Twierdza Olsztyn zdobyta! Legia idzie dalej!

sobota, 11 Marzec, 2017

W spotkaniu rewanżowym I rundy play-off siatkarze Legii Warszawa wygrali na wyjeździe z AZS UWM II Olsztyn 3:1 (26:24, 19:25, 25:21, 25:23) i to oni awansowali do II rundy play-off o awans do 1 ligi! Przed tym spotkaniem legioniści potrzebowali tylko 2 wygranych setów, aby awansować dalej. Po trzecim secie, kiedy losy rywalizacji były już rozstrzygnięte stołeczni siatkarze grali do końca o pełną pulę. Zwycięstwo legionistów na parkiecie w Olsztynie, było pierwszą porażką akademików na własnym parkiecie w tym sezonie! Twierdza Olsztyn zdobyta! Legia Warszawa idzie dalej!

„Wojskowi” przyjechali do Olsztyna osłabieni brakiem trenera Pawła Rzepińskiego, którego w roli szkoleniowca zastąpił Paweł Kaczorowski. Desygnował on na boisko identyczne zestawienie jak w pierwszym wygranym meczu w Warszawie. Zwycięskiego składu się nie zmienia. Legioniści przystąpili do spotkania bez żadnych kalkulacji, liczyło się tylko zwycięstwo! – Do Olsztyna jedziemy po zwycięstwo. Nie ma co liczyć na to, że wystarczą nam dwa sety, żeby awansować. Jeśli na wyjazd udamy się z takim nastawieniem, to mogę się założyć, że będzie szybkie 3-0 dla przeciwników i „złoty set” też przegramy. Nastawiamy się zatem na wygraną, a w przypadku niepowodzenia na zaciętą walkę w „złotym secie” – mówił Mariusz Godlewski dla portalu Legioniści.com po zwycięskim pierwszym meczu. I to było widać od pierwszych piłek spotkania. Siatkarze z Warszawy byli bardzo skoncentrowani i zmobilizowani, aby nie wypuścić awansu z rąk! Gra była bardzo wyrównana i żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć większej przewagi punktowej. Pomimo to, w tej partii zdecydowanie lepiej prezentowali się legioniści. Pod koniec seta osiągnęli nawet 3 punktową przewagę 20:17. Wówczas po błędach przyjezdnych 2 punkty odrobili gospodarze i końcówka zapowiadała się emocjonująco. Utrzymywała się 1-2 punktowa przewaga legionistów, jednak zablokowany atak Godlewskiego doprowadził do wyniku remisowego. Kapitan Legii szybko się zrehabilitował i po jego dwóch następnych atakach set zakończył się zwycięstwem „Wojskowych” 26:24.

Drugi set to zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy po przegranej w pierwszej części walczyli o odwrócenie losów spotkania. Osiągnęli oni nawet 7 punktową przewagę 20:13. Legioniści walczyli, ale atak i asy serwisowe Pawła Sęka, blok Darka Staniszewskiego i atak Daniela Rosy na niewiele się zdały. Gospodarze wygrali tego seta 25:19.

Kolejna partia miała podobny przebieg do pierwszej, gdy spotkanie było wyrównane. Siatkarze Legii wyszli na 3 punktową przewagę 20:17, której nie oddali już do końca i wygrali swojego 2 seta 25:21. Wygrane 2 sety zapewniły już legionistom awans do II rundy play-off!

Do czwartej partii, pewni awansu, siatkarze Legii przystąpili rozluźnieni, a gra sprawiała im przyjemność. W trakcie tego seta szansę pokazania się dostali rezerwowi zawodnicy, którzy mieli okazje udowodnić, że zasługują na grę. Natomiast gospodarze przystąpili do tego seta z przymusu i widać było że woleliby aby to spotkanie już się zakończyło. Jednak podjeli walkę i kontrolowali przebieg seta do stanu 21:19, gdy ataki Sęka i Mateusza Grodzickiego oraz as serwisowy Rosy dały legionistom piłkę meczową 24:23. As serwisowy Sęka zakończył czwartego seta i całe spotkanie 3:1 dla legionistów. Warto wspomnieć, że zwycięstwo siatkarzy Legii na parkiecie w Olsztynie, było pierwszą porażką akademików na własnym parkiecie w tym… sezonie!

Siatkarze Legii Warszawa w dwumeczu pokonali dwukrotnie 3:1 wyżej notowanego rywala i to oni zagrają w II rundzie play-off. Kolejnym przeciwnikiem będzie, lider po rundzie zasadniczej, zespół MOS Wola Warszawa, który pokonał dwukrotnie zawodników Lesanu Halinów. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 25 marca o godz. 17.00 w hali przy ulicy Naddnieprzańskiej 2/4, na które serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców dobrej siatkówki!

AZS UWM II Olsztyn – LEGIA WARSZAWA 1:3 (24:26, 25:19, 21:25, 23:25)  (0:2)

Legia: Szewczyk, Godlewski (K), Staniszewski, Sęk, Kaczorowski, Belczyk, Słowiński (Libero) oraz Górski, Rosa, Grodzicki, Gawrych, Cybulski (Libero)

Autor: Marcin Brykała