Legioniści z Akademii Siatkówki Legii Warszawa awansowali do finału Kinder+ Sport!

piątek, 5 Maj, 2017

Legijna „Dwójka” trenująca na co dzień w piaseczyńskich szkółkach Akademii Siatkówki Legii Warszawa awansowała do finału Mistrzostw Mazowsza, które są jednocześnie eliminacjami Mistrzostw Polski.

20170422_105806 (1)

Legioniści startujący w turniejach eliminacyjnych Kinder+ Sport wypadli bardzo dobrze i walczyli jak równy z równym z dużo większymi klubami (akademiami). Wcześniej wspominaliśmy już o najmłodszych biorących udział w turnieju legionistach, którzy pomimo 2 lat różnicy zaprezentowali duże zaangażowanie i ambicję. W następnych edycjach turnieju odegrają już dużo większą rolę.

Nasza pierwsza dwójka w składzie Janek Wasiak, Kuba Gołąbek i Antek Zieliński po turniejach eliminacyjnych zajęła bardzo dobre – 6 miejsce na 71 startujących drużyn. Miejsce to premiowane jest awansem do turnieju finałowego, w którym wystąpi 12 najlepszych drużyn z całego Mazowsza. Drugiej dwójce w składzie Piotrek Plewa, Mateusz Stybiński i Tomasz Warych, niestety zabrakło bardzo niewiele aby znaleźć się również w turnieju finałowym. Zajęli 15 miejsce walcząc dzielnie do samego końca.

Turniej finałowy Kinder+ Sport zostanie rozegrany w dniach 13-14 maja. Za naszą „dwójkę” trzymamy kciuki, a pozostałym naszym zawodnikom startującym w turniejach, gratulujemy i dziękujemy za postawę godną prawdziwych (L)egionistów!

Autor: Marcin Brykała, Robert Wójtowicz