Kończymy sezon 2016/2017 na 4 miejscu

czwartek, 13 Kwiecień, 2017

Siatkarze Legii Warszawa zakończyli swój trzeci sezon w rozgrywkach II ligi na 4 miejscu. Niestety w roku obchodów 70-lecia założenia sekcji nie udało się wywalczyć upragnionego awansu do 1 ligi. Jednak względem poprzednich rozgrywek legioniści zanotowali progres.

Ostatnim meczem z MOS-em Wola, niestety przegranym 3:1, nasi siatkarze zakończyli długi i ciężki sezon 2016/2017. W trzecim sezonie, od reaktywacji Sekcji Siatkówki Legii Warszawa, legioniści zajęli ostatecznie w Grupie 2 miejsce tuż za podium. Względem poprzednich lat należy odnotować progres, który poczyniła drużyna. W pierwszym sezonie legioniści walczyli tylko o utrzymanie się na tym szczeblu rozgrywek, co im się udało zajmując 7 miejsce. W kolejnym niewiele zabrakło do wywalczenia awansu do play-off i walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Ostatecznie „Wojskowi” zajęli wówczas 5 miejsce. W kończącym się sezonie, na koniec rundy zasadniczej Legia zajęła także 5 miejsce, ale w tym roku premiowane do walki w play-off. W I rundzie siatkarze z Warszawy wyeliminowali po bardzo dobrych spotkaniach akademików z Olsztyna, wygrywając z nimi dwukrotnie 3:1. Byli pierwszym zespołem w sezonie, który pokonał olsztynian we własnej hali! Na kolejnym etapie rozgrywek legioniści zmierzyli się z liderem po rundzie zasadniczej – zespołem MOS Wola Warszawa. Po pierwszym bardzo emocjonującym i zaciętym horrorze siatkarze Legii ulegli we własnej hali 2:3. Pomimo porażki, wiara w awans do półfinałów play-off wśród kibiców była bardzo duża. Rozkręcająca się z meczu na mecz drużyna prezentowała się coraz lepiej. Niestety w spotkaniu rewanżowym legioniści nie zagrali tak dobrze jak w pierwszym meczu lub przeciwnik zagrał bardzo dobrze i to MOS wygrał to spotkanie 3:1, awansując dalej. Sekcja Siatkówki Legii Warszawa kończy zatem sezon na 4 miejscu w tabeli.

Czołg - Legia 01

Warto podkreślić, że zespół Legii Warszawa prowadzony przez trenera Pawła Rzepińskiego był dość młodą drużyną ze średnią wieku 23 lata, wzmocniona bardziej doświadczonymi zawodnikami jak Paweł Kaczorowski (30l.) czy Mariusz Godlewski (29l.). Młodzi siatkarze wciąż się uczą i zdobywają niezbędne doświadczenie, które na pewno w przyszłości zaprocentuje.

A jaki to był sezon kibicowsko ? Można podsumować krótko: „mogłoby być lepiej”! Warto także odnotować, że na spotkaniu kończącym rok 2016 z Lesanem Halinów na trybunach była dość liczna grupa warszawskich kibiców Sekcyjnych Fanatyków, którzy prowadzili zorganizowany doping w trakcie spotkania. Dwukrotnie, kiedy naszym siatkarzom nie szło i tracili zbyt dużo punktów, kibice zaintonowali „Nie poddawaj się, ukochana ma, nie poddawaj się, Legio Warszawa!!”. Wówczas w legionistów wstąpiły nowe siły, odrabiając kilkupunktowe straty do zespołu Lesanu i wygrywając te sety. To jest fakt! Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie lepiej i taki doping jaki był w ostatnim spotkaniu 2016 roku będzie standardem na każdym spotkaniu.

Legia - Lesan 35

Teraz przyszedł czas podsumowań, analiz i przemyśleń. Trzeba zastanowić się co było dobre w tym sezonie i co należy zmienić aby w przyszłym włączyć się jeszcze w większym stopniu do walki o awans do 1 ligi i ten awans wywalczyć. W przerwie między rozgrywkami na pewno nastąpią jakieś zmiany, aby siatkarska Legia dalej się rozwijała i mogła wrócić na należne jej miejsce. Pamiętaj, że także i Ty możesz nam pomóc i być częścią historii legijnej siatkówki – zostań wolontariuszem i pomóż nam w pisaniu nowych rozdziałów!!!

W przerwie letniej odbędzie się ponownie międzynarodowy turniej siatkówki III City Volley Cup 2017 organizowany przez Sekcję Siatkówki Legii Warszawa!!! Już teraz wszystkich zapraszamy!!! Więcej informacji już wkrótce. A tymczasem materiał filmowy z ostatniego turnieju w 2016 roku autorstwa Grzegorza Samoraj.

Autor: Marcin Brykała

Partnerzy

Miasto Stołeczne Warszawa logotaxpert logosportidea