Legioniści w kolejnym turnieju Kinder+ Sport 2017

niedziela, 2 Kwiecień, 2017

W zeszłą sobotę (25 marca) młodzi adepci siatkówki trenujący w Akademii Siatkówki Legii Warszawa wzięli udział w kolejnym turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Mazowsza, które są jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski. Wojskowi wystawili 4 drużyny: 3 zespoły w konkurencji dwójek i 1 w trójkach.

Kinder Sport 03

Galeria zdjęć z turnieju – tutaj.

Wojskowi I w składzie Jan Wasiak, Antek Zieliński oraz Kuba Gołąbek z 5 rozegranych meczy wygrali 4 i awansowali do Złotej Ligi. W klasyfikacji po dwóch turniejach, na 71 startujących drużyn zajmują 7 miejsce.

Wojskowi II w składzie Piotr Plewa, Tomasz Warych oraz Mateusz Stybiński wygrali 3 mecze z 5 i dalej grają o wejście do finałowej dwunastki. W klasyfikacji po dwóch turniejach zajmują 15 miejsce.

Nasza najmłodsza drużyna, a zarazem najmłodsza w całym turnieju – Wojskowi III (rocznik 2008) w składzie Michał Pawłowski i Patryk Rubnikowicz dzielnie walczyli we wszystkich meczach, pokazując serce i duże zaangażowanie, co bardzo optymistycznie rokuje na przyszłość.

W konkurencji trójek Akademia Siatkówki Legii Warszawa wystawiła tylko jedną drużynę – Wojskowi I w składzie Mateusz Sadowski, Filip Maniewski oraz Przemek Porczyński. Wygrali oni 2 z 3 meczy w grupie i dalej muszą walczyć o finałową dwunastkę.

Kibicujemy naszym młodym legionistom i trzymamy kciuki za kolejne wygrane w następnych turniejach! Cała Legia Zawsze Razem!

Autor: Marcin Brykała, Robert Wójtowicz

Partnerzy

Miasto Stołeczne Warszawa logotaxpert logosportidea