Legia Warszawa z największą liczbą medali w historii mistrzostw Polski

środa, 26 Kwiecień, 2017

Siatkarski sezon 2016/2017 w Polsce dobiega końca. Poznaliśmy już mistrza Polski męskiej ekstraklasy, którym został zespół ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonując w finale PGE Skrę Bełchatów. Do rozstrzygnięcia pozostały już tylko baraże o miejsca w poszczególnych klasach rozgrywkowych. Niedawno rozegrany finał mistrzostw Polski miał bardzo duże znaczenie dla zespołu warszawskiej Legii!

Dlaczego wynik finału PlusLigi ma znaczenie dla drugoligowej drużyny? Otóż w przypadku zwycięstwa PGE Skry Bełchatów, zespół ten wyprzedziłby Legię (!!!) … w tabeli wszechczasów! „Wojskowi” w swojej blisko 70-letniej historii (w tym roku jubileusz założenia sekcji) zdobyli 8 mistrzostw Polski, do tego dorzucili 12 wicemistrzostw i 8 medali brązowych. Te 28 zdobytych medali daje Legii tytuł najbardziej utytułowanej drużyny siatkarskiej w Polsce w historii mistrzostw Polski. Drugi w tej kategorii jest zespół Indykpol AZS Olsztyn z 22 medalami mistrzostw Polski (5 złotych, 8 srebrnych i 9 brązowych). Natomiast trzeci w tej klasyfikacji jest legendarny AZS-AWF Warszawa, który łącznie ma na koncie 19 medali. Patrząc na tabelę wszechczasów, gdzie najważniejsza jest liczba zdobytych tytułów mistrza Polski, to zespół AZS-AWF jest zdecydowanym liderem z 14 tytułami, z których 10 zdobył z rzędu w latach 1952-1961. Druga jest Legia Warszawa, a trzecia PGE Skra Bełchatów, która tak jak stołeczna drużyna ma 8 tytułów mistrza Polski. Tegoroczny mistrz Polski – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdobył swój 7 tytuł i awansował na 4 miejsce w tej klasyfikacji. Poniżej prezentujemy aktualną tabelę wszechczasów mistrzostw Polski.