Wykonać kolejny krok do 1 ligi!

czwartek, 23 Marzec, 2017

W sobotę, 25 marca rozpoczynamy kolejny bój o awans do 1 ligi! W pierwszym spotkaniu II rundy fazy play-off, siatkarze Legii zagrają przeciwko drużynie MOS Wola Warszawa. Początek starcia o godzinie 17:00 w hali przy ulicy Naddnieprzańskiej 2/4.

05_fb

„Wojskowi” rundę zasadniczą sezonu 2016/2017 zakończyli na 5 miejscu, dzięki czemu awansowali do fazy play-off. W walce o awans do 1 ligi w I rundzie zmierzyli się z zespołem AZS UWM II Olsztyn. W obu spotkaniach górą byli legioniści, którzy dwukrotnie wygrali 3:1 z zespołem wyżej notowanym po rundzie zasadniczej. Co ciekawe, zwycięstwo siatkarzy Legii odniesione w Olsztynie, było dla gospodarzy dopiero pierwszą porażką na własnym parkiecie w tym … sezonie! W obu spotkaniach z akademikami stołeczni zawodnicy wystąpili bez trenera Pawła Rzepińskiego, którego w obowiązkach zastępował Paweł Kaczorowski. Legioniści rozegrali dwa bardzo dobre spotkania. Po pierwszym wygranym meczu we własnej hali 3:1, Legia do awansu potrzebowała zdobyć tylko dwa sety w rewanżu, pomimo to „Wojskowi” nie kalkulowali i zagrali o całą pulę. Bardzo dobrze w obu spotkaniach prezentowali się skuteczni w ataku Paweł Sęk, Paweł Kaczorowski, Mariusz Godlewski, na środka Tomasz Belczyk, dobre piłki rozrzucał Kamil Szewczyk, a Mateusz Słowiński notował skuteczne obrony.

Najbliższy rywal legionistów, zespół MOS-u Wola Warszawa, rundę zasadniczą sezonu 2016/2017 zakończył na fotelu lidera Grupy 2. Ze zdobytymi 52 punktami wyprzedził o 2 punkty drugą w tabeli Energę Ostrołęka. Zawodnicy lidera17-krotnie zwyciężali i tylko 5 razy musieli uznać wyższość rywali. W I rundzie fazy play-off dwukrotnie pokonali zespół Lesanu Halinów 3:0 oraz 3:1 i to oni staną na drodze legionistów do 1 ligi. Gospodarzem pierwszego meczu jest zespół, który po rundzie zasadniczej zajął niższe miejsce w tabeli, czyli Legia. W II rundzie play-off awans do półfinału uzyska drużyna, która wygra dwa mecze. W przypadku remisu po dwóch spotkaniach, o wyłonieniu zwycięzcy tej rywalizacji zadecyduje trzeci mecz.

W tym sezonie stołeczni zawodnicy obu drużyn potykali się ze sobą dwukrotnie. W pierwszym spotkaniu na inaugurację sezonu 2016/2017 siatkarze MOS-u pokonali u siebie legionistów 3:1 (24:26, 25:21, 29:27, 25:15). W drugim meczu, rozgrywanym w hali przy Naddnieprzańskiej 2/4 w ramach 12 kolejki, siatkarze Legii zrewanżowali się za porażkę i wygrali 3:1 (25:21, 17:25, 25:20, 25:22). Oba spotkania można podsumować stwierdzając – „gospodarze górą”. Pozostaje nam trzymać kciuki za naszych siatkarzy aby to oni byli górą niezależnie czy zagrają u siebie czy na wyjeździe. Pewne jest, że rywalizacja przyniesie kibicom wiele pozytywnych emocji.

Celem Legii na II rundę play-off jest wyeliminować MOS Wola Warszawa! Zapraszamy wszystkich kibiców Legii do wspierania naszych siatkarzy na żywo w hali. Potrzebujemy Waszego głośnego dopingu w pojedynku o półfinał play-off! Nie poddawaj się, ukochana ma! Nie poddawaj się, Legio Warszawa!!! Pomóżcie nam wykonać kolejny krok w drodze do 1 ligi na 70-lecie założenia Sekcji Siatkówki Legii Warszawa! Przyjdźcie i pokażcie, że CAŁA LEGIA ZAWSZE RAZEM! Dla tych którzy nie będą mogli stawić się osobiście zapraszamy do śledzenia naszej relacji na FB! prosto z hali.

Bilety normalne kosztują 10 zł, a ulgowe 5 zł. Dzieci do 7. roku życia wchodzą na mecz bezpłatnie, pod opieką osoby dorosłej posiadającej bilet. Sprzedaż biletów prowadzona będzie od 16:00 przy wejściu do hali.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na pierwszy mecz II rundy play-off we własnej hali w sobotę, 25 marca, o godz. 17.00!!

Autor: Marcin Brykała

Partnerzy

Miasto Stołeczne Warszawa logotaxpert logosportidea