistkom startującym w zawodach należą się duże brawa i gratulację za godną i waleczną postawę!! Dziękujemy!! Zaprezentowane umiejętności siatkarskie poparte kolejnymi treningami w legijnych szkółkach dają optymistyczne rokowania na przyszłoroczny turniej Kinder+ Sport. Akademia Siatkówki Legii Warszawa zaprezentowała się bardzo dobrze w tej edycji turnieju, czego pierwsze efekty już są widoczne – wzrost zainteresowania treningami i nowymi lokalizacjami legijnych szkółek. Dla wszystkich, którzy jeszcze nie zapisali się na organizowany przez siatkarską Legię obóz siatkarski w Puławach z najlepszą siatkarką Europy z 2005 roku – Dorotą Świeniewicz, przypominamy, że zapisy trwają do końca czerwca, a miejsc ubywa. Nie czekajcie, zapiszcie się już dziś!

Autor: BryMar, Robert Wójtowicz