Robert Wójtowicz Koordynatorem Akademii Siatkówki Legii Warszawa

niedziela, 28 Maj, 2017

Robert Wójtowicz, trener w szkółkach Akademii Siatkówki Legii Warszawa w Piasecznie, został koordynatorem Akademii Siatkówki Legii Warszawa. Będzie odpowiedzialny za kompleksowy rozwój Akademii.

Akademia

Robert Wójtowicz jest byłym zawodnikiem lubelskich klubów siatkarskich, między innymi MKS Lublin, Avia Świdnik czy AZS Lublin oraz byłym członkiem reprezentacji Polski juniorów. Sportową karierę zakończył w 1998 roku z powodu kontuzji i na kilka lat zrobił sobie przerwę od siatkówki. W 2014 roku po reaktywacji Sekcji Siatkówki Legii Warszawa został trenerem dzieci i młodzieży w Akademii Siatkówki Legia Warszawa. Prowadzi zajęcia w 3 legijnych szkółkach w Piasecznie. Wraz ze swoimi podopiecznymi startuje w szeregu turniejów, na których osiąga coraz lepsze wyniki, co odzwierciedla ilość zdobytych medali oraz trofeów. Jest głównym organizatorem letnich i zimowych obozów sportowych Akademii. Czynnie uczestniczy także w życiu sekcji siatkówki seniorów, której drużyna męska wstępuje w II lidze. W 2016 roku został wybrany do Rady Trenerów Mazowiecko Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej (MWZPS).

Jest synem legendarnego polskiego siatkarza, złotego medalisty olimpijskiego i mistrza świata, członka amerykańskiej galerii siatkarskich sław Volleyball Hall of Fame – Tomasza Wójtowicza, który wspiera go swoją radą i doświadczeniem.

– Robert to bardzo aktywna osoba. Ma wiele pomysłów i co ważne potrafi zarazić do nich innych. Pracuje z najmłodszymi od długiego czasu i widzimy jak prężnie rozwija się prowadzona przez niego szkółka. Dlatego też zdecydowaliśmy się powierzyć mu funkcję Koordynatora Akademii Siatkówki. Jesteśmy przekonani, że poradzi sobie w nowej roli i że Akademię czeka dalszy, dynamiczny rozwój – mówi Michał Trybusz, Wiceprezes Zarządu Sekcji Siatkówki. – Głównym celem jest dalszy rozwój Akademii poprzez otwieranie szkółek w kolejnych dzielnicach. Chcemy też poprawić komunikację w ramach Akademii, tak aby w jeszcze większym stopniu angażować najmłodszych i ich rodziców w nasze aktywności. To są właśnie zadania jakie czekają nowego Koordynatora Akademii.

Autor: BryMar