Turniej Akademii Siatkówki Legii Warszawa 2017

piątek, 26 Maj, 2017

W sobotę i niedzielę, 20-21 maja, w hali przy ul. Naddnieprzańskiej 2/4 odbył się Turniej Akademii Siatkówki Legii Warszawa. Dzieci rywalizowały w dwójkach oraz w singlach w minisiatkówce oraz rzucance na czas po 15-20 minut. Poza podopiecznymi Akademii, w rozgrywkach wzięły udział dzieci trenujące w UKS Bemowskiej Szkole Sportu „IRZYK” oraz w UKS 307 Warszawa Mokotów.

Turniej 06

W sobotę rywalizowali chłopcy, natomiast w niedzielę dziewczynki. Turniej rozpoczął się od zawodów singli najmłodszych w rzucance. Mini turniej wygrał przedstawiciel gości – UKS 307, srebro i brąz zdobyli zawodnicy Legii – Patryk Rubnikowicz i  Michał Pawłowski, kolejno.

Tuż po rozgrywkach najmłodszych zaczęła się rywalizacja chłopców w dwójkach, podzielona na dwie grupy: młodszych (2005-2006) i starszych (2003-2004). W grupie młodszych wystartowało 5 dwójek – 2 z UKS 307 i 3 z Legii. Złoto zdobył dwójka z Legii w składzie Kuba Gołąbek i Antek Zieliński, natomiast srebro i brąz przypadło dwójkom gości UKS307 I i UKS307 II. Dalsze miejsca po zaciętej rywalizacji zajęli legioniści z akademii: 4 – Mateusz Sadowski i Piotr Plewa oraz 5 – Tomek Warych i Ziółkowski.

W grupie starszych złoto zdobyli Patryk Urbaniak i Aleks Nowicki z Akademii Legii, a srebro przypadło w udziale również dwójce z Akademii – Piotr Farbaniec i Kuba Antas. Brąz wywalczyła dwójka gości z UKS 307. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci Akademii Legii: 4 – Kuba Kaźmierczak i Kacper Gołębiewski, 5 – Patryk Mystkowski i Filip Maniewski oraz 6 – Zachwatowicz i Zając.

Niedzielne zawody rozpoczęły najmłodsze zawodniczki w konkurencji dwójek w rzucance. Złoto zdobyły zawodniczki UKS 307 I, które do końca rywalizowały z przedstawicielkami UKS Irzyk I. Brąz zdobyła druga drużyna z UKS Irzyk II. Kolejne miejsca zajęły drużyny: 4 – UKS 307 II, 5 – UKS 307 III oraz 6 – Legia w składzie Dorota Plewa i Gosia Nowicka.

Turniej 41

W konkurencji minisiatkówki dwójek, zawodniczki zostały podzielone na dwie grupy po 4 zespoły. W grupie pierwszej złoto zdobyły zawodniczki trenujące w Akademii Legii – Kinga Kania i Klara Wójtowicz, srebro reprezentantki UKS 307, a brąz zawodniczki UKS Irzyk. Tuż za podium znalazły się zawodniczki Legii – Zuzia Rafałko i Ola Kowalczyk.

W grupie drugiej, złoto zdobyły również przedstawicielki Akademii Legii – Amelia Wojtyś i Wika Puto. Srebro wywalczyły legionistki Ula Antas i Zuzia Łukanowska, natomiast miejsca 3 i 4 przypadły w udziale reprezentantkom UKS 307 I i II, kolejno.

Turniej dostarczył zawodnikom i zawodniczkom, jak i zgromadzonym kibicom wiele radości. Szczególne podziękowania i wielkie brawa należą się bohaterom tego turnieju, czyli młodym siatkarzom i siatkarkom oraz ich trenerom.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z turnieju!

Autor: BryMar, Robert Wójtowicz