Legioniści w turnieju o Mistrzostwo Mazowsza Kinder+ Sport 2017

środa, 15 Marzec, 2017

W sobotę 11 marca 2017 r, w Międzyborowie rozegrano pierwszy turniej eliminacyjny chłopców w mini siatkówce Kinder+Sport 2017, który był jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Polski. W turnieju udział wzięli chłopcy trenujący siatkówkę w Akademii Siatkówki Legii Warszawa w Piasecznie.

Kinder+Sport 39

Pierwsi do boju przystąpili zawodnicy z roczników: 2006-2007. W konkurencji dwójek, „Wojskowi” wystawili 3 zespoły w składach: Jan Wasiak, Antek Zieliński, Kuba Gołąbek (Wojskowi 1), Piotr Plewa, Tomasz Warych, Mateusz Stybiński (Wojskowi 2) oraz najmłodsza drużyna turnieju z rocznika 2008 – Michał Pawłowski, Patryk Rubnikowicz (Wojskowi 3). Był to bardzo udany turniej. Wojskowi 1 rozegrali 5 spotkań, każdy do 21 punktów, z których wygrali… wszystkie mecze. Wojskowi 2 wygrali 4 z 5 meczów. Natomiast najmłodszy zespół turnieju Wojskowi 3, który dzielnie rywalizował z 2 lata starszymi kolegami, niestety nie wygrał żadnego spotkania. Trzeba jednak zaznaczyć, że chłopcy w spotkania włożyli dużo serca i udział w turnieju będzie dla nich wartościowym doświadczeniem. W konkurencji trójek z rocznika 2005 barwy „Wojskowych” reprezentował jeden zespół, w składzie: Mateusz Sadowski, Filip Maniewski, Patryk Mystkowski i Przemek Porczyński. Chłopcy wygrali jedno spotkanie. Kolejne spotkania zostaną rozegrane już za 2 tygodnie.

Dodatkową atrakcją dla chłopców była wizyta byłego trenera reprezentacji narodowej, Stephana Antigi, który obserwował zmagania młodych siatkarzy.

Zapraszamy do obejrzenie galerii z turnieju – tutaj.

Autor: Marcin Brykała, Robert Wójtowicz

Partnerzy

Miasto Stołeczne Warszawa logotaxpert logosportidea